Meriva - Z16XEP гасне по инерция

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Meriva - Z16XEP гасне по инерция

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа: Пет Юли 23, 2021 6:28 am Както ти казах махни въздуховода който засмуква пресния въздух на въздушния филтър и няма да гасне. Напора на въздуха я гаси.
Глупости! Това се случва само на газ, с обикновена газова уредба!
angeltsankov написа: Пет Юли 23, 2021 6:46 am Махах го, даже вчера без филтър и маркуч я пробвах. Предполагам знаете как върти кола с проблем в компресията, като изгасне колата и я запаля на стартер върти все едно няма компресия. Докато спра и се пробвам да запаля вече не върти така. Ако подам малко газ под 1500 оборота (като падат оботорите на свободна) пак си гасне. Трябва да напомпя газта до края за да ги задържи. Логиката ми казва клапани, но за първи път ми се пада кола с такова поведение при положение, че има компресия над 12...
Щом като върти като за без компресия, значи наистина няма компресия или дросела е тотално затворен.
Щом на 3-та малее - по-скоро е компресия.
Сигурен ли си, че е с пулове? Z16XEP е с пулове, ама Z14XEP е с хидравлики... Да няма някаква стъкмистика с тоя двигател?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Meriva - Z16XEP гасне по инерция

Мнение от ivanovbg »

Да, така е, но да тества за всеки случай. :mrgreen:

За дросела не се сетих, макар че на вагините 1,6 е чест случай. Да го провери и ако се наложи да го шлайфа малко с водна шкурка ръбчетата на клапата.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
angeltsankov
КОЛЕГА
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 6:51 pm

Re: Meriva - Z16XEP гасне по инерция

Мнение от angeltsankov »

Не е от клапата, понеже имам 2 калпи на едната пробих отвор 3мм за тест и промяна няма. Даже подложих на педала на газта за да стои на 1100 оборота и пак гасне. Интересното е че днес идва един клиен със Зафира Z16XEP и тя гаснела така... Ще се окаже масов проблем
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Meriva - Z16XEP гасне по инерция

Мнение от Todio »

Разбити водачи на клпаните; пропаднали легла на клапани - (икономия от евтината газ). :lol:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Meriva - Z16XEP гасне по инерция

Мнение от rockton »

Имал съм два случая с подобни симптоми, точно при "орлите" , и в двата се оказа, клапани!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
mladen
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Фев 10, 2016 3:50 pm
Местоположение: Средец

Re: Meriva - Z16XEP гасне по инерция

Мнение от mladen »

Ако е със пуловете има голяма вероятност за натегнати клапани особено изпускателните клапани.
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Meriva - Z16XEP гасне по инерция

Мнение от donkole1 »

От много години насам съм разбрал ,че компресията хич не е показател за повреда по клапаните.Меря разреждане както едно време с механичен утред.А и то разбрал по сешташ се кой начин.Много Много извадени глави след мерене на компресия и загуба на време
Публикувай отговор