Фордове високи обороти на скорорст

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Фордове високи обороти на скорорст

Мнение от stoqn »

Колеги някой намерил ли е решение на тоя проблем с Фордовете днес поредния Транзит 2000куб/16В -96г.на място са добри тръгне ли остават на 2000 или повече оборота.Изсключиш ли датчика за скорост оправя се ама няма километраж:(.Това и на моноинжекции ми се е случвало и на един Фокус всичко за което се сетите е сменено без комп.въздух не смуче.Диагностиката ми за форд знаете как с ечете Форд или само грешки без живи данни или 6-7 параметъра който нямат отношение към проблема ако някой с е блъскал и е намерил решение приемам съвети.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фордове високи обороти на скорорст

Мнение от ivanovbg »

Смуче от картерните газове защото се разлагат маркучите, отзад на търсене място. И дросела и стъпковото изчисти. Има и едно болче за реглаж, виж да не го е въртял много някой.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Фордове високи обороти на скорорст

Мнение от donkole1 »

Има ли АГУ
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Фордове високи обороти на скорорст

Мнение от stoqn »

Няма газово.Това ми е 4 или 5 форд и моноинжекции разни фиести 92-93 г.са ми идвали с извадени датчици на VSS но при тях таблото е с жило и като вържа VSS на място е перфектна в движение държи високи други колеги са ги разскачали.Сменял съм стъпкови мотори почистване дросел TPS също съм сменял.На този транзит имам някакви живи данни но дава положение акселератор на 17 процента навивах развивах винта както казва колегата ivanov прверяван за въздух всички вакууми проверени.Замерих подналягането перфектно .Откачих стъпковия и оборотите паднаха на 600 тресеше но не гаснеше не вдигаше обороти на скорост което ме кара да мисля че компа кара стъпковия да ги вдига.Кое е причината ?Този форд не видях да има като другите PATS система да дърпа от изспускателната система.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фордове високи обороти на скорорст

Мнение от ivanovbg »

Изключиш ли стъпковия трябва да изгасне. Иначе високи обороти :mrgreen: Като го разкачиш и започне да тресе почни да го пръскаш внимателно с карбуратор спей, откъдето угасне ....Оправил съм стотици така сигурно. Може и стъпковото да е със спукана мембрана, ако е от старите. Запуши дросела изцяло с ръка и виж дали ще угасне.

Естествено компа го кара. Софтуерно е зададено когато се движи да е на определен коефициент на запълване.

Картерните газове си проверил, а канистъра?

Ако пък не ти се занимава прекъсни информационния кабел към компа само и ще има километраж, но проблема с времето ще се задълбочи.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: Фордове високи обороти на скорорст

Мнение от alex07 »

ами я пробвай с друг датчик за скорост
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Фордове високи обороти на скорорст

Мнение от donkole1 »

alex07 написа:ами я пробвай с друг датчик за скорост
Каза,че е сменил всичко за което се сетиш.Сигурно първо от там е почнал
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Фордове високи обороти на скорорст

Мнение от donkole1 »

А извинявай колега не можах да разбера пък ми е интересно разкачаш стъпковия и пръскаш него ли и като угасне какво значи
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фордове високи обороти на скорорст

Мнение от ivanovbg »

donkole1 написа:А извинявай колега не можах да разбера пък ми е интересно разкачаш стъпковия и пръскаш него ли и като угасне какво значи
Не, разкачаш го само електрически и докато работи почваш да пръскаш със сламката всички маркучи, връзки, снадки, гарнитури и ... Като уцелиш мястото от където влиза въздух - гасне. Друг начин е с газанализатор и гледаш от къде ще набогатее. Понякога и от износена(изкривена) дроселова клапа влиза въздуха който е в повече, особено като е пластмасова.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Фордове високи обороти на скорорст

Мнение от donkole1 »

пробвах със старт спрей на дизел мн ми помогна мерси.
Публикувай отговор