Проблеми с Интеркарс

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Проблеми с Интеркарс

Мнение от rockton »

-Преди няколко дни имах случай със сензор за разпределителния вал . Опел Зафира Х18ХЕ, въпреки че и друг път сум го "ял" ...при сименс системи със датчици които не са сименсови, реших да взема Валео, И очаквано греда, не тръгва, дорипървоначалното палене се влоши, пали след 10 сек въртене. Стария сензор беше с почти олюпена изолация, и почти вкъсяващи жици. Оправих стария датчик, рязане на конектора, термошлаух, и всичко заспа пали на четвърт и не го пише, форцира се, а с Валео-то едвам стигаше до 4000 об.
Три дена след това колега от съседен сервиз ми докара Една Шкода 1.9 ПД 105 кс, сменили датчика на разпределителния вал и пак продължила да го пише, но и още няколко грешки, и понякога не пали. Оказа се три прекъснали от окис(син камък) кабели в инсталацията от мотора към купето. Но след възстановяването, продължи да реве за датчик разп.вал. Гледам сензора чисто нов ,свети от чистота, обаждам се на колегата да го питам какъв са сложили, а той ми вика, ВАЛЕО... хаа ха ха .Абе откога чикиджиите не си правят съединителите и накладките ами се занимават с електроника и сензори :lol: :lol: :lol: .
Не знам защо вие виждате такъв зор със връщането на части, но в нашия клон сме се разбрали с Инт.Карс, правя протокол , прилагам разпечатка от диагностиката и връщам без проблем, после ми се приспадат парите за върнатото от последващи поръчки на други части, и нямаме проблем! Все пак Инт. Карс са търговци, каквото им доставят това продават, не го тестват предварително!
В желанието си да спестя някой и друг лев на клиента, аз се прекарах, а в Кар-са имаше в наличност Сименсов сензор но цената му беше 240 лв. а на ташаклийското Валео 48лв. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблеми с Интеркарс

Мнение от ivanovbg »

Ванка, само банките "уж"ти пестят парите. Ние сме монтьори и трябва да направим добре колата. Ако клиента иска да пести - да закара колата в банка!
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Проблеми с Интеркарс

Мнение от rockton »

ivanovbg написа: Пон Мар 29, 2021 7:00 am Ванка, само банките "уж"ти пестят парите. Ние сме монтьори и трябва да направим добре колата. Ако клиента иска да пести - да закара колата в банка!
Краси , точно така е. Като винаги си абсолютно прав!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблеми с Интеркарс

Мнение от ummng »

Ми аз преди Еврото да направят големия склад пазарувах от тях ама после какво стана пълно объркване тогава интеркар ни се молеха да пазаруваме от тях а после стана обратното Еврото ни се молеха .Сега съм на 50 процента в Еврото ама като вдигнаха клиентските цени и то пак някои стоки са по- скъпи от другите фирми .Даже Техкото имат някои цени под интеркарс ама им е по бедна номенклатурата.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблеми с Интеркарс

Мнение от ummng »

Преди марката на частите беше гаранция за качество .Днеска ми върнаха стартера и гледам на едно място пише Валео на друго едикет Магнети Марели .Тоя стартер е като егеера на колегата същата марка менте .Еврото поне когато е Айтиен си го пишат а тея са много нагли да продават китайски боклуци с марков етикет.
stinka1978
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Фев 07, 2023 8:23 pm

Re: Проблеми с Интеркарс

Мнение от stinka1978 »

stasi написа: Вто Фев 16, 2021 10:38 am А какъв стартер взехте нов или рециклиран и каква марка . До сега не съм имал проблем с Интеркарс .
Значи не си им редовен клиент
Публикувай отговор