Signum VXR 2008 - хайде да му сменим ЕКУ-то ME 9.6

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Signum VXR 2008 - хайде да му сменим ЕКУ-то ME 9.6

Мнение от nik7dob »

Колеги, ще опитам накратко да обясня казуса:
Колата е Signum VXR 2.8T 230 bhp 2008
Колата не пали, мерих гледах , няма искра, няма и грешки, датчик хол работи - ЕКУ проблемно, хибриден скрап е :mrgreen: ME 9.6
Донесоха ми вчера цял кит: ЕКУ, CIM, табло, преден модул, BCM и ключ разбира се. Изкарах двата ПИН-а от таблата и си викам сега ще се изхитря само със смяна на еку да мина. Сложих го, опитах да го ресетна - не става. Както ще видите на снимките от линак по-долу тръгва да си вписва кода и дотам, зависва...
викам си добре, явно екуто е сменявано преди и е друг пин, различен от таблото и няма как да го изкарам така че дай ще направя смяна на всички модули - за 15 минутки бяха готови, но пак не пали. Този път няма комуникация между CIM и ЕКУ, между табло и ЕКУ и т.н. , но иначе опкома си чете еку-то без проблем - демек няма проблем с комуникационните линии. Върнах си оригиналните модули и колата отново започна да си върти стартер, но разбира се не пали заради прецаканото ЕКУ. Викам дай сега ще опитам да ресетна оригиналното ЕКУ, разбира се с ПИН-а от ОРИ таблото (6085) поне да видя че става и познайте - отново същото, зависва както е показано на снимките. Краси ми даде идея да го пробвам "на маса" , пробвах го преди 30 минути и пак същата работа. Досега съм правил 7.6, но не и 9.6 та да опитам някой правил ли е такова с опком и има ли някакъв пиниз (14 волта захранване може би? Само това не съм опитал). Другото което ми идва на акъл е и двете коли да са с вече сменявани ЕКУ-та и да са с различни пинове и затова да става така? Другото което ми направи впечатление е и другите програмируеми опции в екуто ги няма ( на снимката с ...empty table и някакъв липсващ файл в опком-а, което пък ме кара да си мисля, че той не може да се справи с това еку?) И третото нещо, е че и на двете еку-та в живи данни на имото са само тирета?
Ще съм наистина много благодарен някой да удари едно рамо дето се вика :)
Благодаря и поздрави!

https://mega.nz/#!IFRBkYBJ!tXZWP9loDIAg ... GP6UqKglXw
bayov
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:23 pm
Обратна връзка:

Re: Signum VXR 2008 - хайде да му сменим ЕКУ-то ME 9.6

Мнение от bayov »

Ползвай Теч !Опкома става за общи работи и върши работа при по старите .
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Signum VXR 2008 - хайде да му сменим ЕКУ-то ME 9.6

Мнение от nik7dob »

Към момента не разполагам с теч, колега. Имаш ли конкретни наблюдения дали опкома се дъни в тази функция с 9.6?
И въпрос две: (сори, но в момента не разполагам с много време да разузнавам какви теч-ове има на пазара, та да попитам) от предлаганите по сайтовете какви варианти има - ментета, по-ментета, най-ментета? Също и съответната им цена?
Благодаря :)
Публикувай отговор