sbb key programmer

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Genko82
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Фев 12, 2021 6:57 am

sbb key programmer

Мнение от Genko82 »

Здравейте на всички. Да започна с представянето, че виждам е важно за ДС-то :lol: Подвизавам се в Стара Загора, пия бира с и без мезе :lol: Защото не е важно кИфте'аата да са топли а бирата да е студена. Абсолютен лаик съм в областта на диагностика на автомобили. До сега съм притежавал само немски варели ообаче човек и добре да живее се жени ииии... Ето идва момента с френските м....ти и по конкретно пежо :lol: Конкретния въпрос е какъв програматор за ключове да си купя? Заял съм се с един ключ, че ще тръгне иииии. От дилъра ми искат скромните 120 лева. Имам приятел, който ще го направи за без пари... Ама не!!! И парите не са проблем. Та отново на въпроса. Трябва ми техника която да извлича "пин" кода на колата и после да може да програмира ключа,трансподера... Да може не само да пали ами и да работи централното. Същата тази техника да може да програмира ключове за възможно най-много марки автомобили. Гледах sbb key programmer дали ще върши работа... И тук най-вече стои въпроса за извличането на кода на колата, защото имам ли него то всяка една диагностика ще програмира ключ за пежо примерно Lexia, PSA, Diagbox, за VW VCDS, за Опел op-com, Мерцедес - star..
Благодаря предварително!!!
Защото не е важно кИфте'ата да са топли!!!Важно е бирата да е студена!!!
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: sbb key programmer

Мнение от gergesevlievo »

Моят съвет е преди да си настъпил тая голяма мотика , да разкараш тия мисли от главата си ! Любител - ключар не съществува . Мнооооооого голяма инвестиция трябва да направиш в техника и знания в областта на електрониката и архитектурата на автомобилите .
Genko82
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Фев 12, 2021 6:57 am

Re: sbb key programmer

Мнение от Genko82 »

Аз ключар няма да стана а и не искам. Но ще съм много доволен сам да направя ключа пък ако ще и цената да е х5 спрямо тази на дилъра. Поради подобни причини съм си купувал разни техники... Заради накладки VCDS, сега разцъквам неща къде мои къде на приятели... С оп-кома сменях едни табло и му напасвах километрите, хващам разни грешки по живи данни и др. Но съм най горд че сменихме на една веХта 2008 с роботизирана кутия всичките карантии и работи и до днес!!! :lol: Иначе разни MAP, MAF, ABS,.. Ги хващам във въздуха. Та ей така от спортна злоба искам да ми препоръчате някаква техни за тези ключове.
Защото не е важно кИфте'ата да са топли!!!Важно е бирата да е студена!!!
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: sbb key programmer

Мнение от gergesevlievo »

Конкретизирай колата и модела ! По мое мнение 120лв за готов нарязан ключ с обучение не са много .... като бонус ще получиш и ПИН . Много неприятности ще си спестиш . Ще ти разкажа стъпка по стъпка какво да направиш и какво ще ти е нужно , ако си решил да си блъскаш главата ..... ама финансово няма да ти хареса . Мнооооооооооого над 120лв ще е .
Genko82
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Фев 12, 2021 6:57 am

Re: sbb key programmer

Мнение от Genko82 »

Става дума за Пежо 308 1.9 hdi 109 p.h. 2011 г. Колата има оригинални ключове. Един, който е със стационарно перо, един с прибиращо се перо. Аз и взех един "модерен" с хромче :lol: абе добре изглеждащ и отделно платка. Сега работи следната комбинация новата кутийка с платката от оригиналния ключ. Искам да подкарам другата платка.
Благодаря предварително за бързото откликване.
Поздрави!!!
Защото не е важно кИфте'ата да са топли!!!Важно е бирата да е студена!!!
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: sbb key programmer

Мнение от NASKO12234 »

Приятелю, явно имаш много свободно време за губене - аз не мога да си го позволя. Ако мога да го направя с апаратурата с която разполагам го поемам или го препращам на колега. За една кола не си струва инвестицията - а и не може аз да взема всички на света. Успех.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: sbb key programmer

Мнение от ivanovbg »

Щом си решил... Мога да ти продам това : https://www.obdstarstore.com/wholesale/ ... ation.html
Минах в по висок клас и вече не ми трябва. Изтекъл му е онлайн ъпдейта и ако искаш можеш да си го подновиш. Имам и инсталиран оригинален лънч на него. С лънча- 2700лв, , ако си взема лънча 2000.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: sbb key programmer

Мнение от gergesevlievo »

308 1,9HDI не съществува ...... както и да е . Четенето на ПИН от Джонсънс ( каквото е при теб ) , в 90% води до смърт на модула . Желателно е да се поинтересуваш за цената на новото или за цената на техниката с която можеш да го съживиш .......... и пак опираме до дилъра .... за ПИН ... :lol: . Успех ! Можеш да разчиташ на помощ от мен , но не бъди прекалено самоуверен ..... питай преди да пипаш ! Много луди с картечници познавам , после плачат .
Genko82
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Фев 12, 2021 6:57 am

Re: sbb key programmer

Мнение от Genko82 »

Объркал съм копчета 1,6 е, не е 1,9 моя грешка. Аз за това първо питам. Както се казва не е за вчера имам ключове които работят. За това първо ще прочета, ще питам, ще събери инфо и тогава ще се купува каквото ще е. Програмирането на ключа най накрая. Относно пин-а ако го имам то с DiagBox-a ключа ще го програмирам... Ама пустия му пин... Шведа като не го е сложил при документите... :cry:
Защото не е важно кИфте'ата да са топли!!!Важно е бирата да е студена!!!
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: sbb key programmer

Мнение от gergesevlievo »

Продължаваме .... . След като не ти се дават 120лв , трябва да си купиш нещо от сорта на Абретус ( около 12 000 лв ) Х-Тулл , или подобни с подобна цена .... и гаранция за четене на ПИН около 10% . После продължаваме , а китайските ключове ще обсъждаме по-късно . Може и програматор да си купиш и поялна станция ...... варианти много .
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: sbb key programmer

Мнение от rangel1 »

Боже помогни на лудите.Приятел това дето си замислил и целиш е голема грешка !Аз съм го правил около 20или 30 пъти в различни сфери и знам че е грешно но луд умора няма :lol: Последната ми простотия е борба с един трансформатор (похарчих 300лв и маса време и нерви и НИЩО-ГРЕДА).Изнемощял и нещастен отидох с наведена глава при човек който се занимава с това и понеже ме познава че съм луд се въздържа да ме погне :lol: 200 кинта с материалите и всико 6+ :oops: :oops: :oops: . Аз съм шампиона в наща околия по безсмислените простотии та има много да ме гониш :lol: Вече никой не ще да спонсорира :idea: (развесели ме бе човек(хубаво е да видиш че не си сам идиот на тоя свят))
УСПЕХ от сърце :roll:
Genko82
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Фев 12, 2021 6:57 am

Re: sbb key programmer

Мнение от Genko82 »

Ключа е готов и работи :)))) Цялата работа няма и два часа (извличане на пин и програмиране на ключа) цена 38 лева. Извличането на пин-а стана с един франкенщайн на един приятел (самоделна сглобка), програмирането с най-китайската лексия,която след това продадох.
Сега ме мъчи друг въпрос но той е за другаде в тема осцилоскоп.
Защото не е важно кИфте'ата да са топли!!!Важно е бирата да е студена!!!
Публикувай отговор