SKODA OCTAVIA ABS

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
kalekoaleko
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Яну 14, 2021 8:49 pm

SKODA OCTAVIA ABS

Мнение от kalekoaleko »

Здравейте,
Имам проблем с една OCTAVIA Mk2 , 1.9 TDI , 105к.с. 2006г.ABS блока работи докато вдигне 39 км/ч.След това светват за момент лампите на ABS и тракшъна и при последващите спирания започва да рита педала на спирачката.От тези 39 км/ч. нагоре и диагностиката спира да вижда блока на ABS-а като връзката спира с него до момента в който колата не спре на място и тогава диагностиката успява да се свърже отново.Когато откача само един от датчиците връзката с диагностиката не прекъсва независимо от скоростта. Грешки не се записват никакви освен като откача някой датчик. Диагностиките са :Delphi ds100 и LAUNCH.
Моля ако някой се е сблъсквал с този или подобен проблем да пише.
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: SKODA OCTAVIA ABS

Мнение от Todio »

Прилича на калпав лагер. Виж по време на движение (под 39км), еднаква ли е скороста на четирите колела.
kalekoaleko
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Яну 14, 2021 8:49 pm

Re: SKODA OCTAVIA ABS

Мнение от kalekoaleko »

Да , когато върви направо всички стойности са еднакви.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: SKODA OCTAVIA ABS

Мнение от ivanovbg »

При високи скорости връзката с абса се прекъсва за да не те утрепа.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: SKODA OCTAVIA ABS

Мнение от androidcho »

Случайно виж да не го прави когато завиеш волана.
Иначе както Иванов каза, изхвърля те от съображения за сигурност.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: SKODA OCTAVIA ABS

Мнение от rockton »

kalekoaleko написа: Пет Мар 12, 2021 10:12 am От тези 39 км/ч. нагоре и диагностиката спира да вижда блока на ABS-а като връзката спира с него до момента в който колата не спре на място и тогава диагностиката успява да се свърже отново.Когато откача само един от датчиците връзката с диагностиката не прекъсва независимо от скоростта. Грешки не се записват никакви освен като откача някой датчик. Диагностиките са :Delphi ds100 и LAUNCH.
Моля ако някой се е сблъсквал с този или подобен проблем да пише.
Точно така трябва да работи ABS-a когато е свързан към каквато и да е диаг. апаратура която го чете в момент на движение прав е Краси-ivanovbg.
Всички ABS контролери на Bosch от серията 5.0 и нагоре 5.1 -5.2- 5.3..... така работят, в обмена на живи данни прекъсвт комуникацията на около 40 км/ч. наблюдавано многократно при разни автомобили оборудвани с въпросните серии АБееси на бош. Но прекратяването на комуникацията не е проблем, друг е въпроса че проблем наистина има а той може да е в контролера в хидромодулатора а също и механичен.
Лично аз клоня към дефект в контролера или засядащ-блокиращ клапан в хидроморулатора.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: SKODA OCTAVIA ABS

Мнение от Todio »

Аз правя запис с осцилоскопа, на голяма скорост и после гледам. Имах случай, от капав лагер на по-висока скорост едното колело бягаше, но VAG com записваше грешка.
kalekoaleko
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Яну 14, 2021 8:49 pm

Re: SKODA OCTAVIA ABS

Мнение от kalekoaleko »

Благодаря на всички за отговорите!Извинявам се за късното включване. Утре ще се закопая по Вашите напътствия и ще пиша за резултата.
Лек , приятен и слънчев ден на всички! И понеже днес е Сирни заговезни , прощавайте!
kalekoaleko
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Яну 14, 2021 8:49 pm

Re: SKODA OCTAVIA ABS

Мнение от kalekoaleko »

Здравейте,
Извинявам се за късния отговор, но така се стекоха обстоятелствата.Та за тази OCTAVIA, за сега всичко се оправи със смяната на един ABS датчик/заден ляв/ , почистване на клемореда на самия ABS и една нощ с откачен акумулатор/от последното незнам дали имаше някакъв смисъл/. Иначе към колегата Todio излезе вярно,че ме изхвърля ABS-а от съобръжения за сигурност, като се закача за мотора следя километрите без проблем и над 39.Датчика го смених заради това ,че малко ми беще по муден от останалите като ги следях и четерите едновременно.До осцилоскопа не стигнах тъй като я пробвах и вече нямаше нужда.И така благодаря на всички за съветите ,за сега всичко е наред и от който зависи може да затваря темата.
Публикувай отговор