VISA 1.83

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: VISA 1.83

Мнение от ludiqmaks »

ами значи закачам пасат 94г. безкрайно зареждане лампичките за линиите премигват няколко пъти и нещат повече :arrow: закачам мерцедес 190 там пък много време пресвяткаха и исписа че неможе да направи връска :arrow: пробвам вектра и там изписа че неможе да направи връска за интер фейса несъм сигорен дали работи :?: затова търся някой в близост до варна който работи с виса да пробваме мойта
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: VISA 1.83

Мнение от mitko »

На Евсиноград има един Митко ,на който лично аз съм правил VISA и съм му я инсталирал и пуснал . Питаи го ако се навие може да пробвате .

regards
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: VISA 1.83

Мнение от ludiqmaks »

mitko написа:На Евсиноград има един Митко ,на който лично аз съм правил VISA и съм му я инсталирал и пуснал . Питаи го ако се навие може да пробвате .

regards
мерси мите :!: а някакъв негов телефон да ти се намира :cry:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: VISA 1.83

Мнение от mitko »

Не го пазя вече но мога да ти дам ICQ 241722351 .Пиши му и го помоли .

regards
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: VISA 1.83

Мнение от ludiqmaks »

сегичка ще го помоля :D
krasi
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 9:05 pm

Re: VISA 1.83

Мнение от krasi »

Купих нов комп защото стария си замина :roll: Компа е добър от към параметри и е с 3 ком порта които си работят перфектно.Обаче е с ХР заради други програми които ми трябват.

Оказа се че в диска с програмата имало ДОС и пише:"Приложеното СD е bootable и ако компютъра е настроен да зарежда операционна система от CD при включвне ще зареди ДОС".Копирах папката ДОС в C:\ рестартирах буутнах и ми написа следното:

Starting MS-DOS

Bad or missing C:\DOS\SETVER.EXE
Error in CONFIG.SYS line 1

Bad or missing C:\DOS\HIMEM.SYS
Error in CONFIG.SYS line 2

Bad or missing C:\MTM\MTMCDAI.SYS
Error in CONFIG.SYS line 8

HMA not avilable:Loading DOS low

A:\>rem --------MTM ATAPI CD-ROM-----------

A:\C:\DOS\MSCDEX.EXE /D:MTMIDE01 /M:10

Invalid drive specification

A:\>rem --------MTM ATAPI CD-ROM-----------

A:\C:\DOS\SMARTDRV.EXE /X
Invalid driver specification
Invalid driver specification
Invalid directory

Това е при положение че в флопито няма нищо, явно диска е направен така че да прави нещо като виртуално флопи...знам ли.В А:\ като напиша "dir" и имам само: command.com , config.sys , autoexec... Пусках ги всичките нещо не става...Пуска ме само в С:\, в D или в E не ме пуска и така.

Може ли това да е от НТФС-а?Немам идея.Ако някои знае да казва че снощи се бъхтих до 1 часа?
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: VISA 1.83

Мнение от automax »

Колеги, навлизаме в материя неприсъща на форума.

Първо, ако не сте наясно с компютъра намерете някой който да е. И не е лошо да е роден преди да е бил създаден Windows XP.

Второ.Влезте в BIOS-a и му кажете на компа да бутва от нещо, което не е XP.
Като му сложете там, където трябва диск или FDD, на което има нещо такова като MS-DOS (или подобно).
Тогава нещата ще се оправят.
Трето. Прочетете по-горните постове.

Успех.

За първи път от 20 години чувам за компютър с три реални ком-порта ???????????????
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: VISA 1.83

Мнение от mitko »

Накря и аз да се включа . Защо се занимават някой с глупости . Имам комп с XP слагам дос .......... Толкова ли немате 100лв за една бангия на 266-466MHz за да пуснете на нея VISA и другото което работи на 98 .А с другия комп си работете на XP VISTA ..... кой с каквото иска . Това което се мъчите са главоблъсканици .Аз имам VISA от 5 години .Дори вече не я ползвам ,защото не ми влизат такива коли ,но съм организирал нещатат така .Един настолен на 466Mhz за 98 и всичко изискващо 2 кома дос 98 и други такива и един на XP .До това решение съм стигнал след 3 месеца проби на първата направена от мен VISA . Пробвал съм с какво ли не, подкарвал съм VISA на XP с виртуална машина тръгва но не чете правилно .Подкарвал съм я на 1 Ком на лаптоп + USB-COM . Но не работи адекватно .И други такива . За което после ме беше яд за времето отделено за такива глупости

Това е което аз съм изпитал като проби и съм стигнал до това решение :Всичко друго пробвано освен комп с 98 и 2 реални порта е загуба на време и не става или ако тръгне не чете правилно (има нарушен обмен на данни) .

Best regards
krasi
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 9:05 pm

Re: VISA 1.83

Мнение от krasi »

mitko и аз стигнах до тоя извод...

automax единия ком порт е на дъното, другите двата са на една платка на PCI слота...и трите си работят без проблем, дори едновременно
najdobrix
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 7:44 pm
Местоположение: Sofia kv.Krasnapolyana
Обратна връзка:

Re: VISA 1.83

Мнение от najdobrix »

PCI слота не работи под ДОС
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: VISA 1.83

Мнение от waseko »

mitko написа: Защо се занимават някой с глупости .
Защо това ,че някой е решил да използва VISA-та така както него го устройва да са глупости,пък и в крайна сметка има софтуерни и хардуерни решени,които са по възможностите на средностатистическите ползватели на информационните технологии.За мен лично доста важно беше условието за мобилно ползване на адаптера,а това с настолен комп. нещо не е удобно.Поздрави
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: VISA 1.83

Мнение от automax »

najdobrix написа:PCI слота не работи под ДОС
Извинявай колега PCI работи под DOS, но му трябват драйвъри за DOS. Но мисля че това IO нама да тръгне с визата, защтото IRQ тата му са други, а VISA в настройките си ги няма включени. До колкото си спомням тези IRQ са запазени за ISA шината само. Ако от някой много стар комп си намериш IO за ISA мисля, че ще стане.

Хяйде да приключим тази тема вече. :D

P.S. mitko е прав вземете си една стара машина с два вградени COM порта, слагате на него win 95 или 98, а може и само MS-DOS. Боцвате му Визата и всичките ви проблеми се решават.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: VISA 1.83

Мнение от mitko »

waseko написа:
mitko написа: Защо се занимават някой с глупости .
Защо това ,че някой е решил да използва VISA-та така както него го устройва да са глупости,пък и в крайна сметка има софтуерни и хардуерни решени,които са по възможностите на средностатистическите ползватели на информационните технологии.За мен лично доста важно беше условието за мобилно ползване на адаптера,а това с настолен комп. нещо не е удобно.Поздрави
И това има решение !Има лаптопи с 2 Ком порта . Само това е решението .Убеден съм 100% .А другото решение е Texa , KTS .......... и други такива на USB .

regards
emzo
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 11:49 am
Местоположение: Стара Загора

Re: VISA 1.83

Мнение от emzo »

Aко някой не прочел другата тема, пак казвам:
за коли с к линия ви трябва само 1 ком порт и елементарна схема на стойности 2-3лв !
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: VISA 1.83

Мнение от mitko »

Колега тука говорим да пуснем VISA :D .А това че със схема с 2 транзистора 3 съпротивления и един кондензатор и с един ком потрт а дори и с преходник USB-COM се чете мисля че отдавна го знаем .


regards
Заключено