Изпарител IG1 Landi Renzo

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ivokolev
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 02, 2019 12:52 pm

Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от ivokolev »

Здравейте колеги,
информативно да попитам, ако някой от Вас е разглобявал/сглобявал такъв изпарител, за какво да внимавам да не объркам нещо?
SUNTESTER
КОЛЕГА
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 3:39 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от SUNTESTER »

Няма кой знае какво за объркване,работят много хубаво.Вече почти няма други двустепенни
SUNTESTER
КОЛЕГА
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 3:39 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от SUNTESTER »

Не приема .jpg и .rar
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от ipivan »

Има много чаркове вътре а и аз бих го изхвърлил и на неговото място нов,пък бил той и друг модел!
https://www.drive2.com/l/3325887/
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivokolev
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 02, 2019 12:52 pm

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от ivokolev »

Много благодаря на всички отзовали се. Изгледах снимковия материал и стигнах до средната гарнитура, която не знам как да освободя, без да скъсам, нараня. Иначе целия изпарител вътре е много омазнен, което означава, че и аз ще трябва да смажа на затваряне, но не знам какъв тип е маслото.
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от milanov »

ivokolev написа: Пет Май 03, 2019 7:47 am Много благодаря на всички отзовали се. Изгледах снимковия материал и стигнах до средната гарнитура, която не знам как да освободя, без да скъсам, нараня. Иначе целия изпарител вътре е много омазнен, което означава, че и аз ще трябва да смажа на затваряне, но не знам какъв тип е маслото.
ivokolev, от това, което си писал изглежда че за първи път отваряш редуктор. Защо не отидеш при човек, който с това си вади хляба да ти реши проблема. Нищо лично, не се обиждай, но понякога човек в желанието си да икономиста някой лев, си докарва още куп проблеми.
ivokolev
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 02, 2019 12:52 pm

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от ivokolev »

milanov написа: Пет Май 03, 2019 11:32 am
ivokolev написа: Пет Май 03, 2019 7:47 am Много благодаря на всички отзовали се. Изгледах снимковия материал и стигнах до средната гарнитура, която не знам как да освободя, без да скъсам, нараня. Иначе целия изпарител вътре е много омазнен, което означава, че и аз ще трябва да смажа на затваряне, но не знам какъв тип е маслото.
ivokolev, от това, което си писал изглежда че за първи път отваряш редуктор. Защо не отидеш при човек, който с това си вади хляба да ти реши проблема. Нищо лично, не се обиждай, но понякога човек в желанието си да икономиста някой лев, си докарва още куп проблеми.
Не се обиждам, причината да се занимавам с изпарителя не е икономията на средства, а това, че не мога да намеря някой, който иска да се занимава с този изпарител. Всички майстори ми казват, слагаме нов - този не подлежи на ремонт.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от ivanovbg »

ivokolev написа: Пет Май 03, 2019 12:08 pm
milanov написа: Пет Май 03, 2019 11:32 am
ivokolev написа: Пет Май 03, 2019 7:47 am Много благодаря на всички отзовали се. Изгледах снимковия материал и стигнах до средната гарнитура, която не знам как да освободя, без да скъсам, нараня. Иначе целия изпарител вътре е много омазнен, което означава, че и аз ще трябва да смажа на затваряне, но не знам какъв тип е маслото.
ivokolev, от това, което си писал изглежда че за първи път отваряш редуктор. Защо не отидеш при човек, който с това си вади хляба да ти реши проблема. Нищо лично, не се обиждай, но понякога човек в желанието си да икономиста някой лев, си докарва още куп проблеми.
Не се обиждам, причината да се занимавам с изпарителя не е икономията на средства, а това, че не мога да намеря някой, който иска да се занимава с този изпарител. Всички майстори ми казват, слагаме нов - този не подлежи на ремонт.
Ако се замислиш... може и да са прави :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivokolev
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 02, 2019 12:52 pm

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от ivokolev »

ivanovbg написа: Пет Май 03, 2019 1:18 pm
ivokolev написа: Пет Май 03, 2019 12:08 pm
milanov написа: Пет Май 03, 2019 11:32 am

ivokolev, от това, което си писал изглежда че за първи път отваряш редуктор. Защо не отидеш при човек, който с това си вади хляба да ти реши проблема. Нищо лично, не се обиждай, но понякога човек в желанието си да икономиста някой лев, си докарва още куп проблеми.
Не се обиждам, причината да се занимавам с изпарителя не е икономията на средства, а това, че не мога да намеря някой, който иска да се занимава с този изпарител. Всички майстори ми казват, слагаме нов - този не подлежи на ремонт.
Ако се замислиш... може и да са прави :wink:
Най- вероятно ще се наложи да закупя нов, но докато има шанс макар и минимален да проработи IG1, ще се пробвам.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от ivanovbg »

Успех, за мен от новото е по хубаво само чуждото! Кат си сложиш частите, загубеното време и ... новото излиза по добро и евтино, и няма да се чудиш дали ти си омазал нещо при ремонта или да търсиш проблема другаде. Пази боже от глупав и работлив - никога няма да стигнеш да му оправиш глупостите дето е натворил
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivokolev
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 02, 2019 12:52 pm

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от ivokolev »

И така, няма да се занимавам повече с това Landi Renzo IG1. Какъв изпарител бихте ми препоръчали за кола 102 к.с.? Компютъра е ланди Ренцо, а Дюзите са МЕД с черни капачки, ако има значение.
Spico
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Май 23, 2018 4:53 pm

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от Spico »

Слагай SHARK 1200 и се отвозвай.
ivokolev
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 02, 2019 12:52 pm

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от ivokolev »

Spico написа: Чет Май 09, 2019 5:35 am Слагай SHARK 1200 и се отвозвай.
Благодаря за отговора. От Ланди Ренцо ми отговориха, че само техен изпарител LI 02, може да се свърже към газовата уредба Omegas. А той се продава без газов клапан и като цяло е скъп.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от ipivan »

ivokolev написа: Нед Май 12, 2019 8:58 am
Благодаря за отговора. От Ланди Ренцо ми отговориха, че само техен изпарител LI 02, може да се свърже към газовата уредба Omegas. А той се продава без газов клапан и като цяло е скъп.
Аз заменям успешно изпарителите на скапаното Ланди с такива на други производители!А от Ланди Ренцо няма как да ти дадат друг отговор,защото те не могат да мислят и не са сменяли изпарител на един производител с такъв на друг производител!
А като не са ти ясни основни неща,защо не закараш колата на майстор?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivokolev
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 02, 2019 12:52 pm

Re: Изпарител IG1 Landi Renzo

Мнение от ivokolev »

ipivan написа: Нед Май 12, 2019 9:41 am
ivokolev написа: Нед Май 12, 2019 8:58 am
Благодаря за отговора. От Ланди Ренцо ми отговориха, че само техен изпарител LI 02, може да се свърже към газовата уредба Omegas. А той се продава без газов клапан и като цяло е скъп.
Аз заменям успешно изпарителите на скапаното Ланди с такива на други производители!А от Ланди Ренцо няма как да ти дадат друг отговор,защото те не могат да мислят и не са сменяли изпарител на един производител с такъв на друг производител!
А като не са ти ясни основни неща,защо не закараш колата на майстор?
Отидох при майстор. Каза, че може да сложи Томасето, КМЕ, Р Уно, Шарк. Не знам кой да избера.
Публикувай отговор