проблем с роно сценик РХ4 1,9 дци 102кс

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
gilstorf
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Мар 31, 2013 4:11 pm

проблем с роно сценик РХ4 1,9 дци 102кс

Мнение от gilstorf »

малко предистория колата дойде на въже изфорсирала се и я изгасили след проверка на кулер-пълен с масло турбото олято цялото .Горепосочените проблеми отстранени . При запалване мотора се тресе все едно е скочила зъб и мири6е на сурова нафта. проверих зацепването -ок. Някои с някакви идеи?
bayov
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:23 pm
Обратна връзка:

Re: проблем с роно сценик РХ4 1,9 дци 102кс

Мнение от bayov »

крива биела
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: проблем с роно сценик РХ4 1,9 дци 102кс

Мнение от Todio »

Спукано бутало.
Stoilkata
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:08 pm
Местоположение: Айтос

Re: проблем с роно сценик РХ4 1,9 дци 102кс

Мнение от Stoilkata »

мери налягане в цилиндрите и пак провери ангренажа
gilstorf
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Мар 31, 2013 4:11 pm

Re: проблем с роно сценик РХ4 1,9 дци 102кс

Мнение от gilstorf »

след сваляне на дюзи и преглед с камера се установи липса на част от челото на 4то бутало. не сам ги свалил още от блока да огледам и другите за пукнатини. Рендака бил купен регистриран и тръгнал за Балчик навръ6тене се изфорсирал и ми дойде нов внос :D . Утре вадя бутала и биели.
gtg1973
КОЛЕГА
Мнения: 57
Регистриран на: Пон Сеп 30, 2013 9:24 pm
Местоположение: Бяла Слатина

Re: проблем с роно сценик РХ4 1,9 дци 102кс

Мнение от gtg1973 »

Преди няколко години имах подобен случай.След като се изфорсира мотора установих счупена турбина.Смених я и почистих маркучите и интерколера.След това двг. работеше много лошо,неравномерно на 3цил.и пушеше мноро бял дим.Свалих главата защото бях сигурен че има крива биела,но се оказа че всичко е наред и се набутах с излишен ремонт за моя сметка.Изпратих след това дюзите за проверка и се оказа че едната и блокирал разпръсквач и от нея излиза повече нафта.Колегата ,който прави тези дюзи ми обясни ,че е имал и други подобни случаи.След ремонта на тази дюза/100 лв./ двигателя заработи нормално.
Публикувай отговор