Меган сценик и Рено Канго

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Меган сценик и Рено Канго

Мнение от ummng »

Двете коли са 1.5 dci .Кангото вдигаше авно налягането на горивото - трябваше дълго да се върти за да вдигне и да запали.Като откачех регулатора на налягането налягането се вдигаше почти веднага.Проблема е че са при колега и те са правили една дюза и сега спря да пали а припалва само една на втори цилиндър като на всички има импулси .
Мегана в момента пък припалва от време на време като припалва единично всички цилиндри когато си иска .По време на припалването има по единичен импулс на всички дюзи и край после .Тоест компа дава единичен импулс към всички дюзи когато му скимне като е рядко и не записват никакви грешки и двете коли.Мегана има обороти на коляновия вал и като откача датчика на разпределителния го записва като грешка .
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от Todio »

Колега, търсиш помощ, а задаваш въпрос като от таксиметрова пиаца. Коя година са колите? С каква система на впръскване? 1.5 dci и готово, другото се сещай!
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от NASKO12234 »

Todio написа: Нед Дек 06, 2020 12:21 pm Колега, търсиш помощ, а задаваш въпрос като от таксиметрова пиаца. Коя година са колите? С каква система на впръскване? 1.5 dci и готово, другото се сещай!

Амчи те не ги правят много години 1.5DCI, около 2000г. до 2020г. Ти па ся, има ли значение с какъв комп е, по добре питай кЪф е цвета на колата. До тук с майтапа. Колегата не казва какво е примерил, какви грешки има и други такива. Както и в предната му тема питането е като на журналист, или както каза като на таксиметрова пяца - а те таксиджиите са компетентни по всичко.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от ummng »

Бе Вие кьорави ли сте или не четете какво съм написал? Колите са Комон реал и двете но са различни години какво значение има точната година - принципа е един и същ .Написал съм съвсем ясно че няма никакви грешки записани в компютъра освен кангото записва главното реле но това го записва не като въртиш а като изключиш от контакт и то може да не си въртял да запали въобще.Направих си експеримент за да съм сигурен изтрих грешката и запалих колата и след това я загасих като развих едната дюза и като я прочетох без да изключвам контакта нямаше грешка но това беше преди да проверят дюзите сега припалва само на една дюза .Свалихме една от дюзите които не палят и я проверихме и казаха че е в ред.ПРеди това всички дюзи са проверени и една е ремонтирана .Странното е че сега дава налягане в реала което съответства на изискуемото има импулси на дюзите постоянно при въртене и само една припалва .
Май Вие двамата сте таксиметровите шофиори щом Ви мързи да прочетете какво съм написал.
Мегана върти но не пали но и няма импулси на дюзите освен от време на време само единични импулси - припалва и край .
Грешки няма никакви записани но има на живи данни обороти на коляновия вал значи компютъра получава импулсите но не ги праща към дюзите.
Казаха ми че тези компютри често дефектирали.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от ummng »

Чудно ми е как може колата да не пали и да няма импулси на дюзите и в същото време няма записана грешка .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от ivanovbg »

Осцилоскопа и мери захранванията на компа за смущения по време на контакт и на стартер. Пробвай и на бутане дали ще запалят. Или нямаш синхронизация или нещо шашка компа.
И наистина не можеш да задаваш въпроси и затова не писах по рано, а и не си довършваш темите. Като оправиш някоя кола за която си писал е нормално да напишеш какъв е бил проблема.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от ivanovbg »

Тази която пали само на втори е доста интересна. Има ли импулси на всички дюзи значи има условия да запали. Едната причина да не пали е дюзите да не пръскат отдолу. Сваляш ги, обръщаш ги нагоре и виждаш дали всички пръскат. Другия вариант е компресия или не пръскат където или когато трябва.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от ummng »

