Хонда FR-V пролем със спирачките

Всичко което не влиза в другите теми.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ummng »

Здравейте колеги търся някой който се занимава специално с ремонт на спирачни помпи.Тази хонда има проблем - неможе да се обезвъздуши -изкарва няколко дена и педала пропада яко .Още в началото усетих че помпата изпуска - педала пропаде полека .Били са на две места за обезвъздушаване и ефекта е нулев.Мислех да сменя гумичките ако намеря но като я разглобих не видях никакво износване и също не се виждаше корозия или драскотини вътре .Смених течността понеже го бяха излъгали че е сменена измих всичко и я качих но педала пак пропата леко като натисна яко .Помпа няма никъде в българия най -вероятно - поне аз не намерих.Двигател 2.2 CDTI=
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ivanovbg »

Предполагам си проверил за теч от цилиндърчетата. При Настев пита ли?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ummng »

Грубо проверих дали има въздух в спирачните цилиндри и понеже нямаше се насочих към помпата понеже и пропадаше педала .На настеф звъннах но той не беше сигурен дали има гумички а и искам да видя дали има някой друг евентуално понеже отдавна не съм има такъв проблем.Някой да знае дали работи още един в Княжево - малко след еврото на площада?
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ummng »

Колата е била на две места такаче елементарните проблеми отпадат и е нещо специфично .Щом педала пропада значи течността минава някък зад буталата на помпата и това е обикновено при износени гумички ама те изглеждат здрави .Пропуснах да видя дали буталата имат някакъв клапан - от него също може да е ама най-добре да се качи на стенд ако може да се разбере кое бутало изпуска.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ummng »

Гадното при тази кола е че тръбите от помпата тръгват нагоре не като при другите натолу и ако влезе въздух той заминава по тръбите и неможе да се обезвъздуши само помпата ами цялата система
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ivanovbg »

Винаги до този момент когато след няколко дни педала почне да пропада почти до долу и след обзвъздушаване се оправя е бил от цилиндърчета на задните апарати.
На БМВ същия ефект ми се е случвал от АБС-а
Помпата лесно можеш да провериш като сложиш 4 тапи и натиснеш. Ако пропада е помпа. Можеш да редуваш тапите колело по колело и да натискаш за да видиш при кое ще почне да пропада.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ummng »

При положение че на задните цилиндри и на предните също няма въздух не ми е ясно как така ще влезе въздух някъде по системата .Ако е от задните те ще текат при положение че помпата пропада .Течност клиента каза че не е губил а и тя беше мръсна - няма как да има теч то и не се вижда при положение че е мръсна течността значи и в другите сервизи са завъртяли старата течност без да доливат и грам защото течността в помпата беше почти черна.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ivanovbg »

Казах ти как се прави проверка на помпата, пък ти както искаш.
А щом за течност за 5лв са излъгали значи не е сервиз на който може да се вярва.Свали барабаните и ако са сухи отвори леко маншончетата.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ummng »

Колата е с дискове отзад не е с барабани .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ivanovbg »

Ок, вижда се ако има теч. Пробвай със затапването за да си сигурен за помпата,че и абса също може да пропада педала ако не затваря някой клапан.
Другия вариант при толкова мръсна течност да са запушени дупчиците откъдето се пълни с течност помпата или гумичките да са се раздули малко.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ummng »

Това със запушването е най -сигурно но незнам как ще го направя - преди имах някъкви тапи но тази резба е доста голяма и тръбите са с по- голям диаметър от нормалното а сега надали ми е останало нещо за запушване че едни приятели ми помагаха за разчистването ама после много метални неща намерих на боклука понеже забравих да им кажа да гледат какво изхвърлят.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ivanovbg »

Аз ползвам пирончета от попнитове със съответния размер. Мушкаш пирончето в тръбичката и пристягаш.
Така съм се прибирал от морето като ми изпусна едно цилиндърче.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хонда FR-V пролем със спирачките

Мнение от ummng »

Ако нещо стане с тръбичката или с помпата е много рисковано особено за кола която няма нищо втора употреба че и ново
По- скоро трябва да е нещо алуминиево но най-добре оригинално болтче с тръбичка и тръбата затапена .Днеска ми прати една помпа почти същата ама тръбите с нормален диаметър като европейските тънки .Дадох му колата да си траши главата че навсичко отгоре е и скръндза голяма .Пита ме колко ще струва и аз много тъпо му казах 20 лева като забравих че има и спирачна течност и помпата не се сваля много лесно а и два пъти обезвъздушаване ама това беше за една нова помпа та викам карай 60 лв от отстъпката и горе долу се покриват нещата ама то няма нова помпа .Сега ме пита колко струва и аз му казвам 170 - 60 лв помпата дадох че я пратиха при мен 10 лв спирачна течност и 100 работа - две обезвъздушавания и сваляне помпа миене чистене и сушене на тоя стут и качване та горе долу нормално.А тоя ми вика - нали ми каза 20 лв - два дена почти работа и 20 лв сие супер надница - забравих да го питам той колко взима .
Публикувай отговор