e70 35D неволи

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

e70 35D неволи

Мнение от presko79 »

Има при мен един Х5 с 286 к.с 2011г.Същия е счупил ГНП ,съответно дюзи и стружки навред.
Смяних му цялата горивна уредба ,като се почне от капачката на резервоара ,че до отпред.Сега немога да го запаля ,няма налягане на горивото отпред при дюзите и това е .
Естествено записва грешки ниско налягане ,то и как няма да има като действително е само от помпата в резервоара около 7 бара.
Налял съм около 15 литра ,видях ,че има опция в диагностиката за обезвеъдушаване ,но със старт спрей няма ли качи гориво .
Примам съвети ,че 2ри ден се въртим покрай него
Бензина е за измиване на дизелови части.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: e70 35D неволи

Мнение от ivanovbg »

Няма налягане - ясно, но при дюзите качва ли нафта? Развъртя ли някоя тръбичка?А обратното към резервоара? Ако качва си задай въпроса откъде може да го изпуска обратно към резервоара и по схемата почвай да проверяваш. Де факто имаш три пътя - някоя от дюзите, клапана или от помпата за високото.

Бяха ми докарали един мерцедес по същия начин. Всичко сменили и няма налягане. Е, бяха забравили приводчето между разпределителния вал и помпата при сглобяването. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Да не говорим, че съм имал и случай на обърнати маркучи към помпата за високото - разменили вход и изход и чакат да запали. А най големия куриоз беше когато човека, като си сменял горивен филтър, му беше оставил транспортните тапи на тръбичките :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

БМВ не съм обезвъздушавал. То ако работи подкачващата като хората...

Ся като прочетох - 7 бара ми са малко множко, не бяха ли 4? Може да имаш някоя тапа по пътя към помпата за високото.

То тва са механични варианти. Друга възможност е клапана на помпата да не отваря. Тогава пак не пали и ниското налягане се покачва. Провери букса, захранване, импулси от компа? Имото как е? Компа на колата има ли разрешение да пали? Да не са правили някой нескопосан тунинг и затова да се е счупила помпата. При невярна чексума колата пали първия път, тестват и чупи помпата. Докарват я при теб за ремонта, но компа вече е видял че чексумата е невярна и ... вече греда.

До утре мога да ти изреждам възможни сценарии. Та изясни си от какво не пали - механика или електроника и тогава дай повече информация.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: e70 35D неволи

Мнение от ivanovbg »

Запали ли колега?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
plamen63
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 9:17 am

Re: e70 35D неволи

Мнение от plamen63 »

УЖАС, ИВАНОВ КРОТКО С ТЕЗИ C. S. БЕ ЧОВЕК КЪДЕ ГО ПРАЩАШ КОЛЕГАТА. СИГУРЕН СЪМ, ЧЕ ДАЖЕ И НЕ ЗНАЕШ КАКВО Е ТОВА А КАМОЛИ ДА Я ИЗЧИСЛИШ. С ТЕЗИ СЪВЕТИ ТО И СПИРАЧКИТЕ, ЩЕ БЛОКИРАТ ОТ ЛОШО СМЕТНАТА КОНТРОЛНА СУМА. ДА ДЕ АМА ПЪРВО СТАРТЕРА ТРЯБВА ДА ЗАВЪРТИ. :oops:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: e70 35D неволи

Мнение от ipivan »

plamen63 написа: Нед Юни 21, 2020 8:21 am plamen63 ..........
А ти с какво помогна с твоето писане на автора на темата?
Няма нужда от хейтъри!Следя темата отначало, ама като нямам никаква идея си трая!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
plamen63
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 9:17 am

Re: e70 35D неволи

Мнение от plamen63 »

ХМ, НЕ ВИЖДАШ ЛИ? ПОНЕ НЕ ГО КАРАМ ДА СЕ ВКАРВА ВЪВ ФИЛМ ЗА СМЯНА НА ЕКУ ИЛИ ПРЕФЛАШВАНЕ ОТ НЕКОРЕКТЕН ТУНИНГ - ЗА ДА НЕ СЕ СЧУПИ ПАК ПОМПАТА. НЕ МИСЛИШ ЛИ , ЧЕ МАЙСТОРИТЕ СА ПОДАТЛИВИ НА КОНСПИРАТИВНИ ТЕОРИИ ЗА ТУНИНГ КОЙТО СЧУПВА МЕХАНИКАТА. ТУРБИНА - ДА, ДЕТОНАЦИИ - ДА . АМА ЧАК ПОМПА - НЕ. КАК . ПО КАКЪВ НАЧИН. Е КРАЙ.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: e70 35D неволи

