Кабел/порт за връзка с Lovato

- Пропан-бутан<br>
- Метан
sf9001sf
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2020 11:13 am

Кабел/порт за връзка с Lovato

Мнение от sf9001sf »

Здравейте,

имам кабел(професионален) за връзка и софтуер, но не мога да открия никъде къде да го включа... нито един от кабелите за системата, до колкото мога да ги проследя не завършва с букса. Възможно ли е да няма изобщо и да е преправено свързването.
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: Кабел/порт за връзка с Lovato

Мнение от milanov »

Преди да направите някоя беля,защо просто не отидете при специалист, който с това си вади хляба.Извинявайте, но вие диагностичната букса не може да намерите , а искате и в ГИ след това да правите нещо.Но решението е само ваше.
sf9001sf
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2020 11:13 am

Re: Кабел/порт за връзка с Lovato

Мнение от sf9001sf »

Зададох елементарен въпрос, колега...

И преди съм правил "нещо", но на други газови, на предните ми 2 коли. От тогава имам и софтуерите и кабелите.
Не твърдя, че съм професионалист, но пък съм достатъчно технически грамотен, за да не ми е влизала колата в сервиз последните 3 години.

Понеже уредбата е слагана в някакво село, най-вероятно от някой специалист като мен, ме съмнява, че може да е преправяно нещо, защото всичко що е кабел е омотано в изолирбанд, а и не съм виждал ловато в насипно състояние, за да знам кое къде е.

Ако някой може да даде съвет или друг акъл - благодаря, ако не - кому е нужно да пълним с излишни постове?
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: Кабел/порт за връзка с Lovato

Мнение от milanov »

О. К. не е заяждане от моя страна. Но тук си пишат обикновено професионалисти, които с това си вадят хляба. А ти търсиш букса. Извинявай. но от този твой въпрос, какво може да си помисли човек за твоите умения, при това е първия ти пост тук. Напиши поне какъв е модела на това Ловато, за да не хвърлят колегите боб тук.
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Кабел/порт за връзка с Lovato

Мнение от hohooo »

milanov написа: Съб Сеп 26, 2020 8:16 pm О. К. не е заяждане от моя страна. Но тук си пишат обикновено професионалисти, които с това си вадят хляба. А ти търсиш букса. Извинявай. но от този твой въпрос, какво може да си помисли човек за твоите умения, при това е първия ти пост тук. Напиши поне какъв е модела на това Ловато, за да не хвърлят колегите боб тук.
Г-н Миланов, защо не кажеш на човека къде се намира диагностичната букса :idea: :mrgreen: , нищо че не е професионалист, той ще се справи и с настройките на своята система без наша помощ, защото вече го е правил на предните си два автомобила.
Ако вземем да боравим с боба ...... , ще се наложи да прекръстим форума на Гадателите :lol: .
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кабел/порт за връзка с Lovato

Мнение от ipivan »

Ако газовия компютър е Lovato EXR, буксата за диагностика не е свободна!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Кабел/порт за връзка с Lovato

Мнение от stefo »

Да не би случайно, бутона за управление да е включен към диагностичната букса ?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кабел/порт за връзка с Lovato

Мнение от ivanovbg »

sf9001sf написа: Съб Сеп 26, 2020 7:36 pm Зададох елементарен въпрос, колега...
Ако беше КОЛЕГА нямаше да задаваш елементарни въпроси. И то не е до елементарноста, а до правилното задаване. Научи се да питаш правилно. Например: "Имам газова уредба .....марка, .... модел ,....година и евентуално снимка, моля кажете къде се включва кабела за диагностика?"
hohooo написа: Съб Сеп 26, 2020 8:33 pm
Ако вземем да боравим с боба ...... , ще се наложи да прекръстим форума на Гадателите :lol: .
Правилно. "Гадателите" е добре като се задават такива въпроси.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
SUNTESTER
КОЛЕГА
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 3:39 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Кабел/порт за връзка с Lovato

Мнение от SUNTESTER »

Колега sf9001sf,
Не подценявайте указанията дадени Ви с възможно най-мек тон от уважавани колеги от форума.На 3-тата секунда от търсенето в мрежата лъсва схемата на свързване на Lovato Smart EXR.Диагностичната букса е на около 20-30 см от контролера и в нормален режим към нея е свързан бутона за управление в купето.Разкачете тази връзка-свършете си работата с диагностичната програма и след това възстановете връзката.Тук е трудно прикачането на файлове.Ако все пак не намерите схемата-дайте и-мейл за да Ви се прати.Споделете след това на форума какво сте постигнали.
Публикувай отговор