ПРОБЛЕМ С TOYOTA AVENSIS СЛЕД ЗАРЕЖДАНЕ С ДИЗЕЛ

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
stelllski
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 2:50 pm

ПРОБЛЕМ С TOYOTA AVENSIS СЛЕД ЗАРЕЖДАНЕ С ДИЗЕЛ

Мнение от stelllski »

Здравейте имам следния проблем колата ми е тоиота авенсис 2000кубика 146коня 2005година с директно впръскване,по погрешка ми наляха нафта в бензиностанцията и системата засмука от тази нафта след като източих целия резервоар от пробката и сипах бензин колата запали нормално и си вървеше нормално само известно време след което светна чек енджина и започнаха да ми пропадат леко оборотите например когато е над 1000 махна ли крака от газта падат на 900 след което бавно падат до 500 и мотора започва да се тресе леко.Закарах я в бош и от там ми казаха че дава грешка от катализатора бил за смяна а това с оборотите ми дадоха една добавка за почистване на инжекторите след като я налях действително иаше подобрение взе да си държи нормално обороти от бош ми изгасиха и чек енджина но след не много километри не повече от 500км ми светна пак и сега се появи шум в инжекторите започнаха да тракат по силно не както работеха преди почти не се чуваха и отзад тръбата на ауспуха е цялата черна все едно е някоя лада с прецакана центровка дето не си изгаря сместа както трябва и ауспуха и е целия черен по стените,дайте съвет какво може да се направи и евентуално от къде дасе започне проверка за да се установи какъв е проблема!