Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

- Пропан-бутан<br>
- Метан
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от electrik77 »

Здравейте, това грешки ли са на бензиновите инжектори? И другият ми въпрос е защо за MAP сензор пише not presented? Значи ли това, че е бил изключен на някоя предишна диагностика..
Ecu - Landi renzo Omegas plus lc02. Software Plus max 2010
https://ibb.co/VLm3QsG
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от ipivan »

Да, грешки са.Тази газова няма собствен МАП.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от electrik77 »

ipivan написа: Пон Сеп 14, 2020 6:16 pm Да, грешки са.Тази газова няма собствен МАП.
Да не би да се появяват защото в момента колата опитва да включи на газ.. после като обърна си стояха.
Имам мап сензор бош, закачен е на рейката. Веднъж връщаше на бензин след като загрее и ходих до сервиза на ланди. Казаха, че има грешки на мапа и темп датчик. Изтриха ги, караха колата и казаха, че е наред. Да следя ако се появят
Ето снимки от менюто на мапа:
Изображение

в менюто за настройка на сензорите обаче е отбелязан gas pressure сензора на бош
Изображение
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от milanov »

Eleсtrik77, прочети какво е gas presure sensor и MAP sensor. И най-добре ходи в сервиз, ако имаш проблем, за да не създадеш сам по-големи.
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от electrik77 »

milanov написа: Вто Сеп 15, 2020 12:58 pm Eleсtrik77, прочети какво е gas presure sensor и MAP sensor. И най-добре ходи в сервиз, ако имаш проблем, за да не създадеш сам по-големи.
Нямам проблем с колата след последното посещение в Ланди. Евентуално с разхода - последния път засякох пълна бутилка, 110 км градско, 45 извънградско, с много спирания и паления на двигателя. Бутилката хвана 15 литра. Според мнения, които четох, можело и да е по-нисък.
А по темата за сензорите - при търсене в гугъл връща еднакви снимки. Това е моят сензор. В ланди казаха, че е имало грешки, свързани с налягането на газта. Попитах - от сензора на рейката ли, и те потвърдиха. Ако това не е мап, кажете

Изображение
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от bobolin4o »

MAP - Manifold Absolute Pressure.
Абсолютно налягане в смукателните тръби.
Гугъл ти връща едни и същи снимки, понеже Ланди са решили и използват MAP сензор (който се използва за измерване на налягането в смукателите на един двигател) за измерване на температурата и налягането на газта в рейката.
Просто MAP е неуместно да се използва в този случай, защото ако кажеш на един професионалист (каквито сме повечето активни участници тук) MAP - ще разбере, че става дума за MAP, а не Pressure Sensor...
Олях се...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от milanov »

Не си се олял колега, по-точно казано няма на къде.Дано и electrik77, да те е разбрал.
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от electrik77 »

bobolin4o написа: Вто Сеп 15, 2020 2:43 pm MAP - Manifold Absolute Pressure.
Абсолютно налягане в смукателните тръби.
Гугъл ти връща едни и същи снимки, понеже Ланди са решили и използват MAP сензор (който се използва за измерване на налягането в смукателите на един двигател) за измерване на температурата и налягането на газта в рейката.
Просто MAP е неуместно да се използва в този случай, защото ако кажеш на един професионалист (каквито сме повечето активни участници тук) MAP - ще разбере, че става дума за MAP, а не Pressure Sensor...
Олях се...

Благодаря, да кажа и аз че не си се олял. Полезно ми е да го знам. От ланди не ми дадоха разпечатка на диагностиката, само казаха, че са изтрили грешките и да карам.
Възможно е поради тази причина да съм разбрал грешно и проблемът да е бил с температурата и налягането в рейката.
Значи програмата е отчела коректно.


И все още не съм сигурен какво да правя по другия въпрос - както във втория пост казаха, записало е грешки на бензиновите инжектори?
Изображение
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от milanov »

А не трябваше ли още в първия ви пост да напишете марката, модела и типа двигател на притежавания от вас автомобил. Защото до тук давате съвсем малко информация, а искате помощ. Защо не разкажете подробно какъв ви е проблема. Ако ли нямате такъв, карайте си автомобила със здраве.
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от electrik77 »

milanov написа: Вто Сеп 15, 2020 10:33 pm А не трябваше ли още в първия ви пост да напишете марката, модела и типа двигател на притежавания от вас автомобил. Защото до тук давате съвсем малко информация, а искате помощ. Защо не разкажете подробно какъв ви е проблема. Ако ли нямате такъв, карайте си автомобила със здраве.
Така е. Автомобила е форд фокус 1,6 2000 г, с посоченото по-горе ланди ренцо. Разхода не знам висок ли е - около 10 литра на сто, 70 на 30 градско в малък град срещу извънградско.
Също исках да разбера на колко градуса са я направили да превключва на газ. Засякъл съм я, че го прави на 65 +- по табло. Иначе в програмата е посочено 40, но доколкото разбрах, изпарителя загрявя по-бавно от главата. Има ли нужда да се пипа настройката?
Има и опция да чете от темп датчик на колата при превключване, но не знам дали трябва да се ползва..

Друго няма, но сега като я закачих се притесних от грешките на бензиновите инжектори
Пс - като я закачам през обд диагностика не показва грешки на инжекторите
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от ivanovbg »

Явно всички проблеми са в главата на шофьора. :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от electrik77 »

ivanovbg написа: Сря Сеп 16, 2020 11:35 am Явно всички проблеми са в главата на шофьора. :mrgreen:
За разхода ли.. хубаво :D А по другите въпроси, игнор ли да им дам?
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от ipivan »

Грешките са стари.Някой се е опитвал да пали колата с разкачени бенз. дюзи.А каквото и да направиш все тая.Не знаеш как работи тази газова!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
electrik77
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2020 9:57 am

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от electrik77 »

ipivan написа: Сря Сеп 16, 2020 2:22 pm Грешките са стари.Някой се е опитвал да пали колата с разкачени бенз. дюзи.А каквото и да направиш все тая.Не знаеш как работи тази газова!
От както я имам само в ланди е закачана за газта - четири пъти. Два пъти при смяна на филтри, този май за пълен ремонт на изпарителя и юни, заради това, че пищеше и включваше на бензин. Казаха, че са изтрили грешките, след това никой няма как да се е опитвал.

Мога ли да изтрия грешките и има ли смисъл?
И другия ми въпрос е от темп датчик на автомобила или от този до изпарителя е по-добре да чете компа?
Не я познавам газовата, липсва информация за програмата в интернет, а и където съм питал повечето не казват и си пазят занаята :lol:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Помощ с разчитане на резултатите от диагностиката

Мнение от ipivan »

electrik77 написа: Сря Сеп 16, 2020 3:29 pm Не я познавам газовата, липсва информация за програмата в интернет, а и където съм питал повечето не казват и си пазят занаята :lol:
Аз като гледам темата виждам, че след като получиш отговор на един въпрос, възникват още три въпроса и ги задаваш.Как да стане по този начин?
А в чуждите газови форуми има информация колкото искаш за тази газова.Кой ти отключи програмата?Питай там за газта!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор