Опел X20DTH - прекъсва като загрее

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от galin »

Вчера пробвахме какво ли не и мисля че накрая открихме проблема. Дадох закаснение малко ..никакъв ефект, после темп. датчик лъгах пак няма ефект. Накрая колата беше загряла около 60 градуса и натрупах помпата от горе със сняг и веднага спря да прекъсва, естествено като се стопи снега и пак почна. Пак сняг и пак се оправя. Един път правихме електроника, пак ще пробвам да сменя транзистора като последен опит и ако не стане вече се отказва ще кажа на клиента да си търси или електроника или помпа. Поне локализирахме проблема и вече се знае със сигурност.
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от KLESHTITE »

от темп затяга авансатор
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от galin »

KLESHTITE написа:от темп затяга авансатор
Не е авансатора. Едно че е раздвижен друго че тя го прави вече и при по ниски градуси. Днес преди да си я вземе клиента направихме последен опит с транзистора и нямаше и 10 мин да е работила и пак при форсиране забива. Върнахме на клиента и до там. Снощи попаднах на този сайт http://www.vp44diesel.de/home. Някой пращал ли е или има ли някакво инфо за тях?
rumensr
КОЛЕГА
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Дек 16, 2009 7:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от rumensr »

В помпата се натрупва нагар и твърди частици.Трябва да се разглоби цялата помпа и се почистят всички части и отвори.При мен се получи.
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от galin »

Пробвахме го и това аз съм го писал в първия пост. Разглобена е почистена, раздвижен авансатор, сменени всички гумички уплатнения и О пръстени но не става.
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от KLESHTITE »

виж сондата в резервоара сега се сештам 4е имах такав проблем затапваше цедката
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ico001
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 1:50 am
Местоположение: Червен бряг

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от ico001 »

а има ли вариант клапана които регулира налягането в помпата да е заседнал и като е по студена колата (горивото има по голяма плътност ) и авансатора се движи а като загрее да пада налягането и да не може да движи аванса- просто идея
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от Cho4o »

Ако може малко да възродя темата ,като моите проблеми са с 2,0 DTL 97г
Няколко пъти е светвал CHECK-a и мотора започвал да тресе ,след което се е оправила от самосебе си. Като грешки беше записала само P1220 guantity adjustment control ...... но всичко си й беше в норми и работеше добре.След седмица се връща - мотора работи неравномерно ,чек-а свети постоянно ,този път пак P1220 ....TIMING control .Соленоида беше прекъснал ,смених го ,сега си работи нормално ,НО като се задържат по-високи обороти за 10-15 секунди и пак светва чек-а , и грешка за тайминга.Горивния филтър съм го сменил.Някакви идеи ? Авансатор или компа ?
Autotronics Service
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от mitko »

Авансатор

regards
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от galin »

От проблемите които съм имал с тези дизели се научих че или кадърен ремонт и проверка на стенд на цялата помпа или направо друга помпа. Нови части - добър майстор :lol:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от bobolin4o »

galin написа:Нови части - добър майстор :lol:
Точно.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от galin »

Наскоро правих пак един X20DTH с грешка "Регулиране отклонението при впръскване" не си спомням номера и кой беше. Значи проблемите бяха работи си и когато почне да ускорява или се подаде рязко газ светва чека пише грешката и ако се задържи в обороти на прекъсването пушеше сивобяло. Клиента беше решил да кара с биодизел :lol: . Шунтирах филтър и резервоар и я запалих директно с една добавка на Лики Моли за дизели 500 мл. и я оставих да работи само с нея. Някъде и викат "австрийска нафта". Мина мотора през всички обороти и проблема изчезна, после свалих резервоара от биодизела беше почнала да се заражда нова форма на живот, измих му цедката и целия резервоар и колата стана като нова. Клиента каза че никога преди не е вървяла така. Сега дали от химикала или от резервоара се оправи не знам. Но и преди да е карана с биодизел пак го е правила проблема но по рядко.
Публикувай отговор