Vw tiguan

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Vw tiguan

Мнение от vesko »

2.0 tdi 2011г обслужих колата след закупуването й, нов внос Италия. След смяната на ангренажа и, светна,, дпф,, лампичката иначе всичко си е нормално пали работи върви. След като споделих с колега ми каза, че помпата за високо налягане е проблема ама и той не може да се обоснове... Изкаже те мнение защо?
Поръчах си днес инструмента за зацепване...







Ю
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Vw tiguan

Мнение от Todio »

Как и смени ремъка без инструмент?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Vw tiguan

Мнение от ivanovbg »

Веско, ама пак с твоите тъпи въпроси... :(
Ми да беше прочел грешката. Шарения боб ми свърши. Четенето на грешката отнема по малко време от писането във форума!
От зацапан дебитомер също може да светне,от неправилно зацепен ремък също, от забравена някоя букса или с лош контакт,......, а и има толкова много живи данни по които може да се ориентираш защо свети. Да не говорим, че е възможно и да е просто съвпадение и просто да и е време за регенерация.
А може и да го липсва. Поне провери ли дали е там или са го резнали?

То човек се обосновава с факти, а при теб по правило липсват, освен някаква светеща лампа.
Сигурен ли си, че е за дпф, а не е за горивото??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

На колегата ти му кажи, че е по добре да не пипа коли!
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: Vw tiguan

Мнение от vesko »

Тъй като нямах гребена за коляновия вал там с белег(мой белег) го нагласих а вала и помпата стават пиновете от,, пд-то,, това относно зацепване то.
А сега,, господина с шарения боб,, да взема ти изпратя една торба :lol:
Иванов, не съм е прочел защото колата си е издадох и това е станало по пътя след като си я взеха. Човека ми се обади и ми каза, че светнала лампата за,, дпф,, аз малко се панирах защото преди това пак повтарям е обслужих, и още повече колегата бивш барман-настоящ монтьор ме шашна с неговото твърдение, аз за това попитах тук...
В крайна сметка се указа-че е минала регенерация и всичко си е топ
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Vw tiguan

Мнение от ivanovbg »

Ето видя ли?
А ти веднага помпа и мнения.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор