Голф 4 1.6 проблем с компютъра

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ipivan »

Първо трябва да се подкара нормално на бензин и след това да се гледа газта.Тези мотори имат навика да смучат въздух след дебитомера, там където е отдушника от капака на клапаните.Имам такъв компютър ако има съмнения в него.
Каква е газовата?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ivanovbg »

ummng написа: Нед Авг 30, 2020 11:08 am Гадна работа -нищо не се променя -нулирах адаптационните стойности но пак падат оборотите .Беше записала същата грешка за ламбда сондата както и с другата -0219 ламбда регулиране на ограничител макс.Вчера я карах с новата сонда и пак беше записала грешката сега я изтрих и нулирах адаптациите и пак същото -Напрежението е 0 а вчера работеше като беше топла.
Нормално е да е така като сe адаптира с някакъв проблем. Нали знаеш, че 0 волта значи много бедно???
1. Забравяш газта!
2. Триеш адаптациите и гледаш корекциите. Трябва да са около нулата +- . Ако всичко е наред даваш да я кара. Ако не е наред ремонтираш в зависимост от корекциите. Или пиши тук как са да умуваме - корекции и показания на дебитомера. По възможност на топло и студено.
3. Като вече е наред, да кара цял ден на бензин и на другия ден сутринта гледаш как пали и корекциите. Всичко би трябва да е наред.
4. Сега вече е време да се включи на газ и да се отстранява газов проблем ако пак побегнат корекциите в някоя посока.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от Todio »

Първо измери компресията. После пусни въздух в цилиндрите и виж от къде излиза. На тази поне 20 годишна кола, карана на газ, дали главата и е наред? После започни да търсиш проблеми по впръскване и запалване. Успех.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ummng »

Сутринта нулирах настройките к КТС а ама май не се е получило понеже одеве ги нулирах с Вагкома и май стана защото преди малко я запалих и не загасна ще видя утре как ще запали .Благодарско на колегата Иванов!
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ummng »

Тази кола е моята "нова" понеже старата изгоря и ми подпали гаража та днеска купих нов вагком по тази причина .Газовата е Вега компакт - за нея имах кабел но незнам дали щеше да стане понеже този компютър е 2018 година а то има разлика в чипа накабела- имат различни букви отзад и май затова още немога да се свържа понеже купих само стари чипове а със старата версия 8.0 изобщо неможе да се свърже .Днеска частично се вързах - поне диода за обратна връзка почна да свети че незнаех как са кабелите вързани и почна да превключва с новия софт 9.3 от газ на бензин и обратно но но живи данни още не изкарва .
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ipivan »

ummng написа: Нед Авг 30, 2020 9:49 pmГазовата е Вега компакт - за нея имах кабел но незнам дали щеше да стане понеже този компютър е 2018 година а то има разлика в чипа накабела- имат различни букви отзад и май затова още немога да се свържа понеже купих само стари чипове а със старата версия 8.0 изобщо неможе да се свърже .Днеска частично се вързах - поне диода за обратна връзка почна да свети че незнаех как са кабелите вързани и почна да превключва с новия софт 9.3 от газ на бензин и обратно но но живи данни още не изкарва .
Щом можеш да превключваш а нямаш живи данни, връзката е еднопосочна.Изрежи скапаната букса за диагностика на газовата и сложи някаква нормална букса.Сложили са букса която е подходяща за устройства дето са в офис.Виж и кабела за комуникация трябва да е с ниво 5В. на Rx и Tx.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ummng »

Ами не е точно еднопосочна понеже платката е с два светодиода и със стария софтуер свети само този на предаване но с новия почва да свети и другия който е на приемане сначи има комуникация но нещо е бъгава .Както и да е днеска купих кабел и вече всичко се вижда обаче се оказа че днеска на газ не е записала ламбда сондата .Въпреки това включих вагкома да гледам напрежението на сондата а другия компютър казовия инжекцион.Проклетата кола днеска сондата работи на газ.За сега ще я оставя че имам по-важни проблеми.Благодаря за съветите на всички.Най-вероятно има нещо което се променя отвреме на време и променя и настройките - някой датчик или някой елемент като изпарителя например ама то трябва да се гледат живите данни което ме подсети че трябва да запиша данните и да ги сравнявям ако пак излезе от строя понеже още не съм в час какви трябва да са параметрите на отделните системи.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ivanovbg »

Лесно е. Гледаш на първи канал адаптациите на горивото да са около нулата и на газ и на бензин. +-25са крайни стойности. Като ги напише тях записва прекалено бедна или богата смес и успива сондата.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ummng »

Ясно .Значи гледам бензина първо и ако са големи разликите от нулата трия адаптациите и пак гледам дали се е оправило и ако е наред тогава гледам как е на газ?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ivanovbg »

Да, идеята е да видиш защо ги прави тези грешни адаптации и да отстраниш проблема. Забелязал съм, че изправна кола си мени адаптацията в границите на +-10. Забива ли ги в крайните стойности - имаш проблем.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ummng »

Единственото нещо което съм забелязал това е филтъра на резервоара дето взима изпаренията и ги вкарва в двигателя .Немога да разбера дали е счупен или просто се е измъкнал един нещо като фланец пластмасов който отива към клапана дето изпълнява командите от компютъра като погледнах вътре ми се стори доста мръсно .Този филтър сменява ли се периодично и ако не е особено необходим може ли да се шунтира .Знам че това се води екологична функция но не съм наясно какво толкова помага .Та това нещо се вадеше от филтъра и вече не смуче от резервоара та му намотах малко тиксо да не се вади .Това за сега единствено забелязах което е свързано със изгарянето .Иначе паленето си остана като проблем .Утре ако нямам работа ще погжледна адаптаците как са .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ivanovbg »

Тоя филтър е пълен с активен въглен. Не се чисти и не се сменя. Идеята му е като се изпарява бензина да не вдига налягане в резервоара , а през него да излизат парите в атмосферата. Той не е херметичен, а там задържа само парите на бензина. Когато компа пусне клапана се изсмукват от въглена парите и по този начин въглена се самопочиства. Няколко пъти ми се е случвало на А класа този клапан да запецне отворен и колата да има проблеми със сутрешното палене. На колите с газ го затапвам, защото изсмуква парите, а се сещаш, че като изсмучеш парите на ракията и тя ...

Какви са ти буквите на мотора и годината? Вчера закачах 1.6 и не забелязах грешна температура ако ги гледаш по канали.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ummng »

Принципно знам че е активен въглен но точно това исках да знам дали е по- добре да го запушиш маркуча.Днеска си играх сумати време и нищо нестава .Непрекъснато сместа обеднява и спира да работи сондата .Промених картата на газ и почна да работи известно време но след това бензиновото време падна към 2.5 мс и пак обедня сместа .Нещо и тоя вагком не работи май като хората днеска неможах с него да нулирам адаптациите и не ми показва колко са .Като включа живите данни не мога да гледам повече от един канал - включа ли повече от един почва да ги редува един след друг и дава грешка между редуването .Нещо напоследък ме гони луд карък всичко става много трудно или нестава изобщо.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от rudoni »

Свещи и бобина на тази лингия сменяни ли са? Защото ако има пробив и високото тече по масата ,почват да забиват диагностиките и да лъжат параметрите!
С нами Бог!

0886 224486
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 4 1.6 проблем с компютъра

Мнение от ummng »

Запуших филтъра изпаренията от резервоара и вчера смених свещите че бяха съвсем други но пак загасна сега откачих дебитомера и пак я запалих и този път не загасна но неможеше да се изфорсира.Трябва да намеря някой читав за проба че това е единственото нещо което остана .
Публикувай отговор