AUTEL MK 808

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
LianL
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Май 03, 2021 4:55 pm

AUTEL MK 808

Мнение от LianL »

Здравейте, колеги!
Пред дилема съм със закупуването на диагностика AUTEL. Някой има ли модела AUTEL MK 808 bt или st? Ако има, нека сподели мнение за предимства, недостатъци и всичко, което може да се каже. Нямам претенции за конкретните модели, отворен съм и към други подобни диагностики.Благодаря!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от ivanovbg »

Няма изпълнителни тестове, кодиране и доста други. Не си струва парите.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от Todio »

За тия пари толкоз. Иначе, от 2 години ползвам Autel и съм доволен. Ако искаш повече вземи MK906 или MK908Pro.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от ivanovbg »

Всяка година ли трябва да му плащаш за да работи? Твоя кой модел е точно?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от Todio »

Годишен абонамент 150 долара, на нова година промоция 99 долара. Не си длъжен да плащаш всяка година. Не се заключва. MK808. В момента е 449 долара + 180лв. такси.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от ivanovbg »

За по малко пари лънча дава много повече.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от Todio »

Знам, че си пристрастен към Лънча, но и това не е лошо, особено MS908Pro, но абонамента е по-солен. Там се поддържа онлайн програмиране на дилърско ниво. MK808 е най-ниското ниво, но от някъде трябва да се започне.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от ivanovbg »

Лънча също си програмира вече. Не че съм пристрастен, но съм си свикнал повече с него. Просто за доста по малко пари имаш съперник на 908цата. Е тя е добра, но много солена,да не говорим, че с азиатските аутела доста куца. А и лънча с превода на български също доста дърпа напред.
Иначе и аз си ползвам едно аутелче АП200 от първите като спомагателно колело. Мисля , че по нищо не отстъпва на 808-цата.

В 808 най ме дразни, че няма активиране на изпълнителни механизми. То само четенето на грешки и обучаването на някой друг датчик не е ремонт. Нали като почистиш ЕГР например трябва да го задвижиш и да видиш дали не заяжда, да тестваш перки, клапанчета...Ми сега в една кола са десетки. Как да разбереш дали се движат правилно или не заяжда някой ванос например?

Та ако започнеш с правилния учебник ще научиш много повече и по бързо отколкото с нещо взето от зор защото трябвало да се започне видиш ли. То и затова пита човека. За мен този тестер 808 само ти губи времето и парите.
Последно промяна от ivanovbg на Сря Май 05, 2021 10:08 pm, променено общо 1 път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от Todio »

Както сам знаеш универсално не може да има всичко. Затова подпираш с няколко различни. KTS-a уж е голяма работа, а е пълно дърво. В днешно време вече трябва да си плащаме за всичко, за това се ориентирам към 1;2 марки макс и толкоз.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от ivanovbg »

Лънч имаш ли? Ми точно Лънча уби КТС-а. В смисъл показа с колко малко може много повече и КТСа отиде в миналото. Към кои марки си се ориентирал?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от Todio »

Имам Easidiag (купен от теб). Основно работя Мерцедес, по-точно Спринтер, VAG и Toyota, но повече дизели.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от ivanovbg »

Забравил съм :) А обновен ли е? Много ново е добавено. Да се чуем ако искаш? За ваг е вече като одис и програмира :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: AUTEL MK 808

Мнение от rangel1 »

Краси да не си ме забравил да подготвиш най яката версия на лънча :lol: До два три месеца свършвам с лабораторните изследвания дипломирам се с истинско висше образование и трябва да изляза на улицата вече че много е зле работата с обслужването на клиенти с проблеми с стартери и генератори в нашето село :lol: (особено като е различно от простия и надежден D+ всичко живо се насира защото не живеят с това как да се развиваме акак да лапаме парата и да се кефим на живота събота и неделя щото са се претрепали да лъжат и да грабят хората от понеделник до петък :x )Едно време никой не ми подаде ръка да специализирам стартери и генератори оставиха ме да се уча и боря сам ами сега защо ми предлагат 2бона заплата ,ами просто видяха че са хиляда години назад с знанията от човек който им се молеше за парче хляб.Мерси мене 800лв ми стигат да успявам да се развивам и ако щете вярвайте когато човек полага много истински труд дори пренебрегвайки семейството в името на развитие оня горе вижда бе мама му стара и веднага ме инжектира финансово :idea: Гадното е че ми писна големия шеф се да ме държи на нокти финансово но като размислих прецених че решенията са му правилни защото иска да се развивам и да помагам на хората който ходят като мухи без глави в безпомошно състояние от недъгави майстори :idea: Единствено ако някой дойде и каже "ходих при иван(wolumaxa) и........няма въобще да го ислушам човека а просто ще кажа че това което му е казал не се нуждае от допълнителна проверка(тоя човек е същия боклук(извинявай колега ама така ни наричат изроди и боклуци ама ни ядът хляба :roll: )като мен за това шефа ни събра едно време да се знаем пък после тактично ни раздели защото два остри камъка немогат смелят браншно)Другото всичко в русенска околия е амбалаж на никой не вярвам боклуци и фирмаджии дето не знаят накъде върви тока ама епроми прогрмират.
Е сега като жената ще кажете тоя царвул като знае много що няма пари и сте прави но забравяте едно важно дребно нещо че живота на профито не са парите а кефа от свършена добра работа :idea: (горката ми женица никога няма да види туризъм с такъв идиот дето гони 95% успеваемост в работата)Ама то кеф цена няма ще си плащам ................................
Извинете за спама
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от ivanovbg »

Kак да те забравя като не мога да те запомня. :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: AUTEL MK 808

Мнение от steich »

Хммм ... имам купен Лаунч оригинален преди може би 4-5 години ... но някак си ме е страх да го ползвам при ваг за програмиране.

Autel-a 908proмай наистина има опция проверка на софтуери и ъпдейти на дилърско ниво на някои модули ... колко е рисково не знам. В интерес на истината Лаунча е добра машинка, но не съм ровил до там дали има тези опции ... а и не знам колко е сигурно и мога ли да разчитам на това, да не стане някой гаф. Може би трябва да му отделя повече внимание и да го разгледам.

Първите 2 години си беше с ъпдейт, сега плащам към едни руснаци ... нямал съм проблеми от към диагностика.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
Публикувай отговор