bmw 520 91 g. -блокират задните спирачки

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

bmw 520 91 g. -блокират задните спирачки

Мнение от tnikolov »

Прави го понякога. Като изпусна налягането от пробките за обезвъздушаване се оправя за известно време. Колата е с ABS. Сменени накладки - без ефект.Някой да има готова рецепта?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: bmw 520 91 g. -блокират задните спирачки

Мнение от bobolin4o »

Стари спирачни маркучи??
TuningMaster Изображение
0887 704 900
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: bmw 520 91 g. -блокират задните спирачки

Мнение от vankopestera »

Този проблем ми се е случвал на други коли с предните спирачки и се получава когато рейката на педала не позволява на буталото на помпата да се върне в крайно положение, при което не може да се освободи налягането и след многократна употреба накладките остават все по-напънати. Щом колата има ABS може проблема да е в раздрениращите клапани. Ако има кантар отзад може проблема да е в него. Това се установява лесно като се провери от кои тръбички като се изпусне налягането и спирачките освобождават - най добре е да се започне от помпата и така назад по системата.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: bmw 520 91 g. -блокират задните спирачки

Мнение от tnikolov »

Днес ми блокираха пак-този път предна лява и задна дясна. Смятам че не е маркучи-чак пък и трите едновременно?!!? Няма кантар или поне аз не го виждам. Тръбичките си ходят до ABS-а и от там в помпата.
nascohg
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 1:20 pm

Re: bmw 520 91 g. -блокират задните спирачки

Мнение от nascohg »

Съгласен съм с колегата vankopestera,сменял ли си си някога спирачната течност има вероятност да има някакво подпушване в АБС-а и клапаните да не могат да освободят налягането,препоръчвам ти да си смениш спирачната течност ако не си я сменял.
Също така веднъж имах подобен проблен с една Toyota Cellica стержена на спирачната помпа задържаше и правеше подобен проблем,колата беше претърпяла катастрофа и стержена на помпата беше леко крив.
Надявам се да бъда полезен.
krasi
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 9:05 pm

Re: bmw 520 91 g. -блокират задните спирачки

Мнение от krasi »

колега,когато ти блокират спирачките ако педала ти става твърд то значи проблема трябва да е в помпата.
nascohg
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 1:20 pm

Re: bmw 520 91 g. -блокират задните спирачки

Мнение от nascohg »

Много е вероятно. :)
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: bmw 520 91 g. -блокират задните спирачки

Мнение от tnikolov »

Блгодаря на всички отзовали се. Два пъти ходих на мято да освобождавам спирачките и да му обяснявам че трябва да я спрем за ремонт. На третия път ги подпали /спирачките/ и ми се обади пак, но този път го го отрязах.
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: bmw 520 91 g. -блокират задните спирачки

Мнение от tnikolov »

Колата дойде пак , този път със сменени задни маркучи и помпа. Смених течността, предни накладки /бяха свършили/ и раздвижих цилиндрите.
Засега няма проблеми.
Публикувай отговор