Фиксатор за разпред. вал на BMW x24td (M21)

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nick
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 7:46 pm

Фиксатор за разпред. вал на BMW x24td (M21)

Мнение от nick »

Здравейте :)

Пиша с молба за помощ от някой, който или има въпросния инструмент или е разглабял такъв двигател и му е било нужно същото.
Или пък има подръка двигателя със свален капак за да премери с шублера:)

Трябва ми точен размер на тая квадратната планка в предната част на разпределителния вал на която се нахлузва фиксатора (нещо не мога да кача картинката ?!?! за да стане съвсем ясно).

Ще съм много благодарен ако някой може да помогне:)
nick
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 7:46 pm

.

Мнение от nick »

Няма ли някой разглабял двигател на дизелово БМВ ?? или поне сменял ангренажния ремък, че то за тая операция е нужен фиксатора
DGM

Мнение от DGM »

Размера на на оригиналния инструмент за застопоряване на Р.В. 325мм.,но на него има рамена които опират на главата.Мога да ти дам всички размери ако ти трябват,но трябва да го направиш прецизно.
nick
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 7:46 pm

.

Мнение от nick »

DGM написа:Размера на на оригиналния инструмент за застопоряване на Р.В. 325мм.,но на него има рамена които опират на главата.Мога да ти дам всички размери ако ти трябват,но трябва да го направиш прецизно.
как 325мм ? :roll: да няма грешка някаква 32.5 ли имаш предвид?

Ще съм много благодарен ако може да го премериш по-обстойно.

Нещо не мога да кача картинка към съобщението че да е по-ясно, но за изработката мисля че са ми достатъчни:
- размера на отвора в който се захваща разпред вал.
- височината на тоя отвор нагоре, така че да не опира в нищо като се сложи
- приблизителна дебелина на планката от която е изработен фиксатора
- и общата ширина на инструмента (хем че тя може да се вземе приблизително и направо от главата на двигателя както си е с капака)
nick
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 7:46 pm

Мнение от nick »

Колеги,
DGM явно не влиза във форума и не можах да се свържа повече с него във връзка с предния пост, пък той разполагаше с информацията която търся ... :?

Някой друг няма ли да се намери който има такъв инструмент да му премери размерите?

Благодаря.
niiiki

Мнение от niiiki »

Намери ли ги :?: :?: :?: Ако не си пиши имам ги и двата модела :!: :!:
nick
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 7:46 pm

Мнение от nick »

Колеги, явно нито DGM нито niiiki влизат редовно във форума защото не успявам да се свържа с тях нито по мейл нито ЛС. :?

Все още се опитвам да намеря размерите на въпросния инструмент.
Търся безуспешно от много време, питах къде ли не.

Ето я все пак и картинката:
Изображение

Това което трябва да си направя е инструмента за фиксиране на разпределителния вал (аналог на 11 3 090 от картинката) и ми трябват малко точни размери.

Знае ли някой какъв ТОЧНО е размера на тая квадратната планка за фиксиране на разпределителния вал и ориентировъчно колко трябва да е висок процепа в интрумента че да не опира никъде като се постави.

Ако някой има под ръка разглобен М21 двигател със свален капак на разпред. вал или пък направо въпросния инструмент, ще може много лесно да премери с шублера тая планка.

Благодаря предварително, много ще съм задължен! :)
niiiki

Мнение от niiiki »

Това са размерите на вала32,5мм ина 525 -34,5мм ена 524
Незнам как се качват картинки иначе имам точни . :oops: :oops:
nick
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 7:46 pm

.

Мнение от nick »

Благодаря ти много :)
тоя размер от сума ти време се опитвам да го разбера какъв е.

ПП Картинки нещо и аз не разбрах точно как да кача, но го "излъгах" като си ги качих на друго място и тук ги копирах като линк заграден [Img] тагове.

Ако разполагаш с някакви допълнителни данни, моля те прати ми на емайл: nvelev@eastisoft.com
Публикувай отговор