Проблем с EmmeGas Simple

- Пропан-бутан<br>
- Метан
emskia
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 01, 2022 7:31 pm

Проблем с EmmeGas Simple

Мнение от emskia »

Здравейте колеги,
От известно време имам проблем, който никой не успя да разреши. Колата е Рено Канго 1.4 газ/бензин 2001 година. На бензин работи перфектно, но на газ започва едно глъхнене, чудене на ниски обороти и след 2-3 секунди влиза в режим и работи нормално (понякога при маневра дори гасне). Преминаването от бензин на газ е плавно и върви добре. Гореспоменатия проблем го прави, единствено когато премине на празен ход от висока скорост (не повече от 50-60 км/ч)
Първо ходих при един газаджия във Варна, местност Сотира - направи една автоматична калибровка без промяна и каза, че повече не може да помогне. След това бях при Станимир в Меден рудник, Бургас - смениха фитъра, и провериха за течове и пак нулев резултат. След това карахме колата с вързан комп към нея и симптомите изчезнаха. Само че, това се появи отново малко след като се прибрах. Хайде пак при Станимир и този път ме прати да проверя клапаните - регулирахме ги (даже нямаше голяма нужда), но проблема си остана и взе да ми обяснява че няма какво друго да е проблемно по газовото.

Ще се радвам, някой да даде съвет как може да бъде разрешен проблема :idea:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с EmmeGas Simple

Мнение от bobolin4o »

Емски, както е казал другарят Сталин:
Има газ - има проблм, няма газ - няма проблем!
Сега сериозно... намери си следващия газаджия и отново...
emskia
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 01, 2022 7:31 pm

Re: Проблем с EmmeGas Simple

Мнение от emskia »

bobolin4o написа: Пон Дек 05, 2022 4:42 pm Емски, както е казал другарят Сталин:
Има газ - има проблм, няма газ - няма проблем!
Сега сериозно... намери си следващия газаджия и отново...

Ако си мислиш, че не съм обиколил още няколко газаджии, грешиш! Просто като видят, че съм с EmmeGas и казват "ние не се заниваме с това'" или "нямаме програмата за това" или "само при Станимир" (точно той го е слагал преди 7 години :)). И ми писна да обикалям, като идиот и да си губя времето. Затова се надявам тук, някой по-компетентен да ме насочи.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с EmmeGas Simple

Мнение от ivanovbg »

Моя съвет е да смениш изпарителя и инжекторите, щот за 7 г. е много вероятно да са вече позаминали. В края на краищата отдавна си ги избил, а е малко вероятно проблема да е в софта или настройките. По вероятно е от време на време да заяжда някой клапан в изпарителя или някоя дюза в следствие на нормално износване на материалите.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
emskia
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 01, 2022 7:31 pm

Re: Проблем с EmmeGas Simple

Мнение от emskia »

ivanovbg написа: Пон Дек 05, 2022 6:53 pm Моя съвет е да смениш изпарителя и инжекторите, щот за 7 г. е много вероятно да са вече позаминали. В края на краищата отдавна си ги избил, а е малко вероятно проблема да е в софта или настройките. По вероятно е от време на време да заяжда някой клапан в изпарителя или някоя дюза в следствие на нормално износване на материалите.
Инжекторите са рециклирани и като беше закачена към компа, показваше че работят добре. Явно пак ще трябва да ходя при Станимир за нов изпарител :) Иначе не прави балончета при студен двигател.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с EmmeGas Simple

Мнение от ivanovbg »

Едни нови инжектори са стотина лева. А и съм на принципа, че от новото е по хубаво само чуждото! :)
Друг е въпроса, че с още няколко диагностики и рециклажи новите части си ги платил, а ефект временен или никакъв.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
emskia
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 01, 2022 7:31 pm

Re: Проблем с EmmeGas Simple

Мнение от emskia »

ivanovbg написа: Пон Дек 05, 2022 7:47 pm Едни нови инжектори са стотина лева. А и съм на принципа, че от новото е по хубаво само чуждото! :)
Друг е въпроса, че с още няколко диагностики и рециклажи новите части си ги платил, а ефект временен или никакъв.
Ако знам, че смяната на инжектори и изпрарител ще оправи проблема, хич няма да ми се свидят парите.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с EmmeGas Simple

Мнение от bobolin4o »

emskia написа: Пон Дек 05, 2022 9:51 pm
ivanovbg написа: Пон Дек 05, 2022 7:47 pm Едни нови инжектори са стотина лева. А и съм на принципа, че от новото е по хубаво само чуждото! :)
Друг е въпроса, че с още няколко диагностики и рециклажи новите части си ги платил, а ефект временен или никакъв.
Ако знам, че смяната на инжектори и изпрарител ще оправи проблема, хич няма да ми се свидят парите.
Ако знаеш... няма как да знаеш докато не го направиш.
Замисли се - преди 7 години са ти монтирали системата, настроили са ти я и си карал една камара време и километри...
Сега имаш специфичен проблем, но единствената разлика спрямо когато е монтирана е механичното износване/остаряване на компонентите.
Та, ходи пак при този Станимир и си смени инжекторите и изпарителя и карай още 7 години.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
emskia
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 01, 2022 7:31 pm

Re: Проблем с EmmeGas Simple

Мнение от emskia »

След като ги сменя, задължително ще напиша обратна връзка. :mrgreen:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с EmmeGas Simple

Мнение от ipivan »

Аз се обзалагам, че на бензин има проблем мотора!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
emskia
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 01, 2022 7:31 pm

Re: Проблем с EmmeGas Simple

Мнение от emskia »

ipivan написа: Вто Дек 06, 2022 5:37 pm Аз се обзалагам, че на бензин има проблем мотора!
Проблем имаше, но беше отрстранен и проблема с газовото се появи след това.
Сменяхме глава, стъпково моторче и TPS датчик на дросела, датчик на температурата на антифирза, датчик колянов вал, термостат. Отделно палеше трудно и първо почистихме бензиновите инжектори и след това смяна на О пръстени на маркуча, който влиза в рейката с бензиновите инжектори (губеше налягане на горивото). Сега пали на четвърт и работи идеално на бензин.
Публикувай отговор