моля за малък съвет, за газ-бендзин...

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

моля за малък съвет, за газ-бендзин...

Мнение от dexter »

здравейте, по принцип се появявам в отдел-диагностика, оба4е сега този съвет е за мойта кола. извинявам се на всички колеги и газ-специалисти предварително. та значи: имам мое бмв316i-e34, искам да му хакна една проста газова уредба , как се връзват емулаторите , колко са, и искам да си ги направя сам , 6тот не ми се инвестира в ко4ината. Да ме прощават търговците на части, ама..криза. изпарителя 6те е няккъв електронен може би..?? ако някои може да ми прати инфо..мерси!
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: моля за малък съвет, за газ-бендзин...

Мнение от gt40 »

Здравей.
Трабва ти емулатор за дюзи, който включва резистори 100 ом на мястото на дюзите и емулато за ламбда сонда. Схеми се намират в нета. И задължително автоматичен ключ газ-бензин.
Успех
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: моля за малък съвет, за газ-бендзин...

Мнение от ivanovbg »

И аз не съм газаджия,но...Най евтино ще ти излезе само с едно цк ключе.Прекъсва плюса от дюзите и го праща на клапаните.БМВ-то не е критично за да му слагаш емулатори.По добре му сложи думклапа да си пазиш дебитомера.Настрой го на 1,5-2%CO на празен ход и 0,6% при 1800 оборота .
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: моля за малък съвет, за газ-бендзин...

Мнение от dexter »

благодаря, притеснен бях от гърменето, ама щом казвате че на тоя мотор се получава , търся схеми за емулатори сега и деиствам ! ...........:P обаче...% на СО за които ми говорите ги настройвам ако нямам ламбда емулатор нали? колата оба4е е 1.6 БМВ :lol: тоя мъртвец го купих наскоро и със сигурност бута масло, няма да мога да нацеля % ..и вървене?? да зема да направя и ламбда емулатор или реле което да я изключва ?? и още нещо....намерих схеми едната е : резистор 10ом.2w към дюзата, не към+ просто сигнала преминава през резистора и отива към дюзата при режим на газ????доста се 4удих ?? другата си е както си мисля единия краи кум изхода за дюзата другия към+ обаче15ом/3-5 w ,???..... че да не изтрешя някой транзистор в компа !!! ако имате схеми пратете, днеска отлагам монтажа ..ша се квалифицирам цял ден :shock: :shock: :shock:
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: моля за малък съвет, за газ-бендзин...

Мнение от ludiqmaks »

Не се занимавай с глупости :D Иван е прав, Този мотор тръгва на газ без емулатори,просто прекъсни плюса към дюзите. И да не забравиш предпазна клапа да сложеш :lol:
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: моля за малък съвет, за газ-бендзин...

Мнение от dexter »

благодаря на всички отзовали се , проучих го напълно- емулатор ше си направя щото е 5лв. части- 5 релета и 4 резистора...да има там.. :lol: , клапа има къде да се сложи, даже на маркуча на всмук. колектор има една тапа оригинално сложена, ламбдата ще прекъсна с реле...ако се наложи. само да намеря място за плочката за газта , ако не ми пасне навивам 2 щуцера преди дросела......както се казва- нахвърлям я с лопатата !!! :mrgreen: ... :lol: ..тва ще е няма повече да питам ! благодаря !
rabotnika
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:58 pm

Re: моля за малък съвет, за газ-бендзин...

Мнение от rabotnika »

колега не ти трябват нито 5 релета нито 5 транзистора траябва ти само 1 реле и прекъсваш общия + и си готов работи перфектно на газ
Публикувай отговор