Проблем с Опел корса

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Проблем с Опел корса

Мнение от rudoni »

В наше село се появи и първата Корса Д от 2007г. с мотор Z13TDJ с филтър за активни частици.Да ,ама умря и не пали!?Диагностика направена ,но освен отчитане на грешка в подгрева друго няма. Отворих дюзите - 4 -те със стопени разпръсквачи ,цилиндрите пълни с нафта ,картера пълен с нафта и как да запали?!Подмених дюзите с такива втора ръка,смених маслото ,продухах цилиндрите с въздух затворих мотора ,заредих АБ и преди малко се опитах да запаля. Но не !
Питам - трябва ли да се обучават дюзите като при други мотори?
-Може ли филтърът да е толкова запушен ,че да няма продухване на мотора?
-Трябва ли да да направя почистване на филтърът след като ЕБУ го почиства на определен пробег?
Все въпроси които ще трябва да решавам за първи път , а първия път винаги се нууждае от помощ!
Утре ще гледам налягане в рейла при въртене на стартер и обратното гориво
Не съм проверявал дюзите извън мотора ,защото ми декларира собственика ,че били проверени.
Това е първия такъв мотор в наше село и за това търся помощ! Предварително благодаря!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с Опел корса

Мнение от ivanovbg »

А компресия мери ли? Ако са били цилиндрите пълни с нафта май не е останало много място за въздух :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Проблем с Опел корса

Мнение от venelek »

rudoni написа: -Може ли филтърът да е толкова запушен ,че да няма продухване на мотора?
Да,може.Преди няколко дена имах сходен проблем с добло.Постепенно загубило мощност и угаснало.
Откачи филтъра за твърди частици и ще видиш проблема дали е в него.
Успех.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Проблем с Опел корса

Мнение от rudoni »

Какво направих днес:
Направих опит за запалване ,но не се получи.При работа на стартер във живи данни налягането в рейла не преминава границата от 34-36 Бара при 220-230об на КВ.Реших -регулатор или помпа и почнах!
- свалих регулатора на налягането и О пръстена на едно място бе леко "изпилен".Направи ми впечатление ,че леглото му е малко широчко.Коментирах с един колега и ме попита за тефлонова вложка под него.От тук следва въпрос - какви и колко уплътнители трябва да има там?Как механично може да се провери дали е отворен постоянно?Какъв е размера на О пръстена и от къде да го поръчам ,че в наше село ги няма!?
-отворих помпата ,почистих леглата на клапаните и я затворих. Не видях механични повреди и обратно на мястото и.Помпените елементи бяха добри (или така ми се струва)?
Отвори се друга работа и утре се чудя как да оправя и пробвам регулатора?!Дайте идея!
С нами Бог!

0886 224486
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: Проблем с Опел корса

Мнение от delio »

имал съм проблем със същата помпа и като я отворих и почистих добре тръгна
след разглабяне на клапаните вътре в тях имаше много страни люспи според мен от маркучите
след процедурата мултиджета запали, а иначе вдигаше 20бара при въртене
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с Опел корса

Мнение от ivanovbg »

регулатора се проверява като дюза - на стартер докато не вдигне налягане не трябва да връща.

Когато не ми пали и не вдига налягане постъпвам по следния начин. Разкачам всички връщащи и гледам от къде връща. Ако не връща от никъде се ориентирам към захранване с гориво. Ако ли връща се ориентирам към съответния възел.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Проблем с Опел корса

Мнение от rudoni »

Проблемът е локализиран - регулатор на налягането.При стартиране връща .Сега клиента да отваря портфейла. :mrgreen: В тая криза в наше село много трудно се убеждават клиентите които поставят резонния въпрос-ами ако не е от него?Пък си е и бая пари!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с Опел корса

Мнение от ivanovbg »

А като му запушиш връщащото вдига ли налягане?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Проблем с Опел корса

Мнение от rudoni »

Много неудобно е за запушване.Този регулатор работи на обратен принцип- затваря като вдигне необходимото налягане налягане в рейла!Целта е да се премахнат през обратната връзка евентуални мехурчета и т.н.затваре по команда от ЕБУ чрез ШИМ сигнал.Този регулатор го има и на ФВ 2.0 ТДИ и на 3.2 и на 8 цилиндровите .Почвам да се съмнявам в ЕБУ?! не съм мерил сигналът с осцито защото станах дядо и не съм го гледал! Иначе е арестуван в гаража! :lol: :lol:
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с Опел корса

Мнение от ivanovbg »

Честито! Да е живо и здраво ,а дядо му да изкарва пари да му купи останалото :)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Проблем с Опел корса

Мнение от NASKO12234 »

Честито на дядото, да пиеш по едно и заради нас. Баща ми казваше една приказка - Не ме е яд че съм дядо, яд ме е че спя при баба :P . И се извинявам за намесата в темата. Честито.
Публикувай отговор