омега Б 2.5тд-труден старт

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от presko79 »

колеги работя по една омега с небезизвестния ТДС мотор,та вьпроса е ,колко трябва да бьде стартовата порция гориво,в милиграми,и влиянието на по ниските обороти на празен ход .та значи разполагам с Опел-сканер, оборотите ги вдигнах защото бяха 650,но виждам че е вьзможно да променя стартовата порция гориво,защото колата пали трудно топла и студена.профилактирана е като мотор всмисьл има вятьр в цилиндрите,сменени са вериги и колелета по агренаж преди 3-4 м.проверена е за наличие на вьздух в системата и т.н.
Бензина е за измиване на дизелови части.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от bobolin4o »

presko79 написа::?:
Колко е порцията на празен ход при загрял двигател? А аванса?
И каква е точно системата? Може и номер по БОШ...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от presko79 »

празен ход -1.2 мгр. номинална (работна )порция 3,5мгр. максимална 20 мгр. системата е ДДЕ 2.1 ГНП бош сномер ....994.аванса е % на 3,5 -3,6
Бензина е за измиване на дизелови части.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от bobolin4o »

presko79 написа:празен ход -1.2 мгр. номинална (работна )порция 3,5мгр. максимална 20 мгр. системата е ДДЕ 2.1 ГНП бош сномер ....994.аванса е % на 3,5 -3,6
Ми така като гледам трябва да докараш 3,5-4 милиграма на празен ход...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от presko79 »

оф моя грешка тя при празен ход е толкова3.5 . но при стартиране е 1.2 ,като запали става колкото трябва.интерсува ме колко трябва да е по време на работа на стартера
Бензина е за измиване на дизелови части.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от bobolin4o »

presko79 написа:оф моя грешка тя при празен ход е толкова3.5 . но при стартиране е 1.2 ,като запали става колкото трябва.интерсува ме колко трябва да е по време на работа на стартера
Възможно е скенера да не показва вярно...
По принцип нужното количество за старт на всички дизели варира в зависимост от температурата между
60 и 15 милиграма.
Само на контакт има ли някаква стойност различна от "0"?
В интерес на истината точно с такова животно не съм се сблъсквал... ама едвали е нещо извънземно...
И ако обичаш дай пълния номер - на ECU.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от presko79 »

номер ЕКУ ,утр вечер ,ако не я оправя утре ,че стана маса време и колата трябва на човека.стоиности при контакт няма по различни от 0 ,пьк и аз невиждам как да има .какво имаш впредвид за тия стоиности? пьк и как стартова 60 мгр? не вдявам откьдв толкова ,тя пьлна гас е 20-25 ?
Бензина е за измиване на дизелови части.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от bobolin4o »

presko79 написа:номер ЕКУ ,утр вечер ,ако не я оправя утре ,че стана маса време и колата трябва на човека.стоиности при контакт няма по различни от 0 ,пьк и аз невиждам как да има .какво имаш впредвид за тия стоиности? пьк и как стартова 60 мгр? не вдявам откьдв толкова ,тя пьлна гас е 20-25 ?
Това е най-общо казано, в зависимост от марката и модела - при минус 30 градуса...
А максимума е поне 35 милиграма - на пътя...
Ако на пътя не впръсква повече от 25мг. - проблем с дебитомер или турбо, ако няма дебитомер, щото не знам каква е тая Омега, само турбо... не е изключено грешно отчитане на температура...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от presko79 »

брат,проблеме е че не пали,ни топла ни студена и това от оня ден изведньж.като запали мьрка като коте ,може да оставих чаша с вода отгоре на мотора няма да мрьдне ,вьрви повече от прилично има разходомер,по новия мотор е X25DT s DDE 2,1 .турбината е ок.смених и стоп клапана профилактично ,докато вьрти стартера слагам пробна лампа по него и на др.места .има ток ,интересното е че понякога пали 10 от раз а след час два неще изобщо. грешки не записва никькви.направо ме е смаяла
Бензина е за измиване на дизелови части.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от bobolin4o »

presko79 написа:брат,проблеме е че не пали,ни топла ни студена и това от оня ден изведньж.като запали мьрка като коте ,може да оставих чаша с вода отгоре на мотора няма да мрьдне ,вьрви повече от прилично има разходомер,по новия мотор е X25DT s DDE 2,1 .турбината е ок.смених и стоп клапана профилактично ,докато вьрти стартера слагам пробна лампа по него и на др.места .има ток ,интересното е че понякога пали 10 от раз а след час два неще изобщо. грешки не записва никькви.направо ме е смаяла
Добре де, разбрах, че не пали, ама въпроса ти беше за количество за стартиране... другото чесахме...
Та количеството трябва да е не по-малко от 10 милиграма при заврял двигател. Тия 1,2мг хич не са добре, ако е вярно.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от presko79 »

проблема е решен ,задрьстена цедка и резервоар
Бензина е за измиване на дизелови части.
stoianRX7
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:54 pm

Re: омега Б 2.5тд-труден старт

Мнение от stoianRX7 »

добре че има tds haha
Публикувай отговор