common rail

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: common rail

Мнение от VOLUMAX »

rangel1 написа:Ето за това говорим http://www.injectronix.com/products-cr. ... zAodhwjy0A

Да ве да , купи си такъв китайски боклук и после си гледай сеира :mrgreen:
КТМ is the BEST fuck the rest !
rumensr
КОЛЕГА
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Дек 16, 2009 7:14 pm
Местоположение: Варна

Re: common rail

Мнение от rumensr »

Aspar написа:Може но трябва да се прекодира ецу за новите (стари ) дюзи.
Това за всички марки дюзи ли важи.
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: common rail

Мнение от Aspar »

rumensr написа:
Aspar написа:Може но трябва да се прекодира ецу за новите (стари ) дюзи.
Това за всички марки дюзи ли важи.
След евро 3 бош задължително за другите марки не сам запознат на 100% но и те имат кодировки .
ico001
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 1:50 am
Местоположение: Червен бряг

Re: common rail

Мнение от ico001 »

на всички цди та ли се адаптират дюзите :oops:
NOname
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 10:27 pm

Re: common rail

Мнение от NOname »

http://www.youtube.com/watch?v=f5D0SyjHMZw
Следва продължение ...
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: common rail

Мнение от mitko »

Това е пълен смях . На 90% от нижекторите който съм изхвърлил соленоида работи супер а не пуска . Това не е никъква проверка ,а залъгалка . Ако не провериш тоя инжектор как разпръсква и как му е обратното гориво няма смисъл да се занимаваш.

regards
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: common rail

Мнение от bobolin4o »

NOname написа:http://www.youtube.com/watch?v=f5D0SyjHMZw
Следва продължение ...
Това може да се използва и като ИЗСТРЕЛВАЧ НА БАКУГАН :mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
NOname
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 10:27 pm

Re: common rail

Мнение от NOname »

Това, което се вижда в клипа е ПИЕЗО ДЮЗА SIEMENS (соленоид тук няма място). Снимах я разглобена поради две причини:
1. за да се види, че устройството управлява пиезо елемента.
2. не разполагам с помпа в къщи за да покажа как пръска.
Благодарение на любезното съдействие на г-н Дойчинов (DAF сервиз) бяха изяснени неясните моменти, които възпрепятсваха управлението на пиезо дюзите. (управляващото напрежение се оказа по-високо, просто едно завъртане на потенциометър, но от страх да не повредя дюзата ~700 лв. загубих една година време в търсене на информация, налягането при което отваря е около 220 атмосфери)
Тези дни ще направя клип с пръскаща дюза, надявам се тогава смехът да е още по-голям.
kaloqnmladenov
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 6:43 pm

Re: common rail

Мнение от kaloqnmladenov »

Важно е удоволствието някой ходят по к...ви други правят пари трети се кефят на направи си сам такъв е живота и реалната действителност така че няма кво да се чудите на фенове като мен :D :D :D правилно колега а схемата равоти
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: common rail

Мнение от rangel1 »

Абе то че ще тръгне и че ще работи перфектно е ясно но не разбирам що си хабиш клавиатурата да обясняваш
на баш майстори дето са сменили хиляди дюзи и са ги измислили тия работи пък и обичат да притежават маркова техника за хиляди левове пък и макар да е възможно да свършиш същото с многократно по малко инвестиции но като могат да ги изкарват ,могат и да ги дават за квото си пожелаят :roll:
Жалко ми е че веднага почват да се бъзикат с някой който се опитва да направи нещо вместо да се опитат да помогнат кой с квото може но такъв е живота всеки да се спасява :idea: Тъжно но думичката КОЛЕГИ е валидна
само за фантастичните романи(трябваше да го разбера по рано но по добре късно от колкото никога) :idea:
qalite
КОЛЕГА
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 6:38 am

Re: common rail

Мнение от qalite »

rangel1,пак ли остана без работа?Много добре знаеш,че такива неща в България няма как да се случат,нож в гърба да ти забият,да приказват глупости зад гърба-да,но колегиална помощ-никога!Говорили сме по въпроса :mrgreen: Утре ще мина да се почрпим с лукчета и да ти върна дигиталният иструмент за помпите на HDI
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: common rail

Мнение от ivanovbg »

Доста почетох тая тема и реших и аз да си кажа мнението.
Аз съм диагностик и за мен е важно да установя точно от къде идва проблема.После всеки по сръчен с ключета или поялник може да го отстрани.
Та по темата:Тестера за дюзи има смисъл ако се занимавам с ремонта им иначе за мене няма.Най-добрия тестер е самата кола.Винаги можеш да видиш колко пръскат дюзите на празен ход,колко връщат,налягането в рейла и коефициента на запълване на импулсите на регулиращия клапан.Оттам нататък не е проблем ако си запознат с нормалните показания да дадеш вярна диагноза.И може би тук идва мястото на тоя форум.Постоянно излизат много нови модели двг и не всеки има възможност да се запознае с всеки от тях.Момента идва като ти дойде такава кола и аз съм благодарен на хората които са ми помогнали със съвет или информация.
60 процента от проблемите с дюзите не са се оправили след ремонта им а с нови и клиентите са били по доволни защото е станала колата на деня.Може би такива са възможностите -не искам да обиждам никого,но след ремонт много често дюзите започват да връщат въздух през връщащото гориво(независимо че пръскат и връщат горивото добре) и при усложнен горивен филтър-визирам пежо ,рено, ситроен и др. просто няма спасение.
Разбирам малко от електроника и според мен един комп втора ръка със съответното управление(и излъгване) би станал най добрия и евтин комутатор и не само.По скоро три, един за бош , един за делфи и един пиезо.Между другото от една пиезо дюза би станал добър излъчвател за почистваща вана,както от свещ става прекрасен бързозагряващ 12 волтов поялник.
За сега това е от мен :D И отново много благодарности. :D :D :D
А моята максима е че от новото е по хубаво само чуждото :D :D :D
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: common rail

Мнение от mitko »

Ето най сетне адекватен отговор , а не чесане на пръсти по клавиатурата от нямане на работа . :D Когато разполагаш с добра апаратура това което иска rangel1 да проверява се вижда на самия автомобил . Стендоването на един инжектор е много сложна процедура . Не е само да се види дали работи или не ! Документацията ,която изчетох за 6 вида стендове ме доведе до крайното решение ,че всяка самоделка извършва 10-20% от това което стенда прави . Добрите стендове имат заложени данни за определена марка инжектор модел и автомобил на който е монтиран .Това означава 100% адекватно изпитване като се имитира до 90% работата на инжектора в цилиндъра.Oт там стигнах до решението че нямам толкова време за губене да правя самоделки след като немога да изпитъм инжектора подобаващо и да знам че съм си заслужил дадените пари .Или по точно казано няма да вземам пари за измама на клиентите!!
Ето и пример за добър стенд http://carbonzapp.com/downloads/DIESEL% ... 20CRU2.pdf

PS : До rangel 1 . Както искаш мислиш , както искаш работи ,но хората са казали мнооооого отдавна С ПРАДНЯ БОЯ НЕ СТАВА!

regards
NOname
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 10:27 pm

Re: common rail

Мнение от NOname »

Поправете ме ако греша, но тук никой не си поставя за цел да убеждава хората как да тестват дюзи и с какъв стенд да го правят живеем в уж демократична държава, уж сме умни хора всеки може да сам да прецени. Не мога да разбера от къде се взима тая "хищност" с която се напада някакъв самоделен тестер, в този форум има и други теми...
Ако някои хора се опитват да правят боя от съответния "газ" убедителна молба - не съдете по себе си за останалите.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: common rail

Мнение от ivanovbg »

NOname написа:Поправете ме ако греша, но тук никой не си поставя за цел да убеждава хората как да тестват дюзи и с какъв стенд да го правят живеем в уж демократична държава, уж сме умни хора всеки може да сам да прецени. Не мога да разбера от къде се взима тая "хищност" с която се напада някакъв самоделен тестер, в този форум има и други теми...
Ако някои хора се опитват да правят боя от съответния "газ" убедителна молба - не съдете по себе си за останалите.
Не е въпроса да нападаме някой-далеч съм от тая мисъл.Просто с тоя самоделен тестер може да се провери дадена дюза дали в общи линии пръска и колко връща евентуално ако е с помпа и толкова,а дали е в нормите?А още по малко може да се даде някъкъв код.Би имал смисъл само за дюзи 2ра ръка да си спестиш монтажа..В интерес на истината незнам даже и какво означават тия цифри и букви-само ги въвеждам където трябва и готово.А и не виждам смисъл да зная чак толкова.Виж дюзите за бензин са друго.Там има смисъл.Е това е.Приятна почивка :) :) :)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Заключено