BOSCH KTS и VP44

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

BOSCH KTS и VP44

Мнение от kiki »

Така и не можах да намеря подходящо място за тая тема...
Както и да е, колеги, някой да знае дали в някое от старите издания на esitronic(примерно от 2005- или 2006-а) има повече функции за PSG5 на VP44 от сегашните : идентификация, четене на грешки и триене на грешки.Става въпрос за четене на PSG5 директно.Че някъде из западните форуми май бях намирал инфо, че имало навремето още функции, но после били премахнати.... ???
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: BOSCH KTS и VP44

Мнение от traqnsavov »

Ако искаш формуера на помпата да прочетеш, или да програмираш, това няма как да стане с никакъв адаптер, поне от познатите ми на мен адаптери..
Ако желаеш параметрите и живите данни можеш от контролният блок към който е свързана..

Ако желаеш директно от КАН линията на помпата да четеш, дори и да ги прочетеш там ще са някакви неразбории по тая линия помпата общува с контролният модул на ниско ниво..

Единственно което ти остана е буксата за диагностика на контролният модул... :lol:
И грешките не се записват вътре в помпата а в управляващият модул, помпата е само "интелигентен" модул.

Е това може да ти е от полза http://www.lbm.lt/vp44.htm не съм го гледал цялото..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: BOSCH KTS и VP44

Мнение от bobolin4o »

Траяне, помпата е не само "интелигентен" модул...
Записва си грешки, свързани само със самата нея.
Прегледай хубаво линка, който си дал... :!: Там ясно се говори за свързване на помпата с кодочетец, списък с грешки, програма за диагностика и т.н. :oops:
Понеже знам, че обикновено даваш нагледен материал, ето ти един такъв и от мен:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rabotnika
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:58 pm

Re: BOSCH KTS и VP44

Мнение от rabotnika »

аз ги чета или с опел ком или с ктс без никъкъв проблем
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: BOSCH KTS и VP44

Мнение от kiki »

Грешките си се записват баш в PSG5 на помпата и се четат от него, за това си има спецялно предвидена К-линия.
Както и да е, явно това са възможните функции....
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: BOSCH KTS и VP44

Мнение от САКСО »

[quote="traqnsavov"]Ако искаш формуера на помпата да прочетеш, или да програмираш, това няма как да стане с никакъв адаптер, поне от познатите ми на мен адаптери..
Ако желаеш параметрите и живите данни можеш от контролният блок към който е свързана..

Ако желаеш директно от КАН линията на помпата да четеш, дори и да ги прочетеш там ще са някакви неразбории по тая линия помпата общува с контролният модул на ниско ниво..

Единственно което ти остана е буксата за диагностика на контролният модул... :lol:
И грешките не се записват вътре в помпата а в управляващият модул, помпата е само "интелигентен" модул.

Е това може да ти е от полза http://www.lbm.lt/vp44.htm не съм го гледал цялото..[/quote]

Уредите които програмират PSG-та,са на НАСРА СОФТ и ОПТИКАН,с тях може да се чете и пише :)
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: BOSCH KTS и VP44

Мнение от milennyc »

kiki написа:Грешките си се записват баш в PSG5 на помпата и се четат от него, за това си има спецялно предвидена К-линия.
Както и да е, явно това са възможните функции....
Да само това може да се чете, аз вече съм ти писал и в друг форум за кабел-а и софта който да полваш. Става супер лесно особено ако си вземеш една КАН шина от такава помпа и женско ОБД става перфетно(спестил си 300 евра)
Автодиагностика DIS , Отключване на Борд комютър, активиране на дневни светлини, . Продажба и адаптиране/пре програмиране на Дебитомери. Ремонт на ел. блока на ГНП(VP30, VP37 и VP44, ТДС, VE помпи) и реглаж и зацепване на помпи. Темпомат.0887771559
kiki
КОЛЕГА
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:06 am

Re: BOSCH KTS и VP44

Мнение от kiki »

milennyc написа:
kiki написа:Грешките си се записват баш в PSG5 на помпата и се четат от него, за това си има спецялно предвидена К-линия.
Както и да е, явно това са възможните функции....
Да само това може да се чете, аз вече съм ти писал и в друг форум за кабел-а и софта който да полваш. Става супер лесно особено ако си вземеш една КАН шина от такава помпа и женско ОБД става перфетно(спестил си 300 евра)
Това отдавна е ясно, щеше ми се да има начин и за други функции по PSG5, ама явно няма как.И програмирането на нова PSG5 май само с бош стенда 815 става. Жалко, има хляб в тия помпи.....
DEC SUPERSCAN II

ремонт и проверка на стенд Г.Н.П. Bosch VP44 / 30.
0888794435
Кирил Тодоров
Публикувай отговор