1.6 TDCi Focus гасне

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от nik7dob »

Колеги така и така флуудвам раздела :mrgreen: ( е, нали затова е форума, да споделяме и трупаме опит един от друг) един бърз въпрос, чиито отговор може да има две състояния: не и да
Имам един фокус, на който са правили мотора, колата е ок и се кара, но за 2 седмици два пъти е изгаснала в движение. след това си пали и продължава. компа показа единствено P0234 - Turbo overboost като грешка. Питам възможно ли е от пренадуване компа да гаси мотора? Никъде не съм чувал и срещал такава информация, но ако аз бях инженер бих го "вметнал" в алгоритъма, логично е.
Благодаря :)
fory
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 10:24 pm

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от fory »

Колко мотори щеше да спасиш и колко хора щяха да загинат :D. Не ми се иска при изпреварване на прицеп да изгасна в лентата за насрещното.............
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от ivanovbg »

Не би трябвало да гасне.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
kateri
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 10:22 am
Местоположение: Левски
Обратна връзка:

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от kateri »

Не е от турбото колега.Имах подобен проблем със дюза.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от nik7dob »

Благодаря на всички. Колега, катери, значи дюза да сменяваме, а как да локализираме коя е болната? Обратна нафта тест или сменяванка наред? :)
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от jachar »

и аз мисля че е дюза,ама трябва да регистрира грешка от рода на[контрол налягане горивен колектор].дюзите наи добре на стенд,защото ако е дюза то тя прави проблем само при натоварване,няма как да я разбереш през излишното гориво.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от nik7dob »

Ясно. Благодаря още веднъж колеги! Желая ви хубава и почивна неделя, а не работна :D
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от rangel1 »

Аз си мисля че има как да се локализира инжектор който при високо налягане е неадекватен ,дитекс скоро ще го пуснат в продажба май 950лв беше .Подобна джаджа може да се направи и за 50лв но така и не ми остава време от тия епроми да го сглобя и уточня пък и не ми трябва .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от ivanovbg »

Ако е дюза теста е лесен. Закачаш обратното и пускаш тест за теч през диагностиката. Показва си веднага. Или гледаш в движение колко бара вдига на мръсна газ за тест на помпата. Имаш на живи данни и дюти цикъла на клапана... Дюзите също така си показват и при баланса.

Инфото е малко. В движение е доста обширно. На пълна мощност ли? При потегляне или равномерно каране. Боба още не е узрял. :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от nik7dob »

Краси, колата идва при мен през 9 планини в десета... не искаш да знаеш каква е линията, но само за да те стресирам: т.н. Finance company (продава коли на лизинг) продава колата на rent a car company, и същата тази получава оплаквания от няколко клиента, че колата гаснела на път и понеже финансовата компания е гарантирала поема ремонта, който е поверен на сервиз, който е правил мотора и хал хабер си няма от друго, още по-малко комън рейли и диагностициране... така както тук имат най-доброто образование в света, ,така имат и най-голям процент профилирани работници - ако в бг всеки от нас знае от това как да омеси баница до това как да счупи иммо кода на даден модел, то в тук "от всяко дърво свирка не става" :mrgreen:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от ivanovbg »

Ми тогава се вози с включена диагностика за да разбереш за какво иде реч.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bayov
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:23 pm
Обратна връзка:

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от bayov »

Краси, колата идва при мен през 9 планини в десета... не искаш да знаеш каква е линията, но само за да те стресирам: т.н. Finance company (продава коли на лизинг) продава колата на rent a car company, и същата тази получава оплаквания от няколко клиента, че колата гаснела на път и понеже финансовата компания е гарантирала поема ремонта, който е поверен на сервиз, който е правил мотора и хал хабер си няма от друго, още по-малко комън рейли и диагностициране... така както тук имат най-доброто образование в света, ,така имат и най-голям процент профилирани работници - ако в бг всеки от нас знае от това как да омеси баница до това как да счупи иммо кода на даден модел, то в тук "от всяко дърво свирка не става" :mrgreen:
Затова и в БГ сме на това дередже щот всеки си мисли че може всичко а реално не може да свари вода :)
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от Todio »

rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от rockton »

ivanovbg написа:Ми тогава се вози с включена диагностика за да разбереш за какво иде реч.
Да, това е решението, за откриване на скрити и рядко проявяваши се дефекти! http://www.texa.com/products/obd-log
Набиваш му тази джаджа в конектора и го пъскаш да "ходи на море" :lol:
Логът предварително се програмира какво да записва по време на работа, от живи данни, грешки и т.н
Имам го от 5 години, досега е ползван 8-10 пъти все при закучени ситуации и ми е помогнал в повече от половината от случаите!
Заключва се с парола, зса да не може да се сканира от друг освен тебе, Единственият недостатък е че "клиента" ако не е добре познат може и да не се върне :mrgreen: и едни пари отидоха на вятъра! , но и на това му се намира цаката /депозит/!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.6 TDCi Focus гасне

Мнение от ivanovbg »

Ванка, аутокома го може същото.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор