Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
KST
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 9:39 am

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от KST »

Същото се случи и с моя Мултидиаг още със закупуването не мога да го подкарам. Инсталацията мина нормално, въведах му сериния номер, после му посочих USB порт за комуникация и нищо не се получава. Няма връзка между лаптопа и VCI интерфейса. Като го включвам в OBD конектора на колата червения светодиод примигва за момент и гасне, повтарям процедурата с разместване на кабелите и започва да мига като си сменя цвета зелен-червен, но комуникация няма. Пускам Pass Thru Checker не го открива също. Сега си пишем мейли с китайците и чакам да видия какво решение ще ми предложат. Поне отговарят веднага на всеки мейл. Не съм пробвал със серийния порт.

http://www.youtube.com/watch?v=nlu6y4akRvc

http://www.youtube.com/watch?v=yTvOdZd2AQI

http://www.youtube.com/watch?v=_AEAUmG0x34
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от milennyc »

Колега отваряй адаптера и презапоявай. На Delio бу беше същия филм.... сега му бачка след презапояване. Китайска му работа :lol:


plamenpenis

светеше ли диода постоянно като го закачиш на кола? утре ще го проверя това колега
във вторник ще презапоя цялата платка с лазерна станция . иначе вече имам работещ фаил за пика последна версия:-))) след тестове на моя кабел ще го пусна тук безплатно на всички които помагаха по моя проблем:-)))

Давай да видим какво си направил. Чакам цяла вечност за новата версия 8)
Автодиагностика DIS , Отключване на Борд комютър, активиране на дневни светлини, . Продажба и адаптиране/пре програмиране на Дебитомери. Ремонт на ел. блока на ГНП(VP30, VP37 и VP44, ТДС, VE помпи) и реглаж и зацепване на помпи. Темпомат.0887771559
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от plamenpenis »

milennyc написа:Колега отваряй адаптера и презапоявай. На Delio бу беше същия филм.... сега му бачка след презапояване. Китайска му работа :lol:


plamenpenis

светеше ли диода постоянно като го закачиш на кола? утре ще го проверя това колега
във вторник ще презапоя цялата платка с лазерна станция . иначе вече имам работещ фаил за пика последна версия:-))) след тестове на моя кабел ще го пусна тук безплатно на всички които помагаха по моя проблем:-)))

Давай да видим какво си направил. Чакам цяла вечност за новата версия 8)
ок колега скайпа ми е plamen-ani-krisi пиши ми там ще ти обесня как става
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от tnikolov »

Здравейте,
Не мога да се закача към едно Рено Меган Сценик 96, 1.6. чета го с Виза, а с Мултидиаг-а ми дава нещо от сорта: "незабавно излез от програмата". Да не би да трябва да го гледам през прехода за Пежо и Ситроен?
Уж трябва да е най добър на френските автомобили.....
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от dyaneff »

През мулти диад трябва да се чете. Пиши какво ти изписва точно.
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от milennyc »

Чел съм такива и няма никакви проблеми.....
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от tnikolov »

dyaneff написа:През мулти диад трябва да се чете. Пиши какво ти изписва точно.
Ако дойде пак.
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от plamenpenis »

tnikolov написа:Здравейте,
Не мога да се закача към едно Рено Меган Сценик 96, 1.6. чета го с Виза, а с Мултидиаг-а ми дава нещо от сорта: "незабавно излез от програмата". Да не би да трябва да го гледам през прехода за Пежо и Ситроен?
Уж трябва да е най добър на френските автомобили.....
трябвало е да го закачиш със старата версия ат530 директно с нея а не с мултидиаг портала!
transkom
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 10:07 pm

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от transkom »

здр. колега мисля че светеше червено все пак да доуточня проблема беше в кабела който излиза от кутията и е с 8 пина 3 от тях са за усб (ползва маса и двете нива) и са на единият ред на платката а другите са за ком средния пин в кръглата буксичка са двете маси за усб и ком мойте бяха запоени една към друга и никаква следа от калай на пина бяха само поставени на средния пин с термошлаух което предполага устойчива работа само в първите месеци докато се поразчупи буксата.
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от plamenpenis »

Готово кабела тръгна!!! както разбрахме много са проблемите на този кабел:-) при мен беше блокирало едно реленце :-)))) сега обаче имам и аутоком-че и този мултидиаг маи ще се продава или ще го ползвам само с дилърските софтуери....
Всеки който иска да си ъпдейтне кабела да ми пи6е на лични!!! давам безплатно фаила за ъпдеита стига вече сте давали пари на тези кожодери от склад66 !!! между другото точно колегата Стоян ме мотивира да си оправя кабела сам....
vagcom
КОЛЕГА
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Авг 12, 2008 10:01 pm
Обратна връзка:

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от vagcom »

Чак пък кожодери. :shock:

Просто си ценим труда.
Предполагам и ти постъпваш така с твоя труд или греша ? Или работиш безплатно ?

Не знам и защо имаш нещо против мен, може би че отказах да се пробвам да ти поправям у-вото след като са правени много опити то да се ремонтира.
Последно промяна от vagcom на Сря Май 02, 2012 6:10 pm, променено общо 4 пъти.
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от plamenpenis »

vagcom написа:Чак пък кожодери. :shock:

Просто си ценим труда.
Предполагам и ти постъпваш така с твоя труд или греша ? Или работиш безплатно ?

Не знам и защо имаш нещо против мен, може би че отказах да се пробвам да ти поправям у-вото след като са правени много опити то да се ремонтира.
Колега ама аз мислех че продаваш наистина ъпдеитнат мулдидиаг !?! а ти само ат530 :-)))
че то за това не трябва никакво префлашване!!! много е просто инсталирате новата версия като по време на инсталацията пишете номер 070028 след това се замества фаила ат530.кеу в папка актиа-мултидиаг-кеу . после като стартирате програмата променяте номера на 070026 "китайския" и ще ви работи перфектно програмата ат530 но мултидиаг портала не!
така правите си виртуална машина и там си инсталирате китаискиа диск с които 6те ви работи както до сега мултидиага!
това се прави защото на ат530 има коли които ги няма дори и след ъпдеита!
това е без да се префлашва нищо!
а сега най интересното дори и за колегата от склад 66 вътре в диага има пик 12ф629 в който е записан серйниа номер на устройството както и други работи. фаила го пращам на всеки които го поиска на лични ! аз смених направо пика с нов за да не прецакам стария но може да се ползва и тои на ваша отговорност! има си много стриктна процедура за Правилно програмиране на пика! по нататък ще обесня и това ако срещнете затруднения!!!
Правя всичко това защото ми писна от такива уж много коректни търговци на уреди!!! оригиналната актиа пастру струва ве4е 820 евро ! цената която ви иска колегата от склад 66 е малко по малка но е за китайски уред който струва вече250 евро!
идеята на този сайт е да си помагаме а не да продаваме кой каквото е отскубнал от чуждите саитове
vagcom
КОЛЕГА
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Авг 12, 2008 10:01 pm
Обратна връзка:

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от vagcom »

От години устройствата работят на 100% с последна версия, не само в at530, навсякъде.
Не знам защо въобще си имал съмнения.
Последно промяна от vagcom на Вто Май 01, 2012 9:24 pm, променено общо 2 пъти.
milenmilen211
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 5:35 pm

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от milenmilen211 »

plamenpenis написа:Готово кабела тръгна!!! както разбрахме много са проблемите на този кабел:-) при мен беше блокирало едно реленце :-)))) сега обаче имам и аутоком-че и този мултидиаг маи ще се продава или ще го ползвам само с дилърските софтуери....
Всеки който иска да си ъпдейтне кабела да ми пи6е на лични!!! давам безплатно фаила за ъпдеита стига вече сте давали пари на тези кожодери от склад66 !!! между другото точно колегата Стоян ме мотивира да си оправя кабела сам....
Аз колега съм свидетел как преди цял един месец Владо ти каза че залепнало някое реленце, ама ти не че не :lol: Ей много познава тоз Владо колега .Пздрави от слънчева Гърция...
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: Actia Passthru Multidiag ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ !

Мнение от plamenpenis »

milenmilen211 написа:
plamenpenis написа:Готово кабела тръгна!!! както разбрахме много са проблемите на този кабел:-) при мен беше блокирало едно реленце :-)))) сега обаче имам и аутоком-че и този мултидиаг маи ще се продава или ще го ползвам само с дилърските софтуери....
Всеки който иска да си ъпдейтне кабела да ми пи6е на лични!!! давам безплатно фаила за ъпдеита стига вече сте давали пари на тези кожодери от склад66 !!! между другото точно колегата Стоян ме мотивира да си оправя кабела сам....
Аз колега съм свидетел как преди цял един месец Владо ти каза че залепнало някое реленце, ама ти не че не :lol: Ей много познава тоз Владо колега .Пздрави от слънчева Гърция...
ееее колега да знаеш бацето винаги е прав :))) как сте вие имали още бизнес в гърция? обади се като си доидеш...
Публикувай отговор