Дилема...

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Дилема...

Мнение от vesko »

Митсубуши аутлендър 2011г 2.2 177коня пежо мотор е май, чудя се ако разкача баланс валовете дали ще даде някво отражение в работата на мотора, много шум издават разбита е капачката на зъбното колело преди карданчето и няма намиране...
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дилема...

Мнение от ivanovbg »

Ми никакво, някой тъп инженер ги е мушнал... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Дилема...

Мнение от Todio »

След време нов колянов вал.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: Дилема...

Мнение от vesko »

С кво точно биха допринесли тез валове, за счупването на коляновия...
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дилема...

Мнение от ivanovbg »

Веско, мисли малко? Хан Кубрат какво е завещал на наследниците си? Не ги ли е учил , че колкото повече са заедно толкова са по силни. Та и тук е така. Първо са сложили само един, но не е издържал щото е много крив. За да не сменят целия мотор са му дупнали за още един, после още.... и те така. Като е спрял да се чупи са спрели да му добавят още валове. Затова са с белези, за да не почнат да се ритат тия кривундели. Тъпи инженери - ако бяха сложили първия още да е прав, нямаше да има нужда от други, ама те - крив искат. Тъпанари!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Дилема...

Мнение от Todio »

Проста логика, от която аз се ръководя. Ако един детаил струва 1евро, на 1 000 000 автомобила, биха ли ги икономисали (простите иненери), ти как мислиш?
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Дилема...

Мнение от rudoni »

Аз като тъп инженер ще вметна ,че тези валове се монтират за уровновесяване на силите и моментите създавани в КММ при работата на ДВГ.
Примерите са много ,но тук не сме училище! :)
С нами Бог!

0886 224486
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: Дилема...

Мнение от vesko »

всички мнения са верни,аз също съм ги чел тези неща,но ако си спомняте прочутия ,,фият ланчия,,2,0 кубиков бензинов мотор който се ползваше в колите от 90-те ,там се установи че основните проблеми с мазането де... идват иммено от тези валове...
аз съм махнал поне на 5 такива мотора след което нямат проблем,та за тва викам и тук да не се е установило ,че е по добре да ги няма
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Дилема...

Мнение от Todio »

Е гати чорбаджията, купил си джип, а пари за една капачка няма🤣🤣🤣
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: Дилема...

Мнение от gergesevlievo »

Не е проблема само в капачето . Като свалиш тая балансираща група и ще останеш много изненадан от отвора в блока . Станал е елипсовиден . Редуктурчето се криви и пръска капачката . Проблемът се решава със смяна на цилиндров блок . Забравих да вметна , без валовете доста неприятно се тресе мотора , виждал съм го няколко пъти . Мотора си е на Митсубиши , нищо общо с Пежо . По наблюдения , рядко минават 100 000км.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: Дилема...

Мнение от vesko »

Е за този отговор ставаше дума, наистина е изяден вече блока при леглото...
Имаш предвид без валовете не минават 100 000хил.
Ако е така събирам го без тях :)
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: Дилема...

Мнение от gergesevlievo »

Във фабричен вид не могат да надминат 100000 , а без валовете -господ знае . От цялата гама двигатели на тия кенефи , май само Пежото доживява края на гаранцията безпроблемно . Ремонтът при тебе ще надмине 4-цифрена сума ....... както се казваше в една реклама - автомобили за ценители . :D
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Дилема...

Мнение от ogromnii »

Увеличават се вибрациите, основно на празен ход. Доколкото си спомням отвора, мажещ групата има резба, все едно заводски си е предвидено да ги махнеш и да го запушиш ;)
Иначе за 100-те хиляди е вярно. Не струва мотора.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: Дилема...

Мнение от vesko »

Трябва ми картер за тоя мотор, ако някой колега знае или има нека ми пише мн.ще съм благодарен
Публикувай отговор