И аз да питам,може ли?

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

И аз да питам,може ли?

Мнение от ipivan »

Меган-Сценик,1998г.,2000 кубика.
Колата угаснала в движение,докараха я на въже.Оказа се,че са изгорели и двете бобини :roll:
Клиента като дойде да си вземе колата го попитах преди да изгасне дали е работил нормално мотора.Не можах да получа ясен отговор.
Възможно ли е да изгорят едновременно и двете бобини?И ако може, каква може да е причината?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: И аз да питам,може ли?

Мнение от rockton »

-Нямал съм такъв случай до сега ДВЕТЕ DIS едновременно да опукат, но то все някога има първи път. :D Кое е Опукало?..вторичната високоволтовата, най вероятно е прекъснала, нали? А комутацията (мисля че беше в ECU-то на мосфети някакви или май дарлингтони)..Как е, оцеляла е предполагам? Това не беше ли със Феникс -5? Възможно е да се получи този дефект, на 1000 къмто 1, но по законите на Мърфи процента е може би 500-към 1 :lol: ! Според мен може да стане от калпави свещи със "пречукани" по газаджийски тертип електроди, лоша маса също, калпави кабели с повишено съпротивление и пропускаща изолация.....и един много крив дефект който веднъж ми се е случвал, дефектирали драйверни(не крайни транзистори) отам оставя бобината постоянно натоварена и съсипва Първичната намотка....не си спомням на какъв дръгел беше тоя дефект :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: И аз да питам,може ли?

Мнение от ipivan »

Кое е опукало на бобините не съм гледал.С Феникс-5 е.Колата няма газ,свещите са сменяни скоро и изглеждаха добре.Заедно с бобините му смених и кабелите.Бобините бяха оляти стабилно с масло,че тече от капака на клапаните.Ама то маслото нали уж е изолатор?!Не съм и предполагал,че може да изгорят и двете бобини и последното нещо дето проверих беше клема 1.Бая мерене и чесане имаше преди това!
Следващия път ще започна от клема 1! :D
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: И аз да питам,може ли?

Мнение от Todio »

Закачи осцилоскоп на генератора и гледай там какво става.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: И аз да питам,може ли?

Мнение от rockton »

-Има логика със алтернатора, При ликажни диоди променливата съставна в напрежението(правото) се вижда ясно със осцилоскопа както и пиковете, както им казваме(пишките) :oops: , Та може да се окаже и е оттам проблема, но по тая логика прябваше и нещо друго да опука май? :?: .......- Но щом вече си я оправил и е по асвалта.... до следващият път, ако вече не е в моргата :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор