Мерцедес C200d....стартера????

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Мерцедес C200d....стартера????

Мнение от dexter »

Здравейте, на простия мерцедес C200 D -96 год.- от време на време не завърта стартера , или е конт. ключ или..гледам в аутодатата ми дава 2 вида инсталации- при единия кл50 директно към тяговото реле, при другия вид обаче : от клема 50 минава през някъв прекъсвач-BAROMETRIC PRESSURE SWITCH [ BARO]....даден е като обикновен прекъсвач през който минава линия 50-, Може там да се губи тока -ако го има тва нещо ?? Въпросчето ми е къде се намира и кво е туй нещо ?? рових ма никаде го нема нарисувано, в TOLERANCE DATA, ВЪОБЩЕ НЕ СА ЧУВАЛИ ЗА НЕГО?????? Благодаря.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мерцедес C200d....стартера????

Мнение от ivanovbg »

а сети ли се да закачиш една пробна лампа на стартера като не върти и да видиш за какво иде реч преди да се ровиш по схемите? :lol: :lol: :lol:
Ако го прави отвреме на време ,остави я лампата с по дълги жици на предното стъкло и гледай.99% е стартера :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Мерцедес C200d....стартера????

Мнение от dent »

Колегата Ivanov остави само един процент, но аз съм имал 2 случая със неработещ клеморед на контактния ключ и двата бяха със същите симптоми "когато си реши не върти стртера" демонтажа е леко сложен но не и невъзможен. Но първо се овери, че не е проблем със стартера.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мерцедес C200d....стартера????

Мнение от ivanovbg »

и аз съм имал два но съм имал и двеста стартера-лампата ще покаже :lol:обикновено са износени четки -докато държиш на стартер и той не върти ,някой да го лупне с чука и тръгва.Това в случай че нямаш лампа :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
sariev
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 5:35 pm

Re: Мерцедес C200d....стартера????

Мнение от sariev »

Често съм срещал при тези автомобили счупен края на патрона.В началото пали когато си иска но след това няма и контакт.
Публикувай отговор