за подкачващите помпи на дизелите

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
civitanove
КОЛЕГА
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 5:14 pm

за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от civitanove »

Защо някои дизели като Ауди А4 2,7 или БМВ 325 имат 2 горивоподкачващи помпи,едната е в резервоара другата отвън?
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от androidcho »

Почти си отговорил сам на въпроса си, остава да прочетеш как работи потопяемата помпа и как - външната.
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от gergesevlievo »

Заради кардана според мен .
civitanove
КОЛЕГА
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 5:14 pm

Re: за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от civitanove »

не е за прехвърляне от едната страна в другата на резервоара,при подаване на контакт се включват и двете едновременно в интернет не можах да намеря информация затова и питам тук
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от ivanovbg »

Щото външната не е засмукваща. Изключвай ги една по една, пали и виж какъв ще е ефекта. Така ще разбереш най добре как да диагностицираш проблемите от тях.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
civitanove
КОЛЕГА
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 5:14 pm

Re: за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от civitanove »

обадихме се на бош понеже не можахме да намерим надеждна информация и ни казаха,че двете помпи работят едновременн и са последователно свързани като причината за тази странна схема била,че по този начин се избягвало проникването на въздух в системата за ВИСОКО налягане ако влезнело даже минимално количество въздух в нагнетателната помпа той се свивал и пътувал към дюзата и после при впръскването се разширявал и можел да причини силни увреждания на разпръсквача за да не се случи това слагали две помпи една след друга
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от ivanovbg »

Много надежна информация. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: При мен са идвали доста коли с едната или другата помпа не работеща. Непалещи, без мощност, трудно палещи на първо палене... и други подобни проблеми случващи се когато някоя от помпите изгори или не дава нужното налягане. Някои хората са ги карали доста дълго, а и по доста сервизи обикаляли преди това с проблема (щот грешки не записват за това), ама не съм видял от повреда в някоя от тези помпи да са заминали дюзите.

А и нали знаеш, че има коли с помпи в резервоара и такива без, с една и съща тандем помпа? А не си ли виждал въздух как минава по прозрачните тръбички с нафтата, а колата си върви без проблем? Е като е по студено малко по трудно пали, но ако не си манджия може да си я караш с години така.


Иначе инфото е от "надежден" източник :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от rockton »

Обяснението което са дали от "Бош-и-ту" е меко казано смехотворно.
Питам се как ли не повреждат дюзи и помпи онези автомобили които нямат никаква електрическа транспортна или подкачваща помпа? :mrgreen: :mrgreen:
Направо се чудя кат въобще палят и се движат дори.... :mrgreen: :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
civitanove
КОЛЕГА
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 5:14 pm

Re: за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от civitanove »

Коментарите са ви напълно уместни,но пак ще уточня,че това е информация СВЕДЕНА МИ ОТ БОШ! За немските простотии отговарят немските инженери,ние тук си блъскаме главите. Направих опит да изключа една от помпите и двигателя работи само дето се чува един особен шум.Явно горивото циркулира със затруднение.Това,че не отчита грешка при повреда на една от помпите не е съвсем вярно.Човека затова беше дошъл в сервиза понеже даваше грешка на релето на потопяемата помпа прекъсната верига и на таблото започва да мига жълт реотан(не символа на мотора) и Аудито влиза в ограничен режим и не може да вдига повече от 3000 оборота.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от ivanovbg »

Точно това ти казах - няма грешка помпа! А и проблема най вероятно е бил в релето или в захранванията му.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от rudoni »

Лампата със жълтото пеотанче мига и при изгоряла Стоп лампа! :lol:
С нами Бог!

0886 224486
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: за подкачващите помпи на дизелите

Мнение от ogromnii »

Лампата "чек" по закон трябва да светне при проблем, водещ до увеличаване на емисиите. При други проблеми на VAG светва/мига реотана, реното светка "сервиз", БМВ си мълчи ако не е критично... Въпрос на организация.
Причината помпите да са 2 мога да гадая - догатката ми е че удавената е унифициран модул, отговарящ за доставяне на гориво, а когато е нужно по-високо налягане - втора. Вероятно имат съображения да не сложат в кошницата по-силна, дали за пожарна безопасност, дали други...
Публикувай отговор