Throttle Body reset смарт 0.6 98г

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Throttle Body reset смарт 0.6 98г

Мнение от auto215 »

Управление MEG motor electronics control MB 0050003107 в стар диагнозата няма опция за настройка на дросела,няма и ресет на адаптациите които са много извън норми.Пръскачката за лозе се е насрала след дълго каране със скапан акумулатор и постепенно е почнала да има влошена динамика при по високи обороти ,всичко е изправно и сутрин пали даже. Н :shock: якой идеи има ли
как да го ресетна кенефа. :shock:
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Throttle Body reset смарт 0.6 98г

Мнение от bobolin4o »

Малко е "непрофесионално" ама... с разкачане на акумулатора?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Re: Throttle Body reset смарт 0.6 98г

Мнение от auto215 »

Разкачане на акумулатора и даване на късо двете клеми и контакт,това съм го оставил като последен вариант ,имам вече едно убито имо след такъв хард ресет.
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: Throttle Body reset смарт 0.6 98г

Мнение от iohostart »

колега аз когато имам такъв проблем им чистя дросела и ги карам последното което правих го бяха карали един месец с изгорял клапан .
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Re: Throttle Body reset смарт 0.6 98г

Мнение от auto215 »

Дросела е почистен въпреки че имаше много малко кал,мап идеален на показание контролно проверен и с механичен вакуумер,налягане на гориво правилно ,дюзи проверени ок,компресията и тя е правилна ,вентилация на резервоара и тя работи правилно,ауспуха е наред.детонационен не се задейства всичко нормално.На стар диагнозата исканата адаптация е в диапазона -40/+40 а е 95-110 не записва никакви грешки но и не върви бавно ускорява под товар,Без товар се форсира нормално трицилиндровия боклук.
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
Публикувай отговор