Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от rudoni »

Търся подходящ софт работещ под К-Л за упоменатия модел 2000г. 2,0ТД (а може и за всички от тази марка).буксата му е 16 пина(ОБД2).Няма го в менюто на Ауто кома .Разполагам с добри К-Л адаптери.Вчера за първи път ми се изсипа такъв - в района има 2-3 такива и очаквах Ауто ком да ги прихване! :mrgreen: Но ............
С нами Бог!

0886 224486
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от rockton »

За ниско бюджетно решение за Митсубиши не мога да ти помогна, мисля че май няма кабелчета за това ,но китаеца може и да е сътворил вече а аз да не знам!
Иначе,...- понеже Японците са ми "слабост" и приоритет....- ATS-900 го чете -а CarmanScan го "разкоства" отвсякъде.......!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от rudoni »

Открих един нов софт ,но още не е пробван! Като пробвам ще споделя със всеки!
С нами Бог!

0886 224486
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от oem »

С Карман съм закачал такова и наистина го разкоства. А мисля, че тази имаше и мигащи кодове. Това е Zexel система до колкото помня. При мен имаше проблем с имото и след ръчна синхронизация всичко си заспа. Мигащите кодове помня, че бяха много трудни за разгадаване и след Кармана вече като знаех ноемрата на грешките с мигащите кодове успях да разбера системата им и си ги преведох всичките в последствие и сам. В аутодата не бяха добре описани. Не помня обаче на 100% дали беше по ОБД или със 17 пиновата букса. Виж ако имаш мигащи кодове ще видя как се четяха коректно и ще ти помогна.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от rudoni »

Благодаря! Още не съм го извикал клиента ,защото още се подготвям! Неподготвен не се доближавам до кола!Ще проверя дали има блинки.
С нами Бог!

0886 224486
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от rockton »

rudoni написа:Благодаря! Още не съм го извикал клиента ,защото още се подготвям! Неподготвен не се доближавам до кола!Ще проверя дали има блинки.
-Събрах за тебе набързо малко инфо за диагностикта на митсубиши, заедно с конектори изводи и кодове за грешки, тъй нареченият "Self Test". Tук >> http://dox.bg/files/dw?a=d2b4f90dcf
Дано да съм ти бил полезен.
П.С.... -погледни си и личните съобщения!!!!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от rudoni »

А някой да е подкарвал ecuEdit за Субару(дават че чете след2000г),Митсубиши и т.н.? И каккъв е адаптера и оперативните изисквания?Програмата съм я имал от години ,но нямаше машини за нея.Сега вече има,но----как да я подкарам?за няколко коли не ми се харчат доста пари в тази криза!Благодаря!
С нами Бог!

0886 224486
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от ipivan »

Виж този линк,най-отдолу на страницата.

http://www.epifansoft.com/
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от mirix »

С VAG-COM адаптер с FTDI чип може д асе наложи 1и 4 пин да се окъсят ако не се лъжа с EVOScan може да го качнеш
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от rudoni »

Имам подходящ адапт домашняк с превключвател 4/7 пин.Като пробвам ,ще отразя!
С нами Бог!

0886 224486
ric
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Ное 04, 2012 6:09 pm

Re: Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от ric »

закачвах с Vag-com Kkl 409.1 едино Митсубиши Спайс stars 98 бензин с evoscan като свързах 1 и 7. виж подредбата на пиновете
aivary66
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 08, 2013 8:16 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Помощ за диагностика на Митсубиши Спайс Рънър

Мнение от aivary66 »

rockton написа:
rudoni написа:Благодаря! Още не съм го извикал клиента ,защото още се подготвям! Неподготвен не се доближавам до кола!Ще проверя дали има блинки.
-Събрах за тебе набързо малко инфо за диагностикта на митсубиши, заедно с конектори изводи и кодове за грешки, тъй нареченият "Self Test". Tук >> http://dox.bg/files/dw?a=d2b4f90dcf
Дано да съм ти бил полезен.
П.С.... -погледни си и личните съобщения!!!!
:)
Публикувай отговор