Аз исках всичките които не работят пак да се проверят но едвам ги накарах да проверят една и тя работела .Преди този проблем вдигаше бавно налягането в рейла и след това палеше а сега пък стана това че спря тотално след като са проверили дюзите и една са я правили.Всичко е много объркано и колите са техни та немога да следя точно какво правят но се постарах всичко да премеря и вече незнам каво друго .
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от androidcho »

За мен Мегана няма синхронизация. За всеки случай му натовари захранванията и масите с 50W лампа.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от NASKO12234 »

ummng написа: Нед Дек 06, 2020 8:08 pm Бе Вие кьорави ли сте или не четете какво съм написал? Колите са Комон реал и двете но са различни години какво значение има точната година - принципа е един и същ .Написал съм съвсем ясно че няма никакви грешки записани в компютъра
Май Вие двамата сте таксиметровите шофиори щом Ви мързи да прочетете какво съм написал


Има, наистина има значение - поне за мен за теб явно не. То че съм кьорав вече е също вярно, че принципа е един и същи - да така е, откакто е създаден двигател с вътрешно горене нищо не е променено. А и наистина съм бил таксиметров шофьор преди 25 години -то и затова знам я, Говоря за мен, за колегата не знам. Айде наздраве.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от ummng »

Колите са на едни колеги съседи и ме викат да им помагам в диагностиката та ми е трудно малко че немога да ги накарам да проверят всичките дюзи на Кангото наново въпраки че са ги проверявали още повече имат и апаратурата та неплащат поне за това но едвам ги накарах едната която не припалваше да я качат за проверка наново . Утре може да разменя дюзите да видя какво ще стане.
За Мегана има вероятност да е загубила центровка и утре това ще проверяваме макар че е странно че и двете коли работеха .Общото е че те свалят дюзите за проверка и колите спират да палят но Мегана няма импулси до дюзите и щом се появят припалва а Кангото пък има импулси на всички непрекъснато но само една припалва .
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от bobolin4o »

Ми... аз на такива колеги, дето ме викат да им казвам какво да правят, пък те не искат да го правят, отдавна не обръщам внимание.
Сега никой не ме вика никъде, а ми карат съответния кош след като са сменили ВСИЧКО що може да бъде сменено и пак не пали.
Трябва да ти кажа, че животът ми стана много по-лесен.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от rangel1 »

Здравей колега автор на темата.
1 Гледам че регистрацията ти е от 2009г (златните години когато навлизахме в ерата на нета и си мислехме че ще избием рибата с помощ от колеги и обмяна на опит(ГОЛЯМА ГРЕДА)) и до сега не разбра ли че си сам и трябва да мислиш и да се спасяваш отново сам (както си забелязал почти никой не пише в форума като едно време в ерата на надеждите не защото сме станали велики майстори а просто сме осъзнали че няма смисъл да си чешем клавиатурата а просто да прочетем нещо полезно и да помислим а не да чакаме готови решения).И не забелязвашли че от пет колеги примерно дето се опитват уж да ти помогнат един най много реално се опитва да ти помогне а другите ти гледат сеира или просто чешат клавишите :idea: И това не е защото форума е открит и всяко чочи го чете че да не знаеда си оправи колицата сам а просто проблема е в 80% от колегите :idea: (другия форум като е закрит се същата простотия един ще ти помогне пет ша те плюят и един все ще ти прави забележка за правописа сякъш съм даскал по български че да ме е срам че съм объркал някоя запетая или буква (СМЕШНИЦИ)).
2 Относно проблема ти:Ти все още ли вярваш някой като тикаже че дюзите са кукла и си вярва :roll: Мога да ти гарантирам че 80-90% от тия дюзаджии де то се навъдиха не знаят на коя планета са макар и по сто хиляди лева за техника да са дали (те не знаят какво е мили и микро секунда ама той стенда прави всичко сам бе като каже ок значи всичко е шест :lol: )Вече съм далеч от дюзите но вярвай бях доста в час в тая област .Сега мога да ти дам примери в областа с стартерите и генераторите но няма смисъл картината е същата МАСОВА НЕГРАМОТНОСТ :evil:
(само като видим пациента не мислим де е проблема а ни се привижда като касичка за разбиване да лапнем парата да се изтягаме почивните дни спокойно и доволно колко големи майстори сме(пък не знаем накъде върви тока :lol: )Вече сме като докторите ИЗРОДИ.
3 АЗ лично имам доверие и бих потърсил помощ от само 5 колеги които са участвали в форумите през последните 10 години защото са доказали че не са лапачи на пари и шегаджии а имат и професионална и морална съвест.(няма да споменавам имена те си знаят дано и от мена са получили нещо полезно)
Извинявай за спама колега .
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от ummng »

