Още един зов за помощ

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Alex
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 1:56 pm

Още един зов за помощ

Мнение от Alex »

Здравейте,аз също съм новобранец,идеята ми е да направя читав сервиз в града ни (за сега няма никакъв),но проблема ми е че не мога да се ориентирам към коя фирма за автосервизно оборудване да се обърна.ЩЕ съм ви благодарен и на съвети в кои да не ходя! Дали е по добре да взема всичко от една фирма или да търся различни. :oops:
Всъщност моля за всякакви съвети за автосервизно оборудване!!! :wink:
Alex
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 1:56 pm

Re: Още един зов за помощ

Мнение от Alex »

Хайде бе хора,никои ли не иска да помогне?Нали все пак за помощ е форума!!! :cry:
veli
КОЛЕГА
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 12:42 am
Местоположение: Хасково

Re: Още един зов за помощ

Мнение от veli »

кодочетец-КТС
мотортестер-БОШ МОТ 250/или ФСА
газанализатор -адиа ГА 400
мултимер-автомобилен
комплект манометри за изм.налягане гориво,масло,компресия
много книги
инат
и нормални цени-успех
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: Още един зов за помощ

Мнение от automax »

KTS - добре, но колегата като види цената ще му трябва валидол.
Ако сега ще почваш и нямаш опит, първо почни от малко: VAG+CAN - за всичко във VAG, Uniscan за по-стари масовки, OPEL Scaner, евентуално Carsoft BMW и Carsoft MB - това ще ти върже около 1000 - 1300 лв.
artomir
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 10:20 am

Re: Още един зов за помощ

Мнение от artomir »

Аз работя вече 5 гдини с Текса от Гарагент.Доволен съм от системата и от хората,които ми я продадоха.Преди 2 седмици си взех новата Текса ТХТ ,която ми излезе около 8000лв.Ако проявявате желание мога да ви дам старата ми Текса Навигатор за някакви скромни 1800лв.
Alex
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 1:56 pm

Re: Още един зов за помощ

Мнение от Alex »

Здравейте ,Колеги
радвам се че най-после някой дава съвет в темата ми,защото наистина съм нов в тази сфера а като нямаш познати в сверата няма кой да ти посочи пътя!!!Аз съм твърдо решен че ще се занимавам с това,следващия месец започвам строежа на помещението!!!
Така че още ми е рано да купувам машинариите ,но друго е като знаеш какво търсиш и от къде!!!
Чакам още съвети както и оферти (не съм купувал още нищо) :oops:
Много благодарности на всички :wink:
KIRILOV
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Май 26, 2008 11:25 pm

Re: Още един зов за помощ

Мнение от KIRILOV »

КАТО ЗА НАЧАЛО СИ ВЗЕМИ НЯКОЙ К_Л АДАПТЕР :)
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Още един зов за помощ

Мнение от rockton »

http://www.garagent.com/
http://adiasys.com/
ttp://www.dek.bg/
Това може да ти свърши работа
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: Още един зов за помощ

Мнение от svirepia »

Здравей кандитат колега аз съм кодочетец на adiasys ats900 не е лош но с фиятите е пълна скръб на за 3500лв. толкова.Софтуера му е изцяло на български и е наше производсво,което е добре в случай на авария.
Последно промяна от svirepia на Сря Юни 18, 2008 8:45 pm, променено общо 1 път.
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Още един зов за помощ

Мнение от vankopestera »

Колега това "AdiaSys KTS900" звучи доста интересно........ Инче е ясно за какво става въпрос.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Още един зов за помощ

Мнение от rockton »

svirepia написа:Здравей кандитат колега аз съм кодочетец на adiasys kts900 не е лош но с фиятите е пълна скръб на за 3500лв. толкова.Софтуера му е изцяло на български и е наше производсво,което е добре в случай на авария.
Не с Фиатите а със системите на Magnet Marelli.... Вече е оправено, има нов Ъп. на АТS 900, плюс това , сваляй ignition релето при четене (пасивно), на италианките, и всичко ще е наред!!!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Alex
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 1:56 pm

Re: Още един зов за помощ

Мнение от Alex »

Колеги,а какво мислите за http://www.automotive.euromarket-group.com/ много ги хвалят в един дрг форум!!!
Мерси Много на всички отново :)
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: Още един зов за помощ

Мнение от svirepia »

Не с Фиатите а със системите на Magnet Marelli.... Вече е оправено, има нов Ъп. на АТS 900, плюс това , сваляй ignition релето при четене (пасивно), на италианките, и всичко ще е наред!!![/quote]



Какво представлява това реле да не е едно кафяво голямо на цвят , че като го сваля инищо не става понеже то захранва и компа на автомобила.
Ако можеш да ми кажеш къде е много ще се радвам !!!
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Още един зов за помощ

Мнение от rockton »

svirepia написа:Не с Фиатите а със системите на Magnet Marelli.... Вече е оправено, има нов Ъп. на АТS 900, плюс това , сваляй ignition релето при четене (пасивно), на италианките, и всичко ще е наред!!!


Какво представлява това реле да не е едно кафяво голямо на цвят , че като го сваля инищо не става понеже то захранва и компа на автомобила.
Ако можеш да ми кажеш къде е много ще се радвам !!![/quote]

-Да Такова е релето, голямо кафяво, понякога черно или сиво, обикновенно "жабарите" го слагат в двигателният отсек,но на различни места, предполагам си наясно. Понякога се налага релето да се свали, и замости спрямо +12v. кум подхранващите шини на ECUто без помпата!... системата IAF-81.3F примерно, при други се налага ДА СЕ ЗАМОСТИ РЕЛЕТО И ДА ОСТАНЕ ПОСТОЯННО ВКЛЮЧЕНО при положение контакт(Ign. on) при системите IAF-8.25.FS примерно. Но моят съвет е!.. обади се на Adiasys за подробни инструкции, няма да ти откажат много са отзивчиви ето тел. 032 657078 0885 078642 шефът е Иво Церов
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Още един зов за помощ

Мнение от bobolin4o »

Като бивш клиент на АДИАСис и настоящ на БОШ мога да кажа, че и двата кодочетеца използват един и същ начин за започване на комуникация с горепосочените системи. Този начин е меко казано досаден...
Интересното е, че възбуждането на комуникацията може да стане и по L линията за диагностика, и това става от раз, а не с някакви гимнастики - Visa Uniscan и предполагам други различни от BOSCH и сродните му... Преди 3 години споделих това с Петър Кеврев, но той каза, че не им се занимава да изменят софта. Нали си работи... А на Другаря БОШ му нямам телефона...
А между другото да попитам - подкараха ли автоматичния мултиплексор или продължавате да местите цветните точици?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор