ASR Duster

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

ASR Duster

Мнение от ummng »

Здравейте колеги!Имам дъстер при мен и му свети ASR.Като го прочетох ми даде две постоянни грешки :
1 Df013 Left indicator circuid
2 Df278 Neutral switch
3 ABS - Df202 invdlid UCH multiplex signal

Щом спирачките няма други грешки значи датчиците на колелата си работят но има проблем с комуникацията между модулите .
Колата е имала удар отпред но изобщо не е стигнало до важни детайли - отпред е ремонтирана козметично - капак калниции броня.
Имаше записана и Df012 right indicator circuid но тя се изтри.Комуникацията освен на мотора е по КЛ линия и като знам колко добре са предпазени кабелите ми е чудно това нарушение във комуникацията между блоковете или нещо бъркам.
До сега не съм се занимавал с такъв проблем та ако може нещо да ме светнете.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ASR Duster

Мнение от ivanovbg »

Това дето четеш си е UCH модула който е нещо като БСИ.
Виж за грешки в АBSа и двигателя. ASR а е интегриран в ABSa. ASR и ESP е едно и също. Звънни утре по телефона ако не се оправиш
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ASR Duster

Мнение от ummng »

Първите две са от това дето му викаш БСИ - миналата година правих една топена в гърция сега се сетих че има блок с имобилайзера отляво и понеже е ниско се беше удавил ще погледна дали нещо не е от него но .Третатат грешка е от ABS -аз съм го написал но понеже се сетих в последния момент съм го написал при другите две.Май има нарушена връзка между ABS И UCH понеже в АБС няма други грешки значи датчиците на колелата работят но днеска ще я вдигна отпред да видя живите данни от датчиците за всеки случай и ако ги има значи нещо има в комуникацията между блоковете.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ASR Duster

Мнение от ummng »

Извадих куплунзету на БСИ то и се оправи изтриха се грешките -шантава работа
Публикувай отговор