Понеже се разраства въпроса да Ви обясня .Претърпях инцидент - пожар и ми изгоря цялата техника почти без КТС а една текса аксон и лънча и железните инструменти.Проблема е че май почнах след пожара да забравям някои неща -ходих при един приятел и немога да си спомня имената на неговите работници и много други неща .Сега съм много зле с работата и ходя при този съсед ако мога да изкарам нещо когато нямам клиенти и когато си на чуждо място се съобразяваш с тези хора неможе да им кажеш какво да правят като не искат .Аз знам че понякога нещо го тестваш сто пъти и после може да се окаже че неработи и имах съмнения че непроверяват добре дюзите въпреки че апаратурата си е професионална и скъпа -стендовете са турски но са със софтуер и всичко както си трябва затова исках още един път да се тестват тези които не работят ама той едвам се съгласи на една .Понякога като си споделяме тука може да ти кажат нещо което си забравил илил пропуснал така че колега Рангел не си прав понеже ако си прав то трябва този форум целия да се закрие освен това има хора с по- малко познания и може да научат нещо оттук и е някъква подкрепа когато въпреки всички усилия които си положил нещата все нестават така че благодаря на тези колеги които се отзоваха и като имам резултат ще напиша развитието.
Два дена имах работа тук и неможах да отида но ми казаха че Кангото било запалило но работело лошо но незнаели как е запалило .Имам известни съмнения че не е било добре обезвъздушено и това мислех да пробвам онзи ден преди да разменя дюзите но неможах да отида така че може да не се разбере защо не е палело.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Меган сценик и Рено Канго

Мнение от rangel1 »

Извинявай колега ако знаех положението ти нямаше да напиша горния пост не защото не е вярно а за да не те товаря излишно.
Теб те е изравнил господ с земята а аз сам съм се изравнявал два пъти от инат (различно е но идеята е еднаква) и кво плаках ревах хапчета за луди и кво ?Аз че съм психически нестабилен ясно но почнах да мисля как мога да стигна нивата на колеги които господ им е дал талант и стабилна психика (ако нямаш и двете си боклук дори ръцете ти злато да правят но не си ли и почти психиатър нищо не става)Та се оказа че вместо да се самосъжелявам ако се отдам на бурно творчество и работа макар и без пари (даже на загуба)се оказа много добро лекарство от около година се чувствам доста добре и още повече се насъсквам и по готено ми става макар и нещата финансово не са добре но нещо ме кара да живея на бургия яко :roll: (незнам дали е добре но се чувствам жив и полезен (макар и жената да и било писнало от мойто безпаричие))
Пожелавам ти да се вземеш в ръце и бой яко (сам си не забравяй приятели са всички когато имат интерес от теб станеш ли недъгав само майкати може да те съжали всичко друго жена ,деца и всякви други индивиди се опитват да се възползват от теб докато можеш а когато неможеш си купиш кутия цигарки за душичката никой не го интересува твойта душа ,ставаш боклук ненужна скраб)
Дано си ме разбрал правилно концентрирай се върху себе си и ако си вярваш можеш и с отверка и клещи на поляната да си изкараш хляба.
(пък близките ти ако не те разбират аз на мойте съм им казал да играят на ластик до като ми гледат сеира)
Публикувай отговор