Мнение от ipivan »

plamen63 написа: Нед Юни 21, 2020 9:38 am А НЕ НЕ . НЕ СИ В ЧАС ИВАНОВ. 2011 ГОДИНА ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ КОЕ EDC Е. НЕ НЕ ЗНАЕШ КАКВО Е КОНТРОЛНА СУМА СИГУРЕН СЪМ ДОРИ И ДА СИ Я ЧУВАЛ. ФОРМУЛА ЗА ЧЕК СУМА - ХА ХА ХА. А КОЛКОТО ДО ЖЛЪЧА ТОЙ Е ПРИ ТЕБ . НЕ СЪМ ТЕ НАРЕКЪЛ ИДИОТ. НО БИХ ТЕ НАРЕКЪЛ ЗЛОБНО НЕДОУЧИЛО СТАРЧЕ С МНОГО ЕГО В СЕБЕ СИ СЪРДИТО НА ПОЛОВИНАТА СВЯТ.
Аз те докладвах на злия модератор!Дано да вземе някакви мерки!

Поздрави!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: e70 35D неволи

Мнение от bobolin4o »

Злият Модератор (моя милост) не вижда проблем до сега.
Но все пак ще разчистя...

plamen63, ако искаш да участваш активно в този форум, първо се запознай с правилата. Не е лошо и да не пишеш с главни букви - навсякъде това се смята за крещене.

Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
plamen63
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 9:17 am

Re: e70 35D неволи

Мнение от plamen63 »

Да благодаря за забележките. Напълно сте прави. Влязох в тази тема не за друго а защото когато някой поиска помощ трябва да му се дава компетентна насока- щадяща питащия. Всеки вече знае как да си провери помпа, дюзи , регулатор за налягане. Това добре но не бива да се дават насоки от рода сменяй екуто защото някой го е омазал преди това - а пък в системата има стружки. Ето Ви Г-н модератор, преди 12-13 години пишехте из форумите за иммо офф - в което няма нищо лошо. Но за тези години се развихте , накупихте си скъпа техника (защото без това не става), изучихте алгоритмите т.е се развихте. И сега виждам, че давате качествени насоки на колегите без да им показвате ,че те не знаят. Чест Ви прави. а ВЪПРОСНИЯ ГОСПОДИН ВИНАГИ ПРАВИ ЕДНО И СЪЩО. Провери ли това, провери ли онова, вземай осцилоскопа какво чакаш, чек сумата , екуто. Не бива така да се помага само и само да сме интерстни на аудиторията и да показваме какво знаем или не добре знаем. Нищо лично.
А цялата работа беше много прозаична влязох в този форум защото ми трябваше един софтуер за български газоанализатор на фирма АДИАСИС, - GA 400. Подарих го на един приятел но няма софтуер. Адиасис са си затворили сървъра и няма откъде да го изтегля. И исках да помоля някой , ако има да ми услужи. Така и прочетох първата тема стана тя каквато стана. Но нищо. Извинявам се, ако съм обидил някой. Бъдете здрави. Бог да ВИ. пази.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: e70 35D неволи

Мнение от ivanovbg »

Бояне, като не виждаш проблем защо ми изтри това което бях писал?
plamen63 написа: Нед Юни 21, 2020 1:35 pm Това добре но не бива да се дават насоки от рода сменяй екуто защото някой го е омазал преди това - а пък в системата има стружки.
Глей кво пише тоя нещастник. Къде съм писал да смени екуто? Да не говорим пък за останалото. Тоя всичко ли знае? Кат знае да си сметне сам чексумата на ЕДЦ17. Ще му да и жокер с картинка къде е във файла проверката.

П.П. Верно , че съм си тъпичък, но как се качва снимка в тоя форум?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: e70 35D неволи

Мнение от ivanovbg »

Да си изтегли снимката от тук: https://dox.abv.bg/download?id=8c2cf11c73#
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: e70 35D неволи

Мнение от ipivan »

plamen63 написа: Нед Юни 21, 2020 1:35 pmА цялата работа беше много прозаична влязох в този форум защото ми трябваше един софтуер за български газоанализатор на фирма АДИАСИС, - GA 400. Подарих го на един приятел но няма софтуер.
Ако пуснеш запитване в точния раздел, може и да ти го даде някой софта!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: e70 35D неволи

Мнение от presko79 »

Запалихме в петък! Регулаторите не бяха в час.Почистхме този който е на помпата от старата счупена,качихме и запали,трудно ,но запали.
Този на рейката също е зле и утре ще сложа друг,или най добре нов,доста пропуска на към обратното .
Общо взето има момент с обезвъздушаването.Повечето диагностични прибори го подържат .електрическата помпа в резервоара работи 3 минути и тогава.Иначе тръгва да вдига със/след стартер!
Само инжекторите са с нови клапани,всичко друго от моргенщрасе.
Когато стоят по рафтовете и не се съхраняват правилно,горивото от ГНП и Дюзи изтича и после са скраб.Опитвам това да го обесня на колегите с 2рата употреба,но повечето са нехайни.

Благодаря на всички колеги включили се в темата
Бензина е за измиване на дизелови части.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: e70 35D неволи

Мнение от rockton »

presko79 написа: Нед Юни 21, 2020 5:12 pm Само инжекторите са с нови клапани,всичко друго от моргенщрасе.
Когато стоят по рафтовете и не се съхраняват правилно,горивото от ГНП и Дюзи изтича и после са скраб.Опитвам това да го обесня на колегите с 2рата употреба,но повечето са нехайни.
Благодаря на всички колеги включили се в темата
Радвам се че си оправил колата, Браво! Включвам се в темата ти заради, частите "втора радост", да прав си, повечето от тях не работят, затова вече отбягвам да взимам такива, ако се наложи карам клиента да ходи сам да си търси, че иначе контрата остава в мен да обикалям като гламав по моргите!
Преди месец поръчах централа за Аирбъци от всеизвестен сайт за "втора радост", защото не ми се играеше да свалям процесора от централатас най малката стъпка и най тънките SMD крачета) която беше на колата за изчистване на краш датата. След два дена централата пристигна, оказа се че и тя е с краш дата :lol: , направих протокол и я върнах....още си чакам да ми върнат парите :lol: . А централата на човека я препрограмирах, ща-неща, като няма как свалих процесора, качих на адаптора(защото не може да се чете и пише по точни на дъното) и после обратно в централата но си извадих очите. Та дотук бях с втората употреба!
plamen63 написа: Нед Юни 21, 2020 1:35 pm А цялата работа беше много прозаична влязох в този форум защото ми трябваше един софтуер за български газоанализатор на фирма АДИАСИС, - GA 400. Подарих го на един приятел но няма софтуер. Адиасис са си затворили сървъра и няма откъде да го изтегля. И исках да помоля някой , ако има да ми услужи. Така и прочетох първата тема стана тя каквато стана. Но нищо. Извинявам се, ако съм обидил някой. Бъдете здрави. Бог да ВИ. пази.
Ако бяхте се регистрирали и задали въпроса си както трябва в съответният раздел, вероятно щяхте да получите адекватен отговор!
Макар и вече много рядко да се включвам в теми тук, и още по рядко да пиша, аз следя редовно форума и където мога да помогна помагам .
Да имам софта за GA-400,тъй като все още работя с него, ако желаете ще ви го кача на място удобно за изтегляне. Но моля ,идентифицирайте се в съоветната тема! Незнам защо но стилът ви на писане странно ми напомня на един човек който навремето беше доста активен тук, после направи "алтернативен" сайт "брутал...." и т. н. незнам може и да се бъркам, щот и аз съм дърто старче :mrgreen: :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: e70 35D неволи

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа: Нед Юни 21, 2020 4:13 pm Бояне, като не виждаш проблем защо ми изтри това което бях писал?
Краси, изтрих ти поста, а и не само твоя, защото тези постове си бяха чисто заяждане и според мен излизаха от рамките на добрия тон.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Заключено