Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
bobisimeonov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 4:10 pm

Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

Мнение от bobisimeonov »

Привет на всички. След дълго мислене реших да споделя проблема си с един диаг. кабел (опел скенер)на Ком порт , pcmcia to rs232 адаптер и лаптоп acer aspire 5052.
Та проблема е следния: Преди 2месеца закупих от колега диаг.кабел опел скенер правен по оригинален такъв а именно домашно производство. Колегата ме увери че работи на 100% и ми го прати. Аз си купих pcmcia адаптер от Sklad66 (китайски с уверението че работи перфектно) и след като ги събрах 3те неща заедно почнаха ядовете. Не иска да се върже и не иска. Върнах го на моя познат който е от Казанлък (Жоро) заедно с адаптера и след 2 дена човека ми каза че всичко се връзва перфектно. Дори ми направи клип. Да така беше. като си го взех някакси успях да го подкарам , а на 3ти порт , а на 4ти. Странното е че тоя адаптер като му инсталирам драйверите ми изкарва че имам 2порта на устройството ,а то е само с един дефакто. И постоянно ми се местят портовете , от 1ви до 9ти. Ааа, и като го закача на Engine Management, работя по него и после излеза в главното меню и реша примерно да го закача на Airbag или T.C. не иска да се закачи. Защо така? От лаптопа ли е , от адаптера ли е? за 2 месеца успявах да го закача 3 пъти общо. Вече ми писна от тея ком портова, адаптери . дайте мнение как може да го излъжем и да си седи на един порт само без да шарка нагоре надолу .
иначе данните са :
уиндоус ХП
година съм задал 2008
компа ми няма сериен ком порт иначе е двуядрен на 2.2гхз 2гб рам и така нататък

Ето шотове:

ето адаптера :
Изображение

кабела:
Изображение

и това как излизат два порта на адаптера
Изображение

Мерси на всички отзовали се предварително. Поздрави.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

Мнение от ipivan »

Аз също имам Опел Скенер собствено производство,работя на КОМ9.
Днес трябваше да тествам една Вектра Б X20XEV,ABS и TC.
Когато светят лампите на ABS и TC,не може да се свърже.
Размърдах няколко букси,лампите изгаснаха и се свързах.
Това се повтори няколко пъти,а с други блокове се свърза без проблем.
При светещи лампи и колегата от съседния сервиз с KTS не можа да се свърже.
Проблема най-вероятно не е в Опел Скенера.
А тези Вектри им прави проблем модулатора.

Поздрави
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
motronic
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 11:22 pm

Re: Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

Мнение от motronic »

Картите PCMCIA са големи боклуци.От две такива не ми тръгна нито една и си взех лаптоп с реален ком порт.С него Карсофта ми тръгна от раз без проблем.Смятам че това е кардиналното решение за работа на тестери на ком порт.Успех
bobisimeonov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 4:10 pm

Re: Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

Мнение от bobisimeonov »

Бе май по евтино ще ми излезе да си купя скенер на УСБ порт , отколкото да купувам друг лаптоп.

Между другото при мен няма ТЦ и АБС които да светят. Единственото което ми свети е чек енджина а именно грешка в датчика на разпределителните валове в случая.
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

Мнение от ditex »

Наистина идеалното решение е вгрден COM порт на дъното, но с посочената по-горе PCMCIA карта ако не е дефектна ще стане също добре. Реалния и COM порт е този с по-големия номер. Примерно ако е COM3 и COM4 реалния е COM4. И него (само 4) можете да си го настроите да е COM1, рестартирате компютъра и да си работите.
??-!!
bobisimeonov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 4:10 pm

Re: Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

Мнение от bobisimeonov »

ditex написа:Наистина идеалното решение е вгрден COM порт на дъното, но с посочената по-горе PCMCIA карта ако не е дефектна ще стане също добре. Реалния и COM порт е този с по-големия номер. Примерно ако е COM3 и COM4 реалния е COM4. И него (само 4) можете да си го настроите да е COM1, рестартирате компютъра и да си работите.
Не става. Сменял съм портовете като тръгна от 1ви и стигна до 9ти ( 9 е макс-а на позволените в опелскенер-а) дори и с рестарт пак не става. рядко и трудно, което те демотивира да се занимаваш и с кола и с диагностика. Нещо такова :roll:
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

Мнение от renene »

По принцип е малко несериозно да казваш че правиш диагностика с такъв кабел :lol: купи си нещо което върши работа и не е домашно производство.И компа май трява да смениш марките за тая работа са няколко няма да изброявам,но едната от тях е DELL.Не се заяждам това е съвет.
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

Мнение от delio »

renene написа:По принцип е малко несериозно да казваш че правиш диагностика с такъв кабел :lol: купи си нещо което върши работа и не е домашно производство.И компа май трява да смениш марките за тая работа са няколко няма да изброявам,но едната от тях е DELL.Не се заяждам това е съвет.
моят сненер го пробвах в началото като го купих да работя на такъв преходник но не стана иска си чист ком с ком от дъното вече години работя така без проблем
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

Мнение от presko79 »

Да ползвам темата.
И аз от доста отдавна имам таквоз ти ми чудо Опел сканер.
Прави ми впечатление че ,изчезнаха показанията за дебитомер на Омега Б Х25ДТ моторите ,които са вьоражени с такьв след 96 лето.
Рових бая немога да схвана как се случва .Често са такива коли при мене и бива да го виждам разходомера
Бензина е за измиване на дизелови части.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

Мнение от rangel1 »

Ами просто изхвърляте всичко що имате на ком ако нямате реален такъв :lol:
или си тровите нервите с разни карти и виртуални нещица :lol:
или се сдобивате с реален ком(което е най добрия и задължителен вариант защото има много ценни неща които бутат по ком но са старинни и няма да имат наследници на усб а ще са актуални поне още 15години :!: )
Тва е факт но защо е така :?: Вече незнам дали и господ знае щото съм питал много програмисти хакери хардуериси и кво ли не и нищо :twisted:
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с диагн.кабел, pcmcia-rs232 или лаптоп

Мнение от traqnsavov »

Аз имам едно лаптопче тинг пат 600 със реален компорт давам го за 50 лева...
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Публикувай отговор