апаратура за работа със имобилйзери

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от dent »

Моля за съвет относно устройство за програмиране на имобилайзери и ключове със транспондери. Китайците са пуснали на пазара няколко устройства със подобни по между си функции, изкажете мнениe ако имате наблюдения върху това как работят.
1. Т-Code T300
2. MVP (multi viechel programer)
3. SBB
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от VOLUMAX »

Един колега си поръча Silca SBB , ще пристигне може би след 2 седмици .
След тестовете ще мога да ти споделя впечатленията си .
КТМ is the BEST fuck the rest !
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от VOLUMAX »

Имобилайзера е система която серийно е вградена за добро !
Трепенето на която е мечта на всеки за когото тя е непонятна !
Профисионализма в тази област е коректното й отремонтирване !
Така и автомобила ще е защитен и клиента спокоен !
КТМ is the BEST fuck the rest !
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от mitko »

Аз работя 2 години с Т300 и съм доволен . Запознат съм и с другите 2 модела , но като цена ми хареса Т300 . Не намерих причина да дам повече пари за друга като им съпоставих възможностите. Тука обаче изниква другият проблем . Техниката е лесна да се купи ,а после при обучение на ключ иска пин код :roll: .

regards
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от dent »

Добре е че повдигна въпроса със PIN-кода на колите, смятъм че ще е уместно да добавим и разискването на апаратурата за извличане на кода от колата . Наприммер прочитане на на паметта на процесор или на епрома във съответния модул. Ориентирал съм се към два програматора UPA-USB i Omega, няма да пускам линкове за да не излезе реклама . Ако сте работили със някой от тези програматори моля дайте мнение.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от rockton »

dent написа:Omega,.
-Имам Омега от три години комплектована постепенно със всички приставки и накрайници, някой от приставките съм направил сам, няколко от накрайниците (цоклите) също. Програматора работи изключително добре , чете дори заключени памети , според мен е един добър прог., доволен съм от него , цената преди беше малко висока -сега не знам, но си заслужава парите! интерфейса е малко труден за свикване и работа в началото, но впоследствие работа и "сухи" тренировки се свиква и не е проблем!
А и поддръжката му е тук в българия!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от mitko »

Да само дето омегата има един недостатък иска LPT и за това аз ползвам и 2 та и омега и UPA .

regards
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от rockton »

mitko написа:Да само дето омегата има един недостатък иска LPT и за това аз ползвам и 2 та и омега и UPA .

regards
-прав си Митак, така е Омегата е по LPT, заради нея все още пазя и ползвам едно "дърто-дръвце" HP omnibook 4100 то си има и реален COM порт
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от auto »

Възможно ли е изваждането на кода на компютъра на Фиат Брава 1,2/16 2000-2001г.Компютъра е хибрид с номер 0261206983,кода на мотора е 188А5000.Ако някой го може ,ще последва голяма благодарност,изразена във финикийски знаци.Честита Коледа,че щях да пропусна! :D
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от auto »

Явно въпрос с повишена трудност.Проблема е решен :D
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от waseko »

VOLUMAX написа:Един колега си поръча Silca SBB , ще пристигне може би след 2 седмици .
След тестовете ще мога да ти споделя впечатленията си .
Да не отварям нова тема,ще споделиш ли впечатления-за кои марки не се изисква ПИН при обучение,има ли калкулатори и за кои,някви специални функции?
А и ако някой го има може да напише.
Поздрав
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от dent »

Имам проблем с пежо 406 97г. не успявам да се свържа със имобилайзера със Т300, необходим ли е донгъл или става само с OBD кабела . Колата е със имобилайзер със транспондер 1.9 ТД
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от nik7dob »

Малко да изкараме темата на показ.И аз се чудя сега каква апаратура да си взема за работа с имобилайзери и понеже гледам,че темата е отпреди 2-3 години,нещата вече са се променили,има нова техника на пазара.Ето аз на какво хвърлих око и до кокото виждам има го в два варианта,като малкият го дават,че е и по-добър от големия.Някой има ли наблюдения върху това китайско отроче.
http://www.auobd2.com/smart-zed-bull-wi ... -type.html
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от nik7dob »

Да изкараме темата за имобилайзери.Поръчах си едно MVP,всъщност на него пише M.P.V. но както и да е - боклук.ДОколкото съм запознат това е един вид ъпдейт на Т300.Гледам прави BMW,само че като влезеш в опция BMW имаш само Mini.В описанието пише,че поддържа и Волво - но уви,няма такива екстри.Някой да изкаже мнение за продукта,възможностите му и защо подяволите китайците така послъгват в описанието му.Благодаря
vampir
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 9:32 pm

Re: апаратура за работа със имобилйзери

Мнение от vampir »

nik7dob написа:Да изкараме темата за имобилайзери.Поръчах си едно MVP,всъщност на него пише M.P.V. но както и да е - боклук.ДОколкото съм запознат това е един вид ъпдейт на Т300.Гледам прави BMW,само че като влезеш в опция BMW имаш само Mini.В описанието пише,че поддържа и Волво - но уви,няма такива екстри.Някой да изкаже мнение за продукта,възможностите му и защо подяволите китайците така послъгват в описанието му.Благодаря
безплатен обяд няма колега хвърли го този боклук и си купи истински уред :idea:
докато има наивници ще има и такива безполезни кутийки да се продават :idea:
Публикувай отговор