Бензинови маркучи проблем

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Бензинови маркучи проблем

Мнение от ummng »

ЗДравейте колеги!Може би тази тема е дискутирана някъде ама нещо неможах да видя къде .Маркучите за бензин които се продават във фирмите май не отговарят на тези кото се фабрично сложени та да питам има ли някъкви по- добри от Семперита.Осви това миналата година ъм сменял на една кола маркучите и бензиновата помпа .Сега ми я докараха със отчупена пластмасова тръбичка която отива до маркуч който я свързва с моноинжекцията -съответно с празен резервоар.Сипах бензин и нищо .Отворих резервоара и се оказа че взичко гумено е разложено -дори гумените тампони които държат кошницата на помпата са станали на дъвка или болкит.Клиента каза че съм сменял маркучите ама предните са сменени обаче за една година са се одървили а задните -на помпата не помня но щом и оригиналните тампони са се разложили значи има май някакъв проблем с бензина четох че от кислорода нещо се променя а съм го забелязал и на други коли .Можете ли да ме светнете по въпроса ?Колата се кара предимно на газ а и той има и друга та тази рядко върви .
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Бензинови маркучи проблем

Мнение от gt40 »

Със Семперита има проблем. На коли, които са ми пред погледа, се напукаха след 1.5 години и се наложи да ги сменя. Карат се едни на бензин, други и с газ, но старее грозно. Напукват се отвънка, втвърдяват като общо.
Виж за разложените в резервоара клиента е виновен. Щото е МОНО кара само на газ с 3 литра бензин и като се изпарят леките фракции, остават едни химически неща, дет са агресивни като кореселин. Че и трудно се пали такова нещо.
Поздрави.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Бензинови маркучи проблем

Мнение от rockton »

-Пробвал съм няколко вида маркуч в това число и семперита , , Не и Не, не стават особенно пък за вграждане вътре в резервоара.
Използвам здрави стари маркучи за връзката между помпа и гърловина в резервоара или гофрирани пласмасови шлаухи.
Колегата gt40 е прав, доста случаи съм имал на разложени тампони в кошницата включително и уплътнението на гърловината на резервоара и това при старите бънгии на газ които се карат с много малко бензин и стои с месеци в резервоара!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бензинови маркучи проблем

Мнение от ummng »

Дааааааа явно е от стар бензин всичкия проблем и неоригинални маркучи .Аз също само в краен случай сменявам оригинални маркучи .На моята маркучите отвън са напукани обаче вчера ги пипнах -по- меки са от чисто нови неоригинални изобщо не са втвърдени .Аз също си мислих за пластмасови маркучи та би ли ми писал от къде ги взимаш?В Интеркарс има някъкви PAL и след това пише номера на размера вътрешния сега го купих за всеки случай да пробвам някъде че с тази кола незнам още какво да правя.Имам пътна помощ на която махнах изобщо резервоара понеже перфектно пали зимата дори на газ и не помня изобщо дали беше вървяла на бензин.Неговата също може да върви само на газ така че го посъветвах да я кара така защото само си дава парите.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бензинови маркучи проблем

Мнение от ummng »

Сетих се и нещо друго!!! Моята имаше филтър май който засмуква газове от резервоара предполагам и някъде отива май за изгаряне който го изхвърлих и май е по- добре така защото това което се изпарява е по- добре да седи вътре в резервоара а не да се иважда сащото иначе непрекъснато ще се изпарява нова фракция а така има насищане вътре в резервоара та да се изпарява по- трудно нови вещества ..Какво мислите по въпроса??
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Бензинови маркучи проблем

Мнение от rockton »

Да в Интеркарс има, Взимал съм и от Косер и от Аутокели също!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Бензинови маркучи проблем

Мнение от gt40 »

Изображение
Изображение
Това е от днес, на по-малко от 2 години Семперит.
Предложиха ми от магазина друга марка, бил по -добър. Като за начало е по-мек като материал.
Изображение
Поздрави.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бензинови маркучи проблем

Мнение от ummng »

За пластмасови питах от къде взимате понеже гумените не ми вдъхват доверие ?
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бензинови маркучи проблем

Мнение от ummng »

Даааааааааа колега Семперита е ясен че не става .Дано налучкаме някой издържлив.Питахте ли дали някой е ползувал на Вюрта ?Понеже в магазина тия не се знае дали са в течение освен изрично някой да се е интересувал като са продали ама то трябва да мине време.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бензинови маркучи проблем

Мнение от ummng »

Оказа се че в Интеркарс пак е Семперит маркуча .В провинцията на няколко места имаше ПВЦ с оплетка та поръчах от Кнежа май беше че звънях на няколко места и се обърках вече .Като дойде ще напиша коментар.Звънях и в Стара загора ама там оня нещо ме баламоса.Иначе имаше и във Варна даже с двойна оплетка като го гледах трислоен 4 лв метъра ама пишеше за пестициди а и двойна оплетка може да не е толкова гъвкав .Саомо в София нямаше -странно.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бензинови маркучи проблем

Мнение от ummng »

Добър ден ! Додеха маркучите и изглеждат много добре понеже тези са малко по- дебели от тизи в Стара Загора особено 8 милиметровия е с външен някъде 13.5 .Тоя малка ме изпързаля понеже ми написал разписка и сложил и ДДс макар че на мен фактура не ми трябваше .Фирмата е от Кнежа взех по 5 метра да ги пробвам 8 и 10 мм със еконта ми излезе 35 лв - паак е по- евтино ама ще видим дали ще издържат -това ще покаже времето.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бензинови маркучи проблем

Мнение от ivanovbg »

За маркучи вътре в резервоара ползвам само такива и няма проблеми : http://spectromatic.net/bg/product/4414 ... rkuch.html
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор