Tartarini EVO-01,soft

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от ipivan »

Има една програма за EVO-01,MP48 и MP32 която се отваря без ключ.Има я в просторите на интернет.Дерзай!
Изображение
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от ivailoradoev »

газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
cruise
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Ное 20, 2019 3:02 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от cruise »

Благодаря на ipivan !
Благодаря на ivailoradoev !
Цял ден се рових. Пробвах с Windows 7 64. После реших че проблема може да е в OS, Измъкнах старият ThinkPad R51 с windows XP, но без резултат.
Не става да се върже към моята evo01. Програмата Evo 01 48/32 OBD работи , но кънекция не става.
Кабелът го закупих от интернет, не знам дали в него не е проблема, свалих му връзките изглежда така трябва да е.

Изображение

Не съм 100% сигурен дали ако си закупя USB Hardware Key ще стане. Но г-н вносителя не ми го дава :(. Аз съм готов да заплатя 98лв. както му е по ценова листа.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от ipivan »

cruise написа: Пон Дек 02, 2019 11:55 am Не съм 100% сигурен дали ако си закупя USB Hardware Key ще стане. Но г-н вносителя не ми го дава :(. Аз съм готов да заплатя 98лв. както му е по ценова листа.
И като си купиш ключ какво!?
Ключа трябва да се ъпдейтва/активира всяка година.А това нещо се заплаща.Не съм се интересувал дали е активен за календарна година или от дата до дата.
Горната програма е за Тартарини с електроника на Аутроник.А твоята електроника може и да не е на Аутроник.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
cruise
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Ное 20, 2019 3:02 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от cruise »

Такъв човек съм искам всичко да е ясно. Като съм си навил на пръста че тябва да гледам газовата от два месеца се мъча. Но както получих няколко отговора - Смени си компютъра. Предполагам че и това ще стане. Може би трябва да чета за нов компютър? Електрониката незнам дали е на Аутроник. Писах по тези кодове нищо не излиза. Излизат някакви Evo 01 по 400$.

Изображениеquick image upload
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от ogromnii »

Буксата на колата с колко кабела е? По схемата която си дал няма захранване, мигат ли диодите на USB-то при опит за връзка? Откъде си?
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от ipivan »

cruise написа: Пон Дек 02, 2019 4:51 pmЕлектрониката незнам дали е на Аутроник. Писах по тези кодове нищо не излиза. Излизат някакви Evo 01 по 400$.
Програмата няколко поста назад освен, че е за Аутроник е за MP48 и MP32!А твоя комп. не е нито един от двата!
А знаеш ли какво е MP48 и MP32?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
cruise
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Ное 20, 2019 3:02 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от cruise »

Пропуснал см да попълня проила. Поправих се. От Димитровград съм. Компютра на газовата е с две букси.


[/quote]
Програмата няколко поста назад освен, че е за Аутроник е за MP48 и MP32!А твоя комп. не е нито един от двата!
А знаеш ли какво е MP48 и MP32?
[/quote]
Не съм 100%, но отговарям. MP48 monoplug (един конектор) с 48 пина, респективно MP32 с 32 пина. Компа ми е с два конектора :).
Аз също се усъмних за програмата ама знам ли Вие сте спецовите.

Мисията невъзможна ОТКАЗВАМ се :(. Ще посетя някой, който се занимава професионално.
За сега съм намерил в Елхово, Сливница, Ако правилно съм разбрал Плевен. Ако някой друг знае към кого мога да се обърна в Стара Загора или Пловдив и района (Без официалният вносител) нека каже.
За сега искам да намаля температурната на превклюване (change over). В момент ми превключчва на 59 60 градуса по показания на opcom-а. (Незнам колко е настроен по газов компютър) Колата е опел Зафира 1,8XER.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от gt40 »

За съжаление не винаги има близко решение, за Плевен е ясно, ipivan е с много познания и възможности, а и е човек, който не отказва помощ! Прозвуча като реклама или благодарност ...
Зафирата ти е с регулируеми клапани, разглобката за реглажа е безумна и много го избягват. После изгорели клапани и ремонт глава. Явно имаш мераци да се занимаваш с колата, провери си хлабините.
Поздрави
Spico
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Май 23, 2018 4:53 pm

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от Spico »

Здравей, 59-60 градуса на опкома, отговарят на около 35-40 градуса температура на редуктора. Ако само това ти е драмата се вкарваш в голям филм. Ако искаш да си имаш постоянен достъп до газовият комп, ползваш диагностичният тул KNIPEX, и след това си слагаш електроника която ти е на сърце и си продължаваш опитите по колата. Варианти бол, можеш да си се кънектваш с телефона през bluetooth, можеш да си опъваш кабели през прозореца и не си завивим от измишльотините на някой жабар.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от ipivan »

Като гледам лепенката на компютъра, че е от 2003г., предполагам, че се връзва със старата програма за Тартарини!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
cruise
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Ное 20, 2019 3:02 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от cruise »

Тествано е с старата програма още преди да постна във форума. 6.0.303 (по спомен).
Въпрос за ремпературата.
Защо такава разлика между стойности по газов компютър и компютър на автомобила?
На колко градуса на антифриза трябва да се превключва от бензин на газ? РЕАЛНА температура.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от rockton »

cruise написа: Вто Дек 03, 2019 11:25 pm Тествано е с старата програма още преди да постна във форума. 6.0.303 (по спомен).
Въпрос за ремпературата.
Защо такава разлика между стойности по газов компютър и компютър на автомобила?
На колко градуса на антифриза трябва да се превключва от бензин на газ? РЕАЛНА температура.
Защото отоплението на редуктора не е добре!
Виж, още в началото на темата имам пост преди години,от тези "пръчки" тартарини(аз съм ги преименувал на ПЪРПОР-ини)-идва от пърпорене, всичките системи на тартарини работят така, пър пър пър нямат вкарване в пътя, боклук по рождение, :mrgreen:
Изскубни тази нефелна гъзова система от там, вземи си едно ново газово ECU барабар с дюзите нови и редуктор , да се видиш в газова система и да си работиш с кеф!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Spico
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Май 23, 2018 4:53 pm

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от Spico »

cruise написа: Вто Дек 03, 2019 11:25 pm Тествано е с старата програма още преди да постна във форума. 6.0.303 (по спомен).
Въпрос за ремпературата.
Защо такава разлика между стойности по газов компютър и компютър на автомобила?
На колко градуса на антифриза трябва да се превключва от бензин на газ? РЕАЛНА температура.
Защото бензиновото ECU вижда температурата на цилиндровата глава, а газовото ECU вижда температурата на редуктора. Колкото е по-далеч редуктора от източника на топлина толкова е по-ниска температурата, която се отчита от газовия компютър. Като сложиш и особенностите на всеки редуктор, положението му на монтаж и ще разбереш защо трудно можеш да го стоплиш до 90 градуса.
cruise
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Ное 20, 2019 3:02 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Tartarini EVO-01,soft

Мнение от cruise »

Здравейте свалих 5 градуха като завих с топлоизолация редуктора. Сега газовата превключва на 55 56 градуса показания по борд компютър (opcom или по точно скритото меню на опел, колата е опел зафира x18xer).
Измерих датчика ма редуктора преди да запаля около 10 градуса външна показваше 7 Кило ома, след като превключи на газ 2 Кило ома. Това означва че датчика е 6,7 килоома нали?
Така смятам е по нормално да превключва от бензин на газ. Благодаря на отзовалите се за помоща.
В крайна сметка не успях да намеря начин да прочета компютъра на газовата. Той е от 2003, но сигурно му е сменен firmware.
Ще се сменя при първият проблем.
Публикувай отговор