Ситроен Ксара Пикасо дясен маншон на рейката

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Ситроен Ксара Пикасо дясен маншон на рейката

Мнение от ummng »

Чудя се дали да не се направи някакъв раздел за помощ при френските коли.Имам една Ксара Пикасо 1.6 дизел .Има някъкво тропане отдясно и лек луфт на дългия накрайник но не беше от него но забелязах че маншона на рейката е на парцал а пък той според форума на Ситроен се сменя като свалиш рейката и я разглобиш.Според един колега можело да се наниже през болта на хидравликата като се свали рейката но един го е сменил на място но било все едно .Аз реших да пробвам намясто и се оказа доста лесно и искам да обясня как та ако Ви се случи да не разглобявате половината кола .Откачвате само хидравличния цилиндър от дясно а отляво мисля че може само да се разхлаби но аз го развих и оттам .
Взимате разбира се гумен маншон колегата е използувал на Феби но аз намерих само на Сачи от интеркарс .Той е малко по- малък диаметър -40 пък на рейката е 44 диаметъра където стои и трудно се разтяга понеже за да мине през болта на цилиндъра на хидравликата трябва бая да се разтегне та ако намерите малко по- голям ще е по-лесно.Разтягате предварително маншона на нещо - аз го сложих на една ножица и стана близо 44 но гледате да не прекалите.Правите от шина 1мм широка -2-3 см г опразно свиване от едната страна към 1 см и заобляте върховете леко да не скъсат маншона на около 20 см свивате обратно шината да Ви обхване ръката да не изпускате .Пъхвате шината отдясно отгоре през моста и рейката за целта в средно положение някъде .Може леко да намажете маншона с масло отвътре но не прекалявайте понеже отвън трябва да е абсолютно сух и най добре да сте с гумени ръкавици.Пъсвате гъто на шината вътре в маншона и почвате да дъпате под 45 градуса Ви е ръката нагоре към мотора за да не изпусне шината гъто трябва да е не пот 90 градуса а малко повече .Почвате да дърпате с лявата ръка а с дясната почвате да разтягате маншона и да помагате да се качи на това дето е набито на стеблото с болта за хидравликата .Не е много лесно но като се качи предната страна полека прибутвате с лявата ръка и с дясната дърпате .Задната част на маншона се качва лесно вече .Не съм засичал време но сигурно 20 - 30 минути което е нищо в сравнеие с нолмалния метод.Някой ако нещо не му е ясно да пита - 0878613332