Ланча Либра 1.8 16V - прегрява

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Jambo6a1
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 9:06 pm

Ланча Либра 1.8 16V - прегрява

Мнение от Jambo6a1 »

Става въпрос за либра 1,8 с газов инжекцион ланди ренцо IG1 - омегас. Клиента се оплака , че както си кара и изведнъж стрелката за температурата се вдига на 130, светла лампата че е прегряла и се вклчват перките. Беше вкарала грешка Р0655 - Engine Hot Lamp Output. Грешката се изтрива и не се запаметява отново. Сменихме температурния датчик и пуснах клиена да си ходи. След два дни се върна и каза, че е почнала да гасне на бензин като светне лампата за водата, на газ върви. Изчезна оборотомера и празния ход. Сменени са таблото и компа на колата. Оборотомера и празния ход се появиха, но пак светва лампата за водата и колата гасне. Пуснах нов кабел от датчика до таблото, данеби да е протъркан кабела някаде и да замасява, но и това не помогна. Проверени са захранванията и масите на компа, връзката м/у темп. датчик и компа, масите на мотора и купето. Нищо не ми идва вече на акъла, помагайте
thagang
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 1:34 pm

Re: Ланча Либра 1.8 16V - прегрява

Мнение от thagang »

И аз имам същият проблем, и всичко е мерено и е редовно само температурата и лампата са ми проблем.
Ако имаш някакво развитие пиши. Поръчах ново табло за проба, но и то ми дава същият проблем.
yanpet
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 11:13 am

Re: Ланча Либра 1.8 16V - прегрява

Мнение от yanpet »

А газовата от къде взема сигнал за температурата за да превключи от бензин на газ (ако въобще е такава схемата) ? Да не би там да е проблема?
Jambo6a1
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 9:06 pm

Re: Ланча Либра 1.8 16V - прегрява

Мнение от Jambo6a1 »

Газовата не е вързана никаде, само прекъсва дюзите - проверена е. В самия изпарител е темп. датчик и от там взима сигнал. :roll:
Публикувай отговор