Jeep Grand Cherokee 2.5 TD

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Jeep Grand Cherokee 2.5 TD

Мнение от ummng »

Колеги имам при мен гранд чероке който е загаснал по време на движение няма палене от тогава .Лошото е че са го пипали и този е втори собственик след проблема .Бяха купили някаква кутия която си мислели че е компютър на двигателя тя стои отпред при мотора отдясно още незнам точно какво е но компа е вътре и проверих връзките с помпата - добре са но нямам разпиновка на куплунга и незнам дали има всички захранвания на компютъра .В боша единствено има схема на компютъра и помпата отговаря на схемата само дето няма номерация на пиновете на куплунга но там някъксе оправих и с налучкване проверих и връзките с компютъра .В сиса има и схема на куплунга но те са два там а на колата е един куплунг и номерацията на пиновете на помпата не съвпадат с номерацията на пиновете в колата .Някой да се е сблъсквал с такава кола и да е извадил случайно захранванита ме интересува.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand Cherokee 2.5 TD

Мнение от ummng »

Колата е 98 година и според колегата плунжера на помпата трябва при контакт да се завърти и да се фиксира в някъкво положение което не ставало винаги а аз пък още не съм го видял да мърда в момента сме свалили капака на помпата.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Jeep Grand Cherokee 2.5 TD

Мнение от rudoni »

Каква е помпата? VE?
С нами Бог!

0886 224486
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand Cherokee 2.5 TD

Мнение от ummng »

Май е VE не съм наясно много с обозначението но не е с механично жило за газта и няма електроника освен един термодатчик и няколоко бобини които се командват от компютъра и завъртат остта за подаване на гориво VP е тази с електроника дето гори транзистора а тази е преди нея.Схематично на сиса я дават че има две бобини с общ край 123 краче на куплунга термодатчик на 4 и 7 мисля че бяха и другото беше разни клапани и май има един датчик за завъртане на остта.Общо взето точно за тази кола освен в боша никъде не открих информация но компютърните изводи не съвпадат по номера .
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Jeep Grand Cherokee 2.5 TD

Мнение от rudoni »

Обади се на тлф от подписа ми.
С нами Бог!

0886 224486
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand Cherokee 2.5 TD

Мнение от ummng »

Комуникация с компютъра има и на бобините има някъкви импулси около 4 волта но остта на помпата не се задвижва
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand Cherokee 2.5 TD

Мнение от ummng »

Сменихме компютъра и всичко си дойде на място .Само не е ясно как ще се прецака компютъра от самосебеси най вероятно си е някъква човешка грешка щом не са разбрали даже кое е компютъра на мотора може да са опитвали нещо да мерят .
Благодаря за помощта!
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand Cherokee 2.5 TD

Мнение от ummng »

За който не е разбрал проблема се оказа в компютъра - купили са друг от една кола дето са взели другия по погрешка който е от АБС а може би са го помислили за двигателния та като го сменили е запалила .
Публикувай отговор