Избор на газов инжекцион.

- Пропан-бутан<br>
- Метан
drukman
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юли 28, 2010 11:14 am

Избор на газов инжекцион.

Мнение от drukman »

Търся помощ за избор.
Нямам никакъв опит с новите системи. Помогнете моля със съвети.
Колата е Nissan Titan, 5.6сс 8 цил. 320кс. обикновен инжекцион 2014г
По случайност ми останаха 8 инжектора Keihin с жълта точка, карани 10-15к км.
Внесох си нова чешка бутилка с арматурата комплект, 230л. Пасва перфектно в коша.
От гледане по сайтовете стигам до извода, че водещите останали компоненти са на много подобни цени.
Като се почне от Prins VSI 2 с eVP-500, приблизително 1500лв. и се стигне до АКБ с Paladio за 1000лв.
Има и по-евтини варианти, но предпочитам да ги избегна.
Не коментирам цената за монтажа. Знам, че никой не монтира кадърно за 200лв., както пише по рекламите.

Та помогнете за избор, като пренебрегнете в оценките си цената на частите.
Благодаря предварително на отзовалите се.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор на газов инжекцион.

Мнение от ipivan »

По принцип компонентите ги подбира този който ще монтира и настройва.
Този evp-500 преди 2-3 години даваше често дефекти.Сега не зная как е.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
drukman
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юли 28, 2010 11:14 am

Re: Избор на газов инжекцион.

Мнение от drukman »

Този който монтира и настройва е прекалено зависим от комисионната на дадена марка и собствените си умения.
Раших да тръгна по другия път. Аз да си избера компонентите, а после да ги дам да ги купи и монтира човек който работи с въпросния модел.
Т.е. да избера човека според модела а не модела според човека.
С какво ECU е давал проблеми eVP 500? Какви проблеми? Къде са правили инсталацията. Въобще занимава ли се някой с подобни инсталации?
Дайте насоки ако може.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор на газов инжекцион.

Мнение от ipivan »

drukman написа: Пет Сеп 17, 2021 6:48 pmРаших да тръгна по другия път. Аз да си избера компонентите, а после да ги дам да ги купи и монтира човек който работи с въпросния модел.
При мен като дойде клиент с такива условия, трябва клиента да си купи избраните от него компоненти и аз да монтирам и настройвам само!
Тогава аз не нося отговорност за качеството на компонентите!Отговарям само за моята работа!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Избор на газов инжекцион.

Мнение от ivailoradoev »

В случая търсиш МАИСТОР но стоя ти начин на мислене ти желая успех
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
drukman
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юли 28, 2010 11:14 am

Re: Избор на газов инжекцион.

Мнение от drukman »

ivailoradoev написа: Съб Сеп 18, 2021 9:16 pm В случая търсиш МАИСТОР но стоя ти начин на мислене ти желая успех
Какво не ти харесва на моя начин на мислене?
Или твърдиш, че е по-добре да си купя това което харесва на комшията, а не това което харесва на мен?
Като реша, че ми харесва Ланди, примерно, ще търся сервиз в който монтират Ланди. Какво грешно има в това.


ipivan, аз не искам да си купувам компоненти. Като реша, че ще е Ланди, ще отида при Ландаджиите, те да си доставят частите. Така не става ли?
Търся мнения за сега продаваните компоненти, не повече.
Това беше и повода да попитам тук.
За съжаление, както обикновенно в България, получих няколко намека, че съм тъп и ни една дума за различните инсталации.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на газов инжекцион.

Мнение от ivanovbg »

Твоите въпроси са като да търсиш мнение за лекарство и после да си търсиш лекар да ти го изпише и да носи отговорност за твоето лечение. Сещаш се, че си е глупаво. Харесай си майстор и после го слушай ако искаш всичко да е ок.
Нали се сещаш, че и при най хубавите части монтирани неправилно и лошо настроени ефекта ще е отрицателен.

Та затова получаваш такива отговори.

И от мен да знаеш: От новото е по хубаво само чуждото!!! Заеби тези части втора употреба.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
drukman
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юли 28, 2010 11:14 am

Re: Избор на газов инжекцион.

Мнение от drukman »

ivanovbg написа: Пон Сеп 20, 2021 1:37 pm Твоите въпроси са като да търсиш мнение за лекарство и после да си търсиш лекар да ти го изпише ........

И от мен да знаеш: От новото е по хубаво само чуждото!!! Заеби тези части втора употреба.
Разбрах.
Като попадна на обратен, няма повече да се дърпам.

Разбрах и, че дюзи Keihin на 10-15к км, подарък са по-кофти от Хана сложена при теб........ с гаранция.

Бе, ти като попаднеш на майстор на Лади, Лада ли си купуваш? Или първо си избираш кола, па после и търсиш сервиз?

Защо не написа 2 думи за един компонент макар?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на газов инжекцион.

Мнение от ivanovbg »

Значи ако ти говоря за качествата на разни части ще ми вярваш, а когато ти пиша за нещо което не ти изнася - не. Малко извратена е тая логика май.

И какво те бърка моята комисионна? Нали се сещаш, че няма значение колко ми е комисионната като си всеки месец за рекламация? Защо ми е да работя с този газов инжекцион като не мога да вдигна глава от рекламации по него.

Замислил ли си се защо са свалени, а я няма цялата система? А и защо подарени? Да не те мрази този който ти ги е подарил? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
drukman
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юли 28, 2010 11:14 am

Re: Избор на газов инжекцион.

Мнение от drukman »

Почвам да мисля защо са свалени.....
'ми колата катастрофира тежко и аз я купих защото ми трябваше двигателя.(знам и историята) Значи системата е цялата, барабар с маркучите и бутилката. Принс, ама VSI 1. Не ме кефи. Свалени са защото там където отива двигателя газ няма да има.

Твоята комисионна хич не ме бърка, защото няма да я ползвам. В случая, и ти.

Съвсем случайно също съм инж. и също монтирам и поддържам разни машинарийки, е, не за по 1000-2000лв а за по 2-3 милиона от 35г насам.
Моите играчки имат по 200-300 стъпкови моторчета и по 20 тина компютъра в една система, та не съм и аз хванат с капан на Витоша
Винаги сам имал моя цена за труд и никога не съм се занимавал с комисионни но това е въпрос на собствено решение и авторитет.

Намерих вече (на друго място) информацията която ме интересуваше. Избрах си компоненти. Намерих и кой да ми ги купи и монтира. Странно, че не каза ни една лоша дума за дюзите. Каза директно колко струва монтажа (1000лв). Компонентите ще ми ги вземе с отстъпката която има за тях. Гаранцията е 2г. За дюзите, естествено, няма но каза, че ако се прецакат с най-голям кеф ще ми вземе парите за да ги смени,... и те така.

Поздрави и бъдете здрави....колеги.
Публикувай отговор