Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
MKuzev
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 1:31 am
Местоположение: София

Re: Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

Мнение от MKuzev »

Колега, ако все още не си решил проблема - тази Фабия датчик за абсолютно положение на волана няма, има само датчик за ускорение на волана (градуси/секунда) и това е точно тоя датчик на рейката дето е. Чете от един диск на пиньона. На TRW система този датчик често дефектира. Работата му се проверява с ВАГ КОМ (или ВАС) на група 44-Steering, живи данни, на първа или втора група втората стойност е в градуси/секунда, като въртиш волана наляво-надясно трябва да се променя, при покой е нула.
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

Мнение от Ilko »

Ами още не съм я направил тази Шкода.
Все я отлагам или пък клиента няма време да я остави (колата е такси).
Този датчик на рейката, първо го смених с друг, който не съм сигурен дали работи, ама пък ще е голям късмет и двата да са дефектни...
Освен това, както съм написал и назад в темата като изключа този датчик вече записва друга грешка.
Като имам някакъв резултат ще напиша.
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

Мнение от galin »

Колега, виж изчети и мотора на тая кола. Имах подобен проблем с Поло 2005 дизел. По време на движение му стягаше волана и след няколко километра се оправяше, демек ел. помпата спираше. На диагностика на волана нямаше нищо, но имаше грешка при мотора датчик разпределителен вал. Изтрих я пръснах му буксата с контактен спрей и заработи. Заради cam sensor на зафира не и работеше ESP-то и TC. Дано съм ти бил полезен до някъде.
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

Мнение от Ilko »

Ами мотора записва грешка за помпата - "сензор за количество" и нещо за динамото :lol: ,ама вече не помня какво точно...
Това за динамото и мен ме съмняваше, ама собственика тврди, че и преди си я имало тази грешка и си работела хидравликата...
Напрежението иначе е нормално и не можах да ги накарам да си ремонтират динамото.
Все пак е такси и повечето колеги знаят как стават нещата там.
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

Мнение от dyaneff »

Колко волта показва динамото ?
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

Мнение от gt40 »

На тези не е въпроса във волтажа. Генератора е с допълнителен извод, който е свързан директно с компа на инжекциона. Ремонта е неизбежен, щото като ефект освен грешката дава и консумация. Но при такси, дето не се гаси, последното не е фатално.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

Мнение от ipivan »

gt40 написа:На тези не е въпроса във волтажа. Генератора е с допълнителен извод, който е свързан директно с компа на инжекциона. Ремонта е неизбежен, щото като ефект освен грешката дава и консумация. Но при такси, дето не се гаси, последното не е фатално.
А тази връзка от генератора към компа каква роля играе,че съм я срещал и при други автомобили а информация не намерих?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
MKuzev
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 1:31 am
Местоположение: София

Re: Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

Мнение от MKuzev »

...Ей тва с грешката в компа на мотора е много важно - ако записва "Alternator DF terminal - signal too low" (или нещо подобно), алтернаторът не зарежда, и лампата на таблото НЕ свети (дори и при контакт), провери буксите отпред на една планка на скоростната кутия. Две букси са, двойни, с тънки жици - едната за компресора на климатика, другата е за алтернатора - характерен проблем за модела е да се късат тези жици.
HATAN
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:02 pm

Re: Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

Мнение от HATAN »

MKuzev написа:...Ей тва с грешката в компа на мотора е много важно - ако записва "Alternator DF terminal - signal too low" (или нещо подобно), алтернаторът не зарежда, и лампата на таблото НЕ свети (дори и при контакт), провери буксите отпред на една планка на скоростната кутия. Две букси са, двойни, с тънки жици - едната за компресора на климатика, другата е за алтернатора - характерен проблем за модела е да се късат тези жици.
здравей колега,
причината за грешката в алтернатора е прекъснат кабел точно до двупиновата букса намираща се пред скоростната кутия.
включи мултицета към акумулатора,запали колата и ако не зарежда,изфорсирай двг над 3000об/мин.ако започне да зарежда 1000% прекъснат кабел (най често пред скоростната кутия между кутията и радиатора има няколко букси,всички фабии късат кабелите там)
относно датчика е възможно помпата на волана да спира да работи при ниско напрежение на акумулатора(изпитал съм го на гърба си)
оправи инсталацията.зареди акумулатора.запали колата и включи диагностиката.влез в адрес 08-хидроволан,четене на живи данни(08)
канал 02 и виж при въртене на волана дали ти отчита завъртането на волана в градуси за секунда.ако няма промяна и при въртене на волана стойноста във второ поле си остава 0, то датчика ай вероятно си е заминал(не изключвам възможноста и за дефект в помпата ,затова винаги пробвам с датчик от работеща кола преди да дам 100% диагноза-датчик)
желая успехи
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

Мнение от gt40 »

ipivan написа:
gt40 написа:На тези не е въпроса във волтажа. Генератора е с допълнителен извод, който е свързан директно с компа на инжекциона. Ремонта е неизбежен, щото като ефект освен грешката дава и консумация. Но при такси, дето не се гаси, последното не е фатално.
А тази връзка от генератора към компа каква роля играе,че съм я срещал и при други автомобили а информация не намерих?
До колкото съм попадал на информация, инжекциона може да коригира напрежението при разни товари, климатик и т.н.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Шкода Фабиа - проблем с хидравликата

Мнение от rangel1 »

Общо вето това с генераторите е голям проблем :roll:И ас търсих и нищо чсно не намирам :roll:
Само се съмнявам че са няколко типа на връска между компа и генератора :idea: При едни компа управлява всичко като полсва тъй нареченото реле само като управляваша каскада ,при други се намесва в работата на релето,при трети само следи като шеф горкото реле без да му се намесва в работата,при четвърти си гукаме по кан........
Абе ако съм прав в теорията си май ще трябва да се научим да си понмагаме и се уважаваме като колеги(нищо че някой си мислят са богове)щото нещата вече стават доста дебели и сложни.И в крайна сметка не е ли по важно да помогнем на колега(расбира се ако можем)нищо че той ще се облажи ,но пък ще си върне жеста садължително съм сигорен,отколкото да оставим клиента му да садава тъпи въпроси по форумите сащото е беспомощен :?:
Публикувай отговор