Нисан примера дизел проблем с имобилайзер

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Нисан примера дизел проблем с имобилайзер

Мнение от ummng »

Имобилайзера прави някъкви проблеми .Идвала е преди известно време и може да съм и и зтрил грешките нямам спомен то от друго не разбирам и известно време месец май каза не е имала проблем но сага пак е почнало .Сутринта като я докара ми направи няколко пъти проблем но като завъртя пак пали не всеки път го прави оставих я за час може и поваече и вече пали от всеки път.Сутринта присветваше едно за имобилайзера сега изобщо не свети.
Собственика иска да се махне имобилайзера ако има някой тази възможност ще го свържа
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нисан примера дизел проблем с имобилайзер

Мнение от ummng »

Сега направих проба - махнах от ключа ампулата на имобилайзера и колата спря изобщо да върти пък жената каза че въртяла но не палела ако свети една иконка на кола с ключ в нея но при мен тука си пали всеки път така че незнам дали имобилайзера има двойствена вункция - един път спира въртенето и после спира и паленето защото ако я бутнеш тя може да запали ако блокира само стартера но това може да не е от имобилайзера а от някой клапан който се командва от имобилайзера или спира сигнала до дюзите ама като пали то неможе да се установи от ко е е .Неможах и схема на компа да намеря .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нисан примера дизел проблем с имобилайзер

Мнение от ivanovbg »

Явно няма проблем с имото щом без ампулата не върти. Не пали от друго нещо.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нисан примера дизел проблем с имобилайзер

Мнение от ummng »

Ами само може да гадаем понеже трябва да спре да пали за повече време за да може да се премери нещо.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нисан примера дизел проблем с имобилайзер

Мнение от ummng »

Пробвах да извадя ампулата от ключа и да я закача на бобината с тиксо обаче то там много тясно и нямаше къде да завра бобината пък и тя всеки път чете наново та нямаше и гаранция че ще стане нещо и се отказах.Единствено дето щеше да е по-близо до бобината.
Публикувай отговор