Capture

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Capture

Мнение от waseko »

Здравейте,с Каптура имам следния проблем.1.5dci 2014 y.След 5 години неползване не пали,няма стартер.Оплаква се от функция за регулиране налягането в рейла. На контакт замигва чека.В Омникар-искат смяна помпа високо.Принудително стартер върти,след смяна клспан налягане,чека не мига,принудително стартира и работи без ядове.НО,грешката не се трие и не стартира от бутона.Тест за проблеми във високото налягане-всички режими ОК.Аз набеждавам паметта в компа.Моля за вашите идеи?!Поздрави.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Capture

Мнение от ivanovbg »

Доста оскъдна информация даваш,но като си решил на първо време го префлашни с Клипа.

Не че не е възможно просто да е изгорял предпазителя на стартера. Имаш живи дании. Там какво пише? Разрешение за стартиране, клема 50, ....
Последно промяна от ivanovbg на Сря Окт 07, 2020 10:42 pm, променено общо 1 път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Capture

Мнение от waseko »

Clip-а ми е стар,ще трябва да го обновя,вързах го само с Делфи,каква информация е нужна? Няма как да е помпа след като на тест изпълнява всички режими,явно и регулатора е видим и управляем,само защо не позволява триене на неоснователни вече кодове за неизправност?Замяната с нов клапан изисква ли някаква процедура?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Capture

Мнение от ivanovbg »

Не че не е възможно просто да е изгорял предпазителя на стартера. Имаш живи дании. Там какво пише? Разрешение за стартиране, клема 50, ....

Грешките се трият само на контакт.

Автомат ли е? Ключето на спирачките и съединителя работи ли?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Capture

Мнение от ummng »

Най вероятно имаш клеясали контакти или клеми някъде щом толкова години не е пален .Ако можеш извади схемата и почвай по веригите от бутона до стартера .
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Capture

Мнение от ogromnii »

Делфито е зле с по-нови рена. Ако имаш-пробвай друго.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Capture

Мнение от waseko »

Бях написал развитието,но къде изчезна? Новия клапан изисква вписване,след което е възможно триенето на емергенси грешкста за регулирането му.И тогава идва разрешение за старт..и това е.Така е като не си обновяваш софта.Поздрави.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Capture

Мнение от ivanovbg »

Така и не разбрах прословутата грешка. Да я беше написал... :)

П.П. От новото е по хубаво само чуждото :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Capture

Мнение от rockton »

waseko написа: Чет Окт 08, 2020 8:27 pm Новия клапан изисква вписване,след което е възможно триенето на емергенси грешкста за регулирането му.И тогава идва разрешение за старт..и това е.Така е като не си обновяваш софта.Поздрави.
Късно виждам темата, и се включвам като "след дъжд качулка" :oops: но всички по нови комън рейл системи искат обучение и вписване, на повечето от компонените оказващи влияние на гориво въздушната смес.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор