Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от ditex »

https://www.facebook.com/groups/3444090172314354

Здравейте колеги! Това е току що създадена фейсбук група с цел да споделят мнения и да се задават въпроси между хора, които се занимават с автомобилна диагностика, поддръжа и ремонт. И всичко това в реално време използвайки телефоните си. Надявам се, че в един момент ще стане място където човек може както да помогне на колеги така и да получи от другите съвет и това да е полезно за всички. Ако имате желание може да се присъедините към групата. Вие сте добре дошли!
??-!!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от ivanovbg »

А който няма фейсбук?
Иначе си ползваме редовно телефоните без да ни наблюдава цял свят :)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от Todio »

То моят телефон е още с шайба :lol: :lol: :lol:
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от rudoni »

Много ми харесва идеята ,но тук по нашите географски ширини е невъзможно,според мен! Ползвам редовно международния видеообмен ,но ние не го заслужаваме ,защото сме друг тип хора. Тук ,у нас всеки от всичко разбира и копира ,като прави псевдо ремонти с цел да спести,повтарям спести пари от майстори! Е, тук е ключът за бараката! На беден народ толкова! Хората са казали-сиромах човек, жив дявол! Нямам сили да се боря с дяволи!
С нами Бог!

0886 224486
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от NASKO12234 »

Todio написа: Сря Окт 07, 2020 4:44 pm То моят телефон е още с шайба :lol: :lol: :lol:
Ееваа, да сберем пари да ти купим един без шайба.
Хубаво е като идея, и че сте го направили. Но защо във Фейсбук, аз лично не го уважавам и влизам там на няколко месеца един път а форумите ги проверявам на ден по няколко пъти.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от ipivan »

И аз не ползвам сурат-тефтер.Ползвам телефона като телефон за връзка с колегите от България.Имам и регистрация в няколко чужди форума, и там задавам въпроси.Вчера звънях на Краси.След синхронизация на имото ЦРВ-то запали!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от ivanovbg »

С лънча или ръчно го направи?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от ummng »

Кой е този колега искам да знам дето ако има работа ще ти отговаря по телефона в реално време във фейсбук с омазнените си ръце :P и каква е разликата от тук :?:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от ivanovbg »

ummng написа: Чет Окт 08, 2020 5:48 pm Кой е този колега искам да знам дето ако има работа ще ти отговаря по телефона в реално време във фейсбук с омазнените си ръце :P и каква е разликата от тук :?:
Примерно аз,ipivan, rudoni, NASKO12234, rockton, stoqn,... много сме.
С много от колегите се знаем телефонно, а не лично, но си помагаме. Даже като видя някой че е писал за някакво затруднение, ако имам инфо или идеи предпочитам да му звънна. Също така не се стеснявам да звънна ако преценя че даден колега е много по навътре с материала за дадена кола или проблем. Няма как да знаем всичко.

Разликата е много голяма. Първо е много бързо и навреме. За минутка си казваме много повече отколкото ако пишем 1 час тук. Примерно ако Иван (ipivan) беше писал тук, а не беше ми се обадил, ЦРВ-то можеше да е още в бокса.

Освен това с тимвюър или анидеск мога да правя диагностика през твоя Лънч и телефон на твоята кола да ти покажа как се обучава или програмира откъде да влезеш в специални менюта или ... Е вярно че се налага понякога да се измия първо :lol:

И да е по нагледно: нали се сещаш защо никой не си е*е жената на улицата? Ей това е другата голяма разлика, особено пък по фейса.

ТАКА ЧЕ ПО ТЕЛЕФОНА МОЖЕ, НО ВЪВ ФЕЙСА НИКОГА!!!!
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от ummng »

Имах в предвид Фейсбука не телефона - за телефона определено е така и аз съм ти звънял и нямам нищо против да ми звънят дори и клиенти за консултация .
Моя телефон е с уиндоус още и вече фейсбука ме изхвърля навън .Но и преди не съм влизал през деня - вечер може но през деня особено ако имам работа изобщо забравям.Мислех че и ти предимно вечер влизаш .Трябва моя лънч май да го ъпдейтна при теб и тогава може да изчезне тоя бъг с температурата че иначе трябва да включвам боша пък той ми иска допълнително захранване за убокса и става много сложно като нямам блутуд.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от ivanovbg »

Да, звънни когато искаш да се чуем.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от ipivan »

ivanovbg написа: Сря Окт 07, 2020 10:29 pm С лънча или ръчно го направи?
С лънча успях да го направя.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Автомобилна диагностика и диагностично оборудване

Мнение от rockton »

Колеги не се сърдете на колегата Дитекс, все пак се е постарал, вложил е труд да създаде страницата във фейса. Който желае ще ползва, който не желае няма, нали това е идеята "имаш избор" . Чесно казано и аз предпочитам форумите, особенно тези които са за затворен кръг потребители и колеги само. Но най ми е удобен телефона, почти няма ден в който да не ми се обади някой колега за съвет, а и аз звъня понякога на колеги като я закъсам, човек не може да знае всичко и винаги има нужда от малко помощ, идея ,съвет или споделяне на опит. Та затова нека да Си помагаме кой както може и иска дали през фейса, дали тук, дали по телефона, кой както му е удобно, но да уважим труда на колега който се е подтарал да направи страничка, предполагам с благородно намерение и помощ!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор