KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

Мнение от vankopestera »

Здравейте колеги имам 2 пиания:
Първо правя една KIA CLARUS 98 г. 1.8i. Не пали - има всичко датчик колянов вал, датчик разпределителен вал и съответно и зацепването е добре, захранвания и маси са ОК, дори се учудих - чете се с КТС500 - има и актуални стойности, грешка има само една и тя е номер 200 - непозната грешка. Не можах да намеря информация за такава грешка в ЕСИ-то са до 169. Имам съмнения за имобилайзер - правих си експерименти като махна чипа и мига лампа ИММО, но когато изключа компа тази лампа не мига, което означава, че дори и ако са разсинхронизирани няма да се размига както е в случая - лампата светва и след 2 сек си гасне. Някой ако има по подробна информация за кодовете на KIA ще съм благодарен ако може да каже каква е тази грешка.

Вторият ми въпрос е дали някой знае при КТС500 какво представлява адаптера за NISSAN защото струва към 900 лв. до колкото знам а мисля, че са просто някакви съпротивления.

Забравих да спомена, че KIA-та няма искра а дюзите щтракват 1 или 2 пъти испират.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Re: KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

Мнение от sporttech »

... дай контакт , върни го , дай пак контакт , върни го , дай пак контакт и пали ... трябва да се случи в рамките на 5 секунди ... пробвай .... някой от корейците имат такъв изчанчен имобилайзер :)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

Мнение от ivanovbg »

Опитай да влезеш през обд а не през киа и тогава виж коя е.Неразпознатите грешки обикновенно са механични и екуто не може да ги свърже с никой датчик или не чете правилно кодовете.Би трябвало да си погледнал гориво и искра?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

Мнение от vankopestera »

Към колегата sporttech - нищо не става с даване и връщане на контакт.

Към колегата ivanovbg - колата няма ОБД, а иначе съм проверил компа на всяко краче какво идва и няма нещо което да не отговаря на техническата документация.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

Мнение от rangel1 »

:roll:
Последно промяна от rangel1 на Нед Мар 14, 2010 9:54 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

Мнение от ivanovbg »

vankopestera написа: Към колегата ivanovbg - колата няма ОБД, а иначе съм проверил компа на всяко краче какво идва и няма нещо което да не отговаря на техническата документация.
Нищо не казваш ток бензин има ли?Пръсни и малко бензин в колектора.Мисля че от там трябва да започнеш.Трие ли се тая грешка?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

Мнение от vankopestera »

Колега явно не си ми прочел първия пост - там съм обяснил, че упрвление на бобините няма, а импулса на дюзите се появява 2 пъти и изчезва.

Към rangel1 - P0200 е OBD код а тази кола няма OBD. Иначе за Nissan адаптера си прав, че е по-добре да се вземе тестер специално за марката, но по принцип смятам след няколко месеца да си взема Launch X-431 и мисля, че ще си реша проблемите. А вчера в нета попаднах на схема на адаптера и наистина има 2 резистора, но единият е от някакъа извод Nissan CLK който не е изведен на универсалния кабел а буксата ми към КТС-а не съвпада с тази на схемата и не искам да рискувам да не си прецакам тестера.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

Мнение от ivanovbg »

vankopestera написа:Колега явно не си ми прочел първия пост - там съм обяснил, че упрвление на бобините няма, а импулса на дюзите се появява 2 пъти
Колега,понеже аз работя с Модис на Сън и там тези коли ги чета през нисан,тойота а там стандарта е EOBD2 и ключа който го слагам се използва за ваг групата.За обд на другите коли използвам друг ключ и с него не става затова ти казах да опиташ през обд.Куплунга би трябвало да е 16 краков или бъркам?Ако е с 20 краковия пробвай на мигащ код,както пише тук- http://www.troublecodes.net/Kia/
Не бях прочел най отдолу какво пише.Това ми прилича на липса на синхронизация на колянов -разпределителен вал.Ако имаш двулъчев осцилоскоп провери синхронизацията,или зацепването на ремъците.Докато не разбере компа къде е първи цилиндър няма да пусне искра.Нищо чудно и да имаш влага в компа.
Днес ще видя дали без кола ще мога да изкарам на моя тестер грешките и да видя има ли такава и ще ти пиша,че в това отношение е малко бъгав.
Последно промяна от ivanovbg на Пет Фев 05, 2010 8:26 am, променено общо 8 пъти.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

Мнение от ivanovbg »

rangel1 написа:Тая грешка е май P0200 проблем с веригата на инжекторите поне така ми излиза на мен :roll:
А за нисаните нито имам ктс нито кабел но до колкото разбрах май няма съпротивления само просто японски разбирания за техника те за това и искат и толкова.Пък и ако си решил да даваш толкова пари за паразитен кабел
по добре се разрови и ще си намериш кабел само за нисан 1 и 2 поколение кото ще ти излезе поне на половина и ще ги размазва поне 10 пъти повече от ктс с новите не съм запознат но мисля че с тях вече ще се оправя кан клипа :roll:
А аз старите нисани ги оправям с мигащия код и нямам проблеми,даже са много лесни-по лесни от опела :)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

Мнение от vankopestera »

Аз между другото за мигащия код забравих да пиша - пробвах още преди да го чета с КТС-а и не изкара нищо. Лампата светва за 2-3 сек. и после гасне и толкова. След това се вързах с КТС-а и се появи тая грешка 200.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: KIA CLARUS 1.8 - Грешка 200?

Мнение от vankopestera »

Здравейте, колеги, KIA-та се оправи. След като вече бях сигурен че проблема е или гръмнало ЕКУ или разсинхронизирано имо и не можех да направя нищо повече клиента си я закара в KIA - Пазарджик. Там са я прочели и наистина се е оказало имобилайзер, при което са я напаснали и колата е запалила.
Най интересното е, че са му казали че тестер за старите модели има само един в България - в София и си го пращали по куриер когато се наложи на някой сервиз извън София.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
Публикувай